532 Shares 3378 views

Gennady Padalka: biografia astronautów

Padalka Gennadiy Iwanowicz – Osiemdziesiąt dziewiątego rosyjski kosmonauta. Światowym rankingu jest 384 II miejsce. Giennadij Iwanowicz jest dowódcą „Sojuz TM-28” statków kosmicznych i Międzynarodowej astronautyka ISS. Czczony rosyjski kosmonauta. Był laureatem wielu medali i rozkazy. Laureat Nagrody Federacji Rosyjskiej w dziedzinie nauki i technologii. Członek Zarządu Stowarzyszenia „Space Explorers” i powiernikami rady uniwersyteckiej (VSAU) w Woroneżu.

Gdzie i kiedy urodził Padalka?

Gennady Padalka, którego biografia jest ściśle powiązana z lotów kosmicznych, urodził się dwudziestego pierwszego czerwca 1958 Kuban Krasnodar. W typowej rodzinie robotniczej. Jego ojciec, Ivan Vasilevich Padalka (1931 str.) Pracowała jako ciągnik. Matka, Valentina Mefodevna (1931 str., Nee Melenchenko), pracowała jako kasjerka w sklepach

astronauta Edukacja

Gennady Padalka studiował w Krasnodarze, na wtórnym №57 szkolnego. Ukończył 10 klasie w 1975 roku. Następnie wstąpił do Oficerskiej Szkoły Lotniczej (krótko VVAUL) Nazwa Komarova w Yeisk. Studia ukończył w 1979 roku.

Następnie Giennadij I. postanowił kontynuować naukę i wszedł do Wydziału „Aerokosmoekologiya” Państwowej Akademii gazu i ropy naftowej. Po ukończeniu studiów w 1994 roku, stała się Padalka inżynier środowiska i otrzymał tytuł magistra.

Po pewnym czasie, Giennadij Iwanowicz udał się do rosyjskiej Państwowej Akademii przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej. Z powodzeniem ukończył w 2007 roku.

kariera wojskowa

Od 1975 roku Gennady Padalka służył w Siłach Zbrojnych ZSRR. Od 1979 roku był pilotem 559 th Pułk myśliwce bombardujące z 105. Dywizji Gwardii Air Corps 61 16 Air Armii wojsk radzieckich stacjonujących w Niemczech.

1980, Gennady Iwanowiczu przeniesiono do pilota w 116 Osłony pułku samej przegrody. 10 kwietnia 1982 roku został awansowany do stopnia starszego lotnika. Od 1984 do 1989 roku służył w 277. Pułku Lotnictwa Bombowego, 83-te Division, Daleki Wschód.

Podczas swojej kariery wojskowej Padalka opanowali wiele modeli samolotów (L-29, MIG i SU). Całkowity czas lotu, od 1200 do 1300 godzin i wykonał ponad 300 skoków ze spadochronem. Giennadij w 1989 był już w randze majora. Promowanych do pułkownika na najbliższe lata.

Przygotowanie do lotów kosmicznych

W 1989 Padalka stał się kandydatem do badań kosmonautów w rosyjskim gosissledovatelskom Training Center Gagarin. Szkolenie ogólne odbywały się od 1989 do 1991 roku. Potem rozpoczął szkolenie na temat programu lotów do stacji kosmicznej „Mir”.

W 1996 roku został jej dowódca Padalka 2nd skład załogi zapasowej. On też rozkazał, a podstawowy skład. Od 1996 do 1997 roku. Byłem przygotowany do lotów kosmicznych na „Sojuz-TM” i „Mir” jako szef 2. skład Programu 24. ekspedycji.

Debiutancki lot w przestrzeni

Debiutancki lot Giennadij Padalka przeprowadził trzynastego sierpnia 1998 roku i był w przestrzeni w dniu 28 lutego 1999 roku W tym okresie został mianowany dowódcą ekspedycji. Zacznij popełnione wspólnie z S. Avdeev i Jurij Baturin. Sadzenie odbyło się w tandemie z Ivanom Belloy. Znak stacji Gennadiy – "Altair-1".

W locie, Giennadij raz się na otwartej przestrzeni (długość -. Godzina piąta 54 min) i „zamknięty” (praca w module „Spectrum” za pół godziny). Cały lot generalnie trwało 198 dni 16 godz., 31 minuty i 20 sekund.

W 1999 roku, wraz z Gennady Sergeem Treschevym został mianowany dowódcą drugiego załogi dwudziesty dziewiąty wyprawy do „Mir”. Ale po przeniesieniu stacji kosmicznej rozpadł bezzałogowe kompozycje roboczych.

W tym samym roku, Giennadij Padalka, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, zaczął szkolenie w Centrum Szkolenia Kosmonautów. Gagarina jako dowódca załogi głównego z N. Budarin. Celem ich późniejszej pracy był lot na orbitę do dokowania ręcznie, jeśli wystąpi awaria w automatyce. szkolenie załogi trwała do 2000 roku. Jednak dzięki udanej pomocy automatycznego dokowania dla astronautów nie było wymagane.

W 1999 roku został mianowany dowódcą załogi zapasowej czwartej wyprawy do stacji kosmicznej Międzynarodowego. Od 2000 roku Gennady zaczął przygotowywać jako dowódca ISS-4D. Pracował z Amerykanami M. Fink i S. Robinson.

W kolejnych latach Padalka kilkakrotnie mianowany dowódcą tworzenia kopii zapasowych i pierwszej drużyny. Brał udział w wielu preparatach, razem z astronautami z innych krajów.

