797 Shares 7822 views

Szkodniki marchew i ich kontrola (foto)

Marchew jest jednym z najbardziej pysznych warzyw korzeniowych, miłe smakoszy nie tylko ze względu na zapach i smak, ale również jasnym kolorze. Jednak zysk słodkie, soczyste i bogate w witaminy warzyw także miłość i ogrodniczych szkodniki. Niewłaściwa pielęgnacja korzeni pomarańczowy upraw żniwa mogą stracić całość lub część. Dlatego zwalczanie szkodników marchew powinno przebiegać terminowo, skuteczne i, jeśli to możliwe, przyjazny dla środowiska. Nawiasem mówiąc, niefortunne owadów i gryzoni aktywność w łóżkach jest także pomyślny znak, ponieważ pokazuje, że marchewka jest zdrowa i nie zaszczepia się szkodliwych substancji. Najważniejsze – aby mieć czas, aby poradzić sobie z nową plagą, wybierając odpowiednie lekarstwo.

Walka z marchwi locie

Owad ten rozpoczyna swoją szkodliwą działalność późną wiosną, jak pojawienie overwintered larw poczwarki. Na szczęście, wykrywać oznaki aktywności latać marchwi nie jest trudne – jest do wskazania koloru brązowego liści. Jeśli nie podjąć odpowiednie środki, liście więdną, a korzeń umrze. Sytuację pogarsza fakt, że nawet drobne uszkodzenia warzyw że nie nadaje się do spożycia przez ludzi ze względu na gorzki smak. Jednak z właściwego użytkowania urządzenia ochronne szkodniki marchwi i ich kontrola nie przyniesie żadnych problemów. Można używać środków chemicznych, środków ludowej i niektóre z metod uprawy gleby. Spośród środków chemicznych, które zabijają muchy jest dostarczenie takich leków jako „Arriva”, „Tsiper”, „Sharpay” i tak dalej. D. Ponadto, z marchwi fly sprostać poprzez wzdłuż rzędów mieszaniny pyłu tytoniowego, popiół lotny i hydratyzowane wapno. Poza tym nie należy zapominać o oryginalnej wykonanie głębokiej orki i regularnych rzędach pielenie.

Walka z marchwi Psylla

Owad ten jest trochę jak muchy, ale należy do kategorii pcheł. Pest ma saltatorial stóp długości i osiąga maksymalnie 2 mm. Psylla tam w marcu, a następnie zaczyna składać jaja. Następnie otrzymaną larwy opracowanie bezpośrednio w łóżkach, a następnie zasysa soku z liści marchwi wierzchołkami, co prowadzi do hunching i kurczenie się tych ostatnich.

Zniszczyć małą Psylla trudniejsze niż zapobiec jego rozprzestrzenianie się w ogrodzie, więc natychmiast po utworzeniu pierwszego owoców zaleca się zamknięcie szczytach włókninę. W przypadku niewielkich zmian jest odpowiednie marchew szkodników środki folk – na przykład, mogą być podlewane sadzonki wlewy pyłu tytoniowego, skórki owoców cytrusowych lub gałęzi sosnowych. Jednak lepsze wyniki może doprowadzić do rozpylania bulionu tytoniu rozcieńczonego mydła. W celu przygotowania kompozycji należy 1 kg odpadów tytoniu napełnić 10 l ciepłej wody i dodać 30 g mydła. Następnie roztwór ogrzewano w temperaturze wrzenia przez 2 godziny i sączy się do zamierzonego celu.

Walka mole marchewki

Ćma na łóżku z ogrodem obejmuje szeroką gamę roślin, łącznie ze wszystkimi członkami selera i Amaryllidaceae. Dlatego w tym przypadku szkodnika marchew, cebula, seler, pietruszka i koper być realizowane w jednym scenariuszu. Mol renderuje odstraszający efekt wywar z liści pomidora, który zaleca się spryskać roślinności w okresie kwitnienia. Przygotuj narzędzie to nie będzie trudne. Około 3,5 kg uprzednio posiekanej naci muszą być wypełnione 10 litrach wrzącej wody. Otrzymany roztwór poddano starzeniu przez dwa dni, po czym należy go napięcia. Na ostatnim etapie dodaje się do 50 gramów mydła można rozpocząć rozpylania.

