386 Shares 2637 views

Apprendre: odmiana grupy III czasownika

Wysokiej częstotliwości i multi-czasownik w języku francuskim – apprendre. Sprzężenie to wykonane zgodnie z zasadami czasowników Grupa III, który jest poza zwykłymi zasadami.


Trzecia, najmniejsza grupa czasowników języka francuskiego jest klasą słów, które mają cechy ich koniugacji – są to wyjątki. Grupa I i II jest podzielony między większość czasowników zgodnie z końcówek -er-IR oraz zapewnienia wspólnego paradygmatu koniugacji. Czasowniki nieregularne nie pozwalają odmieniać je przez analogię i wymagają vyuchivaniya.

Znaczenie czasownika apprendre

Koniugacji czasownika będą użyteczne tylko wtedy, gdy sami zrozumieć wartość użytych słów. Apprendre ma wiele odcieni znaczeniowych i staje się bardziej zrozumiałe wewnątrz synonimem wierszy podobnych sensownie czasowników.

Słownik artykuł oferuje kilka znaczeń apprendre słowo: to jest uczyć się i uczyć (się), i uczyć, tłumaczyć, demonstrować i komunikowania się (apprendre une Nouvelle).

Synonim w rozumieniu do „badania” jest czasownikiem pierwszej grupy étudier. On też wymaga zanurzenia w materiale badanego, poważne badania. Jednak istnieje różnica: étudier, jak faire ses études, oznacza „uczyć się w szkole.” Apprendre, przeciwnie, prowadzi samodzielną naukę materiał wylać.

cechy koniugacji

Pomimo faktu, że trzecia grupa czasowników zawiera wyjątki słowo w nim również dążenie do podłączenia do społeczności przez analogię. Na przykład: comprendre, reprendre, éprendre, apprendre. Sprzężenie tych i podobnych czasowników nieregularnych o różnych przedrostków i wartości biegunowych odpowiada jeden wspólny paradygmat dla prostego morphemic skład Prendre czasownika. Podstawą jego PR-, odpowiednio Appr- – podstawa apprendre. Koniugacja będzie przystąpić do różnych zakończeń na podstawie czasu.

W przeciwieństwie do wielu czasowników pochodzących z Prendre nie zmieni formy imiesłowu, ale tylko dodaje do bazy koniec -jest. Zatem forma z imiesłowu dla apprendre – appris.

Koniugacja apprendre czasownika niniejsze zamknięcie ma następujący: je -ends TU -ends, il / elle końcem, nous -enons, vous -enez ILS -ennent. W przyszłości Simple formie 1. osoby liczby pojedynczej – apprendrai. Następny sprzężonego czasownik podobny do zakończeń dla Futur proste. W przeszłości formy napięta niedoskonałej zamknięcia w taki sam sposób dodaje się do utworzenia appren-.