245 Shares 9011 views

Co słynne jest z lekarstwa, czy odmianowej rucioli?

Każdy nadzorca i profesjonalna homeopatia są dobrze zaznajomieni z eliksirem leczniczym. Roślina nie jest atrakcyjna, ma cienki, aksamitny łodyg z rzeźbionymi liśćmi i żółtawymi kwiatami. Trawa nie jest przystosowana do składu gleby, łatwo dostosować się do różnych warunków klimatycznych.


Obszar wzrostu jest szeroki: Kaukaz, Europa Południowa, Afryka Północna, Dalekowschodnie. Jedynym regionem, w którym roślina nie zakorzeniona, jest Antarktyda. Gulyavnik słynie ze swoich właściwości leczniczych i przyjemnych smaków. Prawdopodobnie z tego powodu został on uprawiany przez ludy starożytnego Rzymu. W procesie selekcji ludzie przybyli niesamowicie odmienną roślinę – arugula, która jest używana do gotowania na całym świecie.

Zawartość biologicznie czynnych składników

Medycyna wiejska (zdjęcie pokazuje trawę) jest pełna olejów eterycznych i gorczycowych, które mają właściwości mucolityczne. Zdaniem specjalistów około 30% aromatycznych olejów występuje w nasionach. Odkryli także kwasy palmitynowe, oleiste, arachinowe, eikozowe i askorbinowe.

Nasiona zawierają niewielką ilość cennych substancji – tektury, odpowiedzialnych za pracę mięśnia sercowego. Jeśli chodzi o części ziemi (liści, kwiatów, łodyg), znaleźli przydatne pierwiastki chemiczne: mangan, cynk, potas, żelazo, fosfor, magnez. Są cenne błonnik, sacharoza, białka, zestaw witamin.

Właściwości farmakologiczne

Warto zauważyć, że w celach terapeutycznych trawa jest używana tylko w medycynie alternatywnej. Archeologowie wielokrotnie odnaleźli kroniki odnoszące się do historii starożytnej, w której rejestrowano cenne receptury oparte na tej roślinie. Wielu ludzi Aesculapius nadal aktywnie korzysta z medycznego bramkarza. Aplikacja wymaga ostrożności, wystarczającego doświadczenia i wiedzy.

Według niektórych doniesień, suszone surowce wykazują działanie moczopędne, wykrztuśne i ściągające. Jest uznawany za właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwrakowe. Najczęściej zakład jest używany jako wykrztuśny do leczenia narządów oddechowych.

Pęki są dobrze znane w leczeniu układu pokarmowego (zapalenie żołądka, brak apetytu). Z pomocą naparów pozbywamy się procesów zapalnych sfery moczowo-płciowej (zapalenie cewki moczowej, zapalenia pęcherza moczowego, zapalenia gruczołu krokowego, zapalenia naczyń), stosowanych zewnętrznie w walce z chorobami dermatologicznymi. Spłukiwali gardło i usta, lecząc zmiany skórne.

Ostrzeżenia

Z zewnętrzną nieszkodliwością i ogromną korzyścią, lekarz może zaszkodzić. Jeśli nie przestrzegasz dokładnej dawki, roślina może powodować bradykardię (spowolnienie tętna). Preparaty na bazie wysuszonych surowców nie mogą być podejmowane w okresie zaostrzenia jakiejkolwiek choroby, jak również przy podwyższonym ciśnieniu krwi. Przeciwwskazane w dzieciństwie.

Zasady i receptury na przyjęcie

Dla osiągnięcia maksymalnego efektu terapeutycznego, bramkarz medyczny stosuje się w połączeniu z innymi ziołami. Wszystkie preparaty przygotowywane są w ten sam sposób: na litr gorącej wody pobierane są 10 g surowców. Roztwór należy pozostawić na trzy godziny, tak aby pochłaniał wszystkie użyteczne właściwości. Jest spożywany trzy razy dziennie. W zależności od patologii różne zioła są używane.

  • Z zapalenia pęcherza moczowego i zapalenia cewki moczowej, dużo pomaga od żniw z celi, owoców kolendry, korzeni łodyg, liści stalkera, pęcherzyków nerki, chmielu i kopania. Infuzja jest spożywane przez 30 dni.
  • Pozbyć się miesiączki (brak cyklu menstruacyjnego) pomoże takiej kolekcji: weź liście z zimozielonych, spacerujących, wrzosowatych, niebieskich, celandynów, gorzkich piołun, tysiąc centów, jaskrawo-eyed, runaway jemioła, lukrecji. Zaparzane rośliny w równych proporcjach. Przebieg terapii tym wywarem wynosi 2-3 miesiące.

Opiszmy opis przepisu na pojedynczą trawę:

  • Następny wlew pomoże złagodzić objawy ARI, usunąć zapalenie w nerkach, pęcherze, pozbyć się chorób układu oddechowego, biegunki. Kieliszek wrzącej wody potrzebuje suszonej zupy leczniczej (25 g). Nalegaj na roztwór przez dwie godziny, filtruj i pij 10 ml miodu trzy razy na dobę. To samo lekarstwo wytrzeć rany, skaleczenia, odleżyny, odmrożenia.
  • Z chorób przewodu pokarmowego: łyżkę suszonych części trawy należy zmiażdżać w młynie do kawy lub zaprawie, połączyć z 250 ml wody, gotować przez 15 minut. Na kąpieli wodnej. Infuzja jest używana w napiętej formie 50 gramów trzy razy na dobę.

Pozbyć się awitaminozy pomoże bramkarzowi świeżej trawy (leczniczej), zwanej arugulą ludzi. Serwowane w kombinacji z warzywami, potrawami mięsnymi. Doskonały dodatek do produktów rybnych. Aby zachować składniki odżywcze, zaleca się jeść świeże i nie poddawać obróbce cieplnej.