Zwalczanie guzaka

Jednym z najbardziej frustrujących i nieuchwytny szkodnika, który atakuje nie tylko marchewki, ale innych roślin uprawnych. Nicieni – wormlike owady, którego długość wynosi 1,5 mm. Aby zrozumieć, jak niebezpieczna te szkodniki powodują marchewki i sposobów radzenia sobie z nimi, należy zauważyć, że pasożyt przenika nasady, po czym utworzoną obrzęki i narośli. Ale efekt jest szkodliwe nie tylko w pokonaniu określonego warzyw. Larwy robaków może pozostać w glebie, mnożenie i narażania wszystkie nowe rośliny.

Konkretne i skuteczne sposoby, aby całkowicie zniszczyć nicienie jeszcze nie istnieje. W związku z tym środki zapobiegawcze stosowane głównie ogrodnicy. Szczególnie zalecane do gleby i zaprawianie nasion jedynie użycia narzędzi parzonych wyleczonych z wrzącej wody. Bardzo gleby mogą być leczone z disiarczkiem węgla, formaldehyd lub chloropikryna. Środki te będą zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju nicieni, a także przyczyni się do śmierci jej larw.

Zwalczanie Miedwiedkow

W porównaniu z wyżej opisanym pasożyta Medvedka łatwiej wykryć i wycofać się z serwisu. Z drugiej strony, jest to krótki czas może zniszczyć bardzo dużej ilości zbiorów, bit łodyg i korzeni roślin. W związku z tym, że jest to bardzo niebezpieczny szkodnik marchwi, i walczyć z nimi, zdjęcie które podano poniżej, musi być przeprowadzona szybko i sprawnie.

Mole ukryte w głębi ziemi, tak częstych i głębokich pielenie z rozluźnienia między rzędami daje pewien efekt prewencyjny. Po wykryciu owada być wykorzystywane bardziej drastycznych metod walki, z których jeden jest obsługa nafty ziemi. Medvedka znosi specyficzny zapach paliwa, jak również proszków do prania, nalewki i roztwory musztarda i pieprzem.

Zwalczanie wireworm

Znacznie w procesie niszczenia zależy od tego jak łatwo jest określana szkodników marchew i ich kontroli. Drutowce, jak krykiet, jest wykrywany przez wizualnie okiem, ale nie tylko. Jego wybitne i charakterystyczne dźwięki, ponieważ pasożyt występuje z powodu click chrząszczy. Drutowce żyje i porusza się w głębi ziemi, znajdując akceptowalny do swojej diety warzywa korzeniowe. Nawet małe obszary zniszczenia na marchew dość szybko pokryte mokrej zgnilizny, która prowadzi do śmierci całego owocu.

Walka wireworm poleca żadnego nawozu z ammiakosoderzhaschih grupowej. Na przykład, może być chlorek, azotan amonowy i siarczan amonu. Jeśli obszar obserwowany duży obszar rażenia że lewy szkodników marchewki, a ich kontrola nie działa, wtedy trzeba zastosować wapno gleby. Ale w tym przypadku ważne jest, aby nie przesadzić, ponieważ silne działanie chemiczne nie będą ograniczone tylko do jednego wireworm i idzie do całego zbioru w strefie obróbki.

