608 Shares 3272 views

Dlaczego królik zjada swoje króliki? Co do paszy łanię po podpałkę? Hodowla królików

Czasami hodowcy mają do czynienia z problemem, gdy królik zjada swoje młode. Najczęściej problem ten występuje dla początkujących, a potem zastanawiać się, dlaczego ich królik zjada króliki. Może to czegoś brakuje? W większości przypadków jest to prawda: niewłaściwe żywienie, brak wody powoduje, że króliki jeść potomstwo.


Przyczyny odżywiania niemowląt

Istnieje kilka powodów, dlaczego twój królik zjada króliki. W pierwszej kolejności brak wody w czasie porodu iw pierwszych dniach po nim.

Podczas zwierzęcia rozniecających czuje się bardzo spragniony. Jeśli komórka nie jest woda, a następnie wypełnić płynów w organizmie zaczyna jeść noworodków płci żeńskiej. Więc to gasi pragnienie.

Innym powodem – samica agresja. Zdarza się, że po rozpalenia zwierzę staje się bardzo agresywny. Takie łania i jej potomstwo powinien wyglądać z ostrożnością. Oznaka agresji starają się chronić swoje potomstwo płci żeńskiej. Jeśli matka czuje się zagrożona, może ona jeść niektórych dzieci, więc stara się chronić wybrany przed niebezpieczeństwem. Jest to kolejny powód, dlaczego królik zjada króliki.

Czasami przyczyną jedzenia staje niedoświadczenie królik. Kobiety mają dobry instynkt macierzyński i nie będzie po prostu jeść potomstwo. Czasami niedoświadczonych matki jeść dzieci ze względu na brak doświadczenia. Aby dowiedzieć się, nie gryzie konsekwencją tego, że jest konieczne, aby zobaczyć, co miejsce ugryziony. Jeśli ten obszar brzucha, kobieta może nieumyślnie ugryźć królika podczas cięcia pępowiny.

Otkusannye kończyny, uszy sugerują próbuje pomóc dziecku się urodzić. Przechodząc przez kanał rodny, króliki mogą utknąć. Aby im pomóc, gdy kobiety zaczynają ciągnąć swoje zęby. Króliki mają bardzo ostre zęby i ranią dzieci, gryzienie nogi i uszy.

Czasami przyczyną jedzenia staje się stres. Ze swej natury, że kobiety są często narażone na stres, dlatego królik zjada swoje króliki. Więc próbuje usunąć zapach noworodka z gniazda. Zazwyczaj jest to zachowanie występuje u młodych kobiet w wieku poniżej sześciu miesięcy. Dla jej urodzenia – w strachu, szoku. Warunek ten jest tak straszny mumia, zaczyna jeść potomstwo waży króliki.

Królik waży potomstwo

Czasami, patrząc od hodowcy gniazdo zauważył, że noworodek jest zgnieciony. Zdarza się to najczęściej w przypadkach, gdy wymiary komórek nie są spełnione lub nie pokrywają macierzyństwa. Zdarza się, że samica popycha dzieci, starając się chronić. Może to być próba, aby chronić je od kotów, psów, szczurów i innych zwierząt.

Aby uniknąć dalszej presji niezbędnych do poruszania się z rodziną do cichym, spokojnym miejscu, aby móc przebić inne zwierzęta.

Jak zapobiegać jedzenia?

Znając przyczynę królik zjada króliki, można zapobiec w przyszłości. Wyraźniej przyczyny i sposoby radzenia sobie z nimi zostały przedstawione w tabeli.

powód

Metody walki

niedobory wody

Jest to konieczne, aby zapewnić wystarczającą kobieta wody. Jeśli woda jest ona w misce, to trzeba się upewnić, że zawsze miała w niej. Jeśli można ustawić głośność braku zdolności lub więcej na dodatkowym pojemniku. W dniu opieki porodu należy przyjmować z wodą. Zawsze powinno być swobodnie dostępne

niedoświadczenie

Jeśli prokusan żołądek w nowonarodzonego królika, to problem rozwiąże się mamuśki, zdobyć doświadczenie

trudny poród

Brak łap i uszu mówi o trudnym porodzie. Problem ten nie może być zwalczane. Samica jest sama rozwiązać problem trudnego porodu, pomagając króliki.

stres

Generic stres występuje tylko u młodych kobiet. Na drugim i kolejnych podpałkę ona przestaje jeść potomstwo. Istnieją jednak przypadki, w których stres jest kontynuowane, a po drugie, trzecie podpałkę. Takie kobiety są odrzucane i nie są dozwolone w skojarzenia

Ochrona potomstwo, agresja

Głośne dźwięki, karmienia samic, obecność zwierząt obcych – wszystko to staje się pretekstem, aby chronić swoje młode. Królik zaczyna biec w klatce, starając się chronić gniazdo. Więc ona popycha dzieci. Aby je wyeliminować, trzeba delikatnie karmić samicę, a także inne zwierzęta wyklucza wizyt w miejscu, gdzie siedzi rodzina królików.

