665 Shares 9938 views

Przyczyny i objawy zapalenia spojówek

Zapalenie błony śluzowe oczu trudno uznać to rzadkość, ponieważ podobne problemy z jakimi borykają się wielu ludzi. Więc co jest podobna choroba i jakie są główne objawy zapalenia spojówek? Kwestie te są interesujące dla wielu, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że dzieci są bardziej podatne na tę chorobę.


Zapalenie spojówek: Przyczyny choroby

W rzeczywistości proces zapalny pojawia się po wystawieniu na działanie różnych czynników zewnętrznych, całkowicie i środowiska czasami wewnętrznego. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że powody, dla których nie było zapalenie spojówek, objawy i leczenie choroby są ściśle ze sobą powiązane. Obraz kliniczny każdej postaci choroby ma swoje różnice, i, oczywiście, terapia zależy przede wszystkim od jego przyczyn.

W większości przypadków zapalenie jest wynikiem aktywnej infekcji. Ponadto patogeny mogą zanieczyszczać śluzówkę zarówno od środowiska zewnętrznego (na przykład, w kontakcie z osobą zakażoną) i od zmian wewnętrznych. W szczególności, niektóre choroby przenoszone drogą płciową są często towarzyszy ból gardła i spojówek. Występowanie zapalenia mogą być spowodowane zakażeniem bakteryjnym lub grzybiczym i wirusy.

Istnieje również choroby alergiczne, w których pojawiają się zmiany śluzówki po kontakcie z pewnymi substancjami chemicznymi, meszkiem, produkty metabolizmu białka zwierzęcego, pyłki, kosmetykach itp. D.

Głównymi objawami zapalenia spojówek

Choroby te towarzyszą samych atrybutów, które nie mogą być ignorowane. Z drugiej strony, objawy zapalenia spojówek są bezpośrednio zależne od rodzaju patogenu:

  • Formularz bakteryjne choroby rozpoczyna się zwykle ostro i często towarzyszy gorączka, ból głowy i zmęczenie. Pacjenci skarżą się na ciężką pieczenie i pieczenie w oczach, a także zwiększonej wrażliwości na światło. Często na twardówki oka widać wybroczynowa krwotoki, które powodują ból. Zapaleniu towarzyszy obficie ropne lub rozładowania śluzówkowo-ropne żółtawy lub zielony kolor.
  • Rezyu, pieczenie, łzawienie, a małe krwotoki towarzyszy zapalenie wirusowe. Ale w tym przypadku, objawy zapalenia spojówek są nieco inaczej: podczas przydzielania ograniczonych podobną formę i chorób błony śluzowej.

Interesujące jest, że najczęściej pierwszy dotyczy tylko jednego oka i dopiero po 1-4 dniach infekcji dochodzi do sąsiedniej błony śluzowej.

Ale alergiczne zapalenie spojówek wygląda zupełnie inaczej, a intensywność jego funkcji zależy od rodzaju alergenu. Nawiasem mówiąc, reakcja alergiczna towarzyszy porażce naraz zarówno analizator wzrokowy, który jest ważnym faktem. Zaczerwienienie i obrzęk błony śluzowej, pieczenie, ból, a ból w oczach, stała łzawienie, światłowstręt – wszystkie objawy zapalenia spojówek wywołane przez alergie.

W każdym razie, obecność takich problemów należy natychmiast skonsultować się z okulistą. Próby samodzielnego lub ignorowanie objawów może prowadzić do negatywnych konsekwencji i wpływu na ostrość widzenia.

Jak leczyć zapalenie spojówek?

Leczenie w tym przypadku zależy od przyczyny zapalenia. W obecności zakażenia bakteryjnego dla zastosowania obróbki kropli do oczu, zawierających antybiotyki, na przykład, „” chloramfenikol. Jeśli przyczyna jest reakcja alergiczna jest niezbędne do identyfikacji alergenu uniknąć ewentualnego kontaktu z substancjami potencjalnie niebezpiecznych i przyjmujących leki przeciwhistaminowe, w szczególności, będzie skuteczna „Diazolin” leki „” „loratadynę CLARITIN”. Wirusowe zapalenie spojówek wymaga przyjmowanie witamin i immunomodulatory. Ponadto konieczne jest, aby usunąć wydzielinę z oczu. W tym celu dopasowania do silnego naparu czarnej herbaty, kompres bulionu rumianku lub zwykły przegotowanej wody.