Walka nagie ślimaki

Optymalne ślimaki środowisko jest uważane za siedlisko wilgotne gleby i torfu ze skał i opadłych liści. Ich jaja pasożytów może położyć się w luźnej glebie z systemu korzeniowego roślin, a kilka tygodni z nich są młodzi ludzie. Szczególnie powszechne w rosyjskich wspólnych dzikich gatunków, ale są też przedstawiciele nagich ślimaków. To jest najbardziej niebezpieczne szkodniki marchwi i środki kontroli powinny być starannie dobrane. Przede wszystkim konieczne jest, aby wyczyścić ogród chwastów. Stary blaty, liście, kamienie, zgniłe deski i inne przedmioty, które mogą znaleźć schronienie ślimaki muszą być usunięte. Po tym terytorium, powinny być traktowane z zaprawą wapienną z wprowadzeniem popiołu. Dobre wyniki mogą dać i superfosfat leczenie za pomocą natryskiwania wodnym roztworem chlorku sodu.

Walka z zimą ćma

Jest to rodzaj torów, z których ulubionym przysmakiem są warzywa, zwłaszcza marchew. Pasożyt może być gryząc szczyty i korzenie uderzyć bezpośrednio przyczyniając się do śmierci rośliny. To nie jest najbardziej niszczące szkodniki marchwi, i walczyć z nimi, zdjęcie z przykładem, który znajduje sie poniżej, jest zazwyczaj realizowane przez natrysk.

Może odstraszyć gąsienice krwawnika nalewki i rumianku, a także poprzez buliony opartych na kubek. Jeśli to nie zadziała, a na miejscu znajduje się druga lub trzecia generacja ćmy rzepa, pożądane jest, aby przygotować się na bardziej poważne środki walki. Na przykład, można użyć leków biologicznych, w tym stężonym Lepidocide i preparatów pyretroidowymi.

Środki ochrony gryzoni

Przez marchewka szkodników należą nie tylko owady, ale także gryzonie. myszy polne i szczury mogą spowodować nie mniej szkód w uprawach, więc konieczne jest zapewnienie ochrony korzeni i w tym kierunku. Jeśli przestrzeń jest dostępny na miejscu jest pożądane roślin bzu. Jest to roślina trująca również odstraszyć komary i komary psucie szczyty. Nie zapominaj, że myszy – jest wrażliwy na zapachy marchew szkodników i ich kontrola może obejmować wprowadzenie aromatycznych składników. Na przykład, zapach anyżu i mięty przy grzbietach marchwi zachować plony i nie zaszkodzić korzeniowych właściwości kulinarne.

Profilaktyka chorób marchwi

Wśród najbardziej powszechnych chorób marchwi jest dostarczenie powierzchniową nekrozę i białą zgniliznę. W pierwszym przypadku, zakażenie grzybicze na liściach, które są następnie przekazywane do siebie i warzyw korzeniowych. Chronić przed powierzchownej martwicy jest możliwe za pomocą potażu, co powinno przyczynić się do procesu kopanie jesienią gruntowych. Ważne jest, aby pamiętać, że rozwój choroby może przyczynić się do różnych pasożytów. To jest podwójnie niebezpieczny szkodnik marchwi i kontrola powinna być przeprowadzona w celu zabezpieczenia zakładu oznacza sama. W celu zapobieżenia powstawaniu białej zgnilizny jest również potasowe i pestycydów. Mineralnej co nie jest niekorzystne, gdyż tworzą one korzystne warunki do powstania choroby.

wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, kwestie dotyczące ochrony roślin okopowych z różnych szkodników i chorób są rozwiązywane dość przystępne dla przeciętnego agentów lato rezydentami. Zwykle po wykryciu nowych zagrożeń w obszarze amatorskie ogrodnicy szukasz najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych sposobów zachowania marchewki. Choroby i szkodniki, ich zwalczania i środki zapobiegawcze, w tym samym czasie może być dość tradycyjny. Ważne jest, aby pamiętać, że w wielu przypadkach rozwiązania problemu może być podstawowa opieka łóżek. Uprawa gleby, terminowy pielenie i podlewanie może położyć dobrą podstawę dla ratowania upraw. Ponadto, wiele zależy od odmian marchwi. Na przykład, są nasiona, które są odporne na choroby grzybicze i innych gatunków nieatrakcyjne dla gryzoni.