Jeść króliki w wieku od kilku dni do kilku tygodni

Czasami hodowcy tych zwierząt zastanawiasz dlaczego królik zjada jego króliki tydzień po porodzie. Kobiety mogą jeść dzieci w każdym wieku, nawet do dziesięciu dni życia. Wynika to z następujących powodów:

  1. Agresja, ochrona potomstwa.
  2. Brak wody.
  3. Źle racja karmienia.
  4. Stres.

Wiedząc, do jakiego wieku można jeść króliki królik, gospodarze są starannie wyselekcjonowane stado hodowlane. Nie należy pozostawiać do dalszej hodowli agresywnych, osoby podatne na stres. Jeśli matka spożywa trzydniowy lub tygodniowy potomstwo z dwóch lub więcej podpałkę z rzędu, gdy kobiety z nich wyrzucić.

Jeśli powodem był brak wody, eliminuje ten problem. To samo odnosi się do diety. Hodowcy muszą wiedzieć, co i jak karmić mumię po podpałkę.

Pierwszy miot

Do królika nie zje potomstwo musi być ogulivat poprawnie. Zazwyczaj wykorzystywane do produkcji potomstwo silnym, dobrze rozwiniętą kobiet, w wieku 5-8 miesięcy (pierwszy okres zależy od rasy bez wyjątku). Na przykład, jeśli samica Flander pozwalają zbliżyć się do samca przed 6 miesiącem życia, zjada króliki. Spowodowane jest to dużo stresu i nie jest w stanie wychować potomstwo jej matka: królik nadal się rozwija, jego organizm nie może prawidłowo produkować mleko. W takich przypadkach, samica zjada lub niektóre z potomstwem lub całkowicie gniazdo.

Odżywianie: czym nakarmić łanię po rozpalenia

Aby zapewnić bezpieczeństwo królików, właściciele muszą monitorować dietę kobiet. Podczas karmienia piersią organizm jest pod dużym obciążeniem. W tym czasie konieczne jest, aby dać kilka razy więcej jedzenia niż zwykle.

W ciągu pierwszych dwudziestu dni życia karmiących samic królików otrzymujących dietę bogatą w witaminy i białko. Przy sporządzaniu menu można użyć do 120 g koncentratu, kilogram świeżej trawy lekko osuszyć. W okresie zimowym, ilość koncentratu należy zwiększyć do 140 gramów. Dieta musi podawać miotły, soczyste pasza i siano.

Od 25 czerwca do 40-go dnia w cieplejszych miesiącach, wzrasta diet w następujących ilościach: dla każdego Suckling Krolenko dodaje 25 g koncentratu i sto gramów trawy. W okresie zimowym, ilość koncentratu jest zwiększona o 30 gramów, a tym samym ilość dodana siana. Ten wzrost objętości ze względu na fakt, że dzieci, oprócz mleka matki, nawet się wyżywić. Tak, że mają wystarczającą ilość żywności, jej wzrost głośności.

Jeśli moc nie wystarczy, królik może jeść jedno lub więcej dzieci. W ten sposób reguluje ilość paszy oraz liczbę królików, które mogą je jeść. Wiedząc, co karmić łanię po podpałkę można unikać jedzenia. Jeśli dieta bogata w witaminy będzie, a jeśli ilość paszy będzie przegapić matki i potomstwa, kobieta nie będzie potrzeby, aby usunąć „ekstra” dzieci.

wódka

Jeśli dlatego królika je noworodków królików (królika wymaga wiedzy hodowcy początkującego) jest ochrona komórek potomnych lub agresji, to może być rozwiązane przez ustawienie alkohol komórek. Ta specjalna skrzynka przeznaczona dla dzieci urodziny. Można kupić gotowe lub zrobić samemu.

Liquor pozwala króliki ukryć się przed obcymi, więc samica zachowuje się spokojniej, często idzie całkowicie agresji.

Piły

Podziemny ewentualny brak wody, ustawienie komórek Piły. Takie systemy są sprzedawane w sklepach. Zakładają one stały przepływ wody do wnętrza komórek. Piły pomóc Labouring samice pić tyle, ile potrzebuje.

Automatyczny system pomaga wyeliminować brak wody po urodzeniu. Dlatego odżywianie jest z tego powodu nie będzie już występować.

Właściwa konserwacja królików, racjonalny wybór samic hodowlanych będzie unikać jedzenia i kruszenia potomstwo.