Drugi lot

Jego drugi lot Giennadij Padalka, kosmonauta z doskonałego przygotowania, wykonane w 2004 roku, będąc w tym czasie dowódca załogi ISS wyprawa dziewiąty i „Sojuz TMA-4”. Znak wywoławczy Gennady pozostała taka sama.

Podczas lotu, był cztery razy spacewalks. czas trwania:

  • 13 minut;
  • 5 h. 40 min.;
  • . 4 godzin 30 minut;
  • 5 godz. 21 min.

Całkowity czas trwania Lot 187 dni 21 godziny 16 minut. i 9 sekund.

Po drugim locie w kosmos Padalka kilka razy został mianowany tymczasowo dowódcą kopii zapasowej, a główną część załogi różnych wypraw. Wiele razy Giennadij pracował u boku US astronautę Michael Barratt. W 2008 roku został włączony do głównego załogi „Sojuz TMA-14”. przez kilka lat w Ośrodku Szkoleniowym dał inspekcji wstępnej badania jako „doskonałe”.

I znowu w przestrzeni

Trzeci lot Giennadij Padalka – astronauta, Biografia który jest ściśle związany z kosmosu, wykonane w marcu 2009 roku. Potem został mianowany dowódcą na „Sojuz TMA-14” oraz dwóch dużych wypraw. Dwudziesty ósmy marca tego roku, nie było udane dokowanie z ISS.

Podczas lotu, Giennadij dwukrotnie spacewalks. Po raz pierwszy – 4 godzin i 54 minut. Trzymać antenę w CM „gwiazdek” w wyjściu. Po drugie – 12 minut, aby zakończyć demontażu płaską pokrywą zespół dokująca oraz instalację dryfujące. Całkowity czas trwania lotu – 198 dni, 16 godzin, 42 minut ..

W 2009 roku przeniesiono Giennadij swoje uprawnienia do belgijski astronauta Frank De Winne. Wylądował jedenastego października tego roku, wraz z M. Bratt i turystycznym Guy Laliberte, który uczestniczył w misji.

W ciągu najbliższych kilku lat, Padalka został mianowany dowódcą kopii zapasowej i głównej załogi kilku wyprawach. Interagency Komisja otrzymała certyfikat kosmonauta odłączania FGBU w Instytucie Badawczym nazwany Gagarin.

W 2011 roku Komisja uznała Gennady dopasowanie do lotu i pozwoliło kontynuować latania. Został wysłany do ośrodka szkoleniowego z Revin i Akaba. Gennady pomyślnie przeszedł wszystkie zadania szkoleniowe egzamin i został mianowany dowódcą statku kosmicznego zapasowej. W następnym roku został szefem podstawowej struktury.

Czwarty lot

Czwarty raz Padalka poleciał w kosmos piętnastego maja 2012 roku i przebywał tam w dniu 17 września 2012 Giennadij został mianowany dowódcą „Sojuz TMA-04M”, 31 w niepełnym wymiarze godzin jako inżynier lotu lidera wyprawie i 32 minut. Może XVII tam był zadokowany do modułu „Szukaj” Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

Podczas lotu, Giennadij Padalka spacewalks razem z Jurijem Malenczenką 5 godzin 51 minut. W tym czasie został przeniesiony bom cargo „Pierce” na germoadapter „Świt” dobry początek „Sphere-53” satelity i zainstalować ręcznie pięć dodatkowych paneli i dwóch klamrach. pojemnik został wyprodukowany i demontaż niektórych urządzeń. Całkowity czas trwania lotu – 124 dni, 23 godzin, 51 minut i 30 sekund …

Piąty czas w przestrzeni

Piąty lot Padalka przeprowadzono wiosną 2015 roku. Został mianowany dowódcą „Sojuz TMA-16M” i członek 43. i 44. wypraw. Razem z Michaiłem Kornienko i S. Kelly. Dwudziesty ósmy marca okręt został pomyślnie wyprodukowany stacji dokującej z modułu badawczego „Szukaj”. Dziesiąty czerwca Giennadij został przeniesiony do stacji dowodzenia, amerykański astronauta Terry Vertts.

Padalka podczas ekspedycji spacewalks 5 godzin 34 minut. W tym czasie został ustawiony na miękkim modułu szynowego „Zvezda”, zdemontowane trochę sprzętu i urządzeń popełnionych kilka planowanych instalacji dla systemów stacji. Piąty września 2015 Padalka przekazał dowództwo amerykańskiej Skottu Kelli. Statek kosmiczny wylądował dwunastego września 2015 w pobliżu miejscowości Dzhezkazgan. Całkowity czas lotu – 168 godzin, 5 godzin, 8 godzin i 37 sekund ..

Życie osobiste i astronauta rodzina

Dorastał z rodziców nie jest przyszły słynny kosmonauta Giennadij Padalka. Rodzina posiada duży. Ma dwie siostry. Olga (1961 str.) – sygnalizator klub radiowy. Tatiana (1969 b.) – absolwent Wyższej Szkoły Przemysłu Lekkiego. Wiele z nich jest zainteresowany w pytaniu: „kosmonauta Giennadij Padalka gdzie mieszka?”. Wszystko w tym samym miejscu, w którym się urodził: na Kubań Krasnodar.

Gennady żonaty Irine Anatolevne Ponomarevoy, urodzonego w 1959 roku Pracowała jako zastępca dyrektora firmy ubezpieczeniowej. W rodzinie, wychowany trzy córki: (. 2000 p) Julia (. 1979 p), Catherine (. 1985 p) i Sofii.