381 Shares 4466 views

Jakie są przegrzanie karty graficznej

Posiadanie laptopa jest dobrze znany, że jeśli w czasie wewnętrzny system chłodzenia z asystentem elektronicznej nie jest czysty od nagromadzonego kurzu, można zapomnieć o stabilnej pracy: z powodu nadmiernego wzrostu temperatury będzie skutkować różnymi awariami oprogramowania. Takie czyszczenie jest również konieczna w odniesieniu do komputerów osobistych, lub przegrzania karty graficznej lub procesora jest tylko kwestią czasu. Znaczna część połączeń do centrów serwisowych odbywa się właśnie z powodu nagromadzenia kurzu w obudowach komputerowych. Dziś będziemy rozmawiać o tym, co karta graficzna przegrzaniem i sposobów radzenia sobie z nim.


Dawno już minęły czasy, gdy funkcja wideo jest ograniczona jedynie do konwersji sygnałów cyfrowych w ich postaci analogowej, „czysty” obwody monitora. Teraz, w dobie aplikacji trójwymiarowych na tych urządzeniach zainstalowane własny procesor matematycznego. Często jego mocy obliczeniowej, nawet gdy liczba tranzystorów zaangażowanych, przekracza możliwości większości procesorów. Bezpośrednią konsekwencją tego jest wysoka temperatura ogrzewania, zwłaszcza dla modeli z najwyższej półki.

Producenci stosują wiele rozwiązań, aby zapobiec przegrzewaniu się karty graficznej. Najbardziej efektywnym sposobem regulacji ciepłej żar nowoczesnych procesorach graficzne – grzejnik metalu zestaw, chłodzony przez przepływ powietrza z wentylatora na chipie. Takie podejście stał się już klasykiem. Ale ze względu na dodatkowy wentylator ogólnego poziomu hałasu jednostki systemowej jest zwiększone. Zdając sobie sprawę z tego, jakie zaproponowano alternatywne rozwiązania oparte na rurach ciepła i krawędzi teploraspredelyayuschih metalu, a tym samym wyeliminowanie użycia wentylatora – tak zwane chłodzenie pasywne.

Przegrzanie wideo stanowi wzrost temperatury procesora wizyjnego poza dopuszczalne limity.

Kilka powodów:

– niewłaściwy obieg powietrza wewnątrz jednostki systemowej;

– usterka wentylatora;

– błąd programowania;

– awaria sprzętu.

pasywnie chłodzona karta graficzna pozwala na zbudowanie systemu komputerowego niskiego hałasu. Grzejniki GPU chłodzi się, w tym przypadku przepływ powietrza odlotowego z obudowy wentylatora lub układ chłodzenia procesora. Tak więc, jeśli karta graficzna się przegrzewa, należy otworzyć obudowę i upewnić się, że żadne pętle przeplatania nie zakłóca odprowadzanie ciepła.

Kolejnym oczywiste spowodować przegrzanie – ten wirnik zatrzymuje się. Może to być spowodowane na zakłócenia ostrzy na skutek gromadzenia dużych ilości pyłu. Jeśli pierwsze kilka minut po włączeniu wentylatora komputerowego silny szum, to prawie na pewno muszą być oczyszczone z kurzu i tłuszczu łożysk.

Czasami przegrzania Przyczyna leży w wersji awaria sterownika karty graficznej. Chociaż zdarza się rzadko, w przypadku przegrzania należy spróbować wymienić sterownik. Nie jest wykluczone, że „winowajcą” jest dokładnie to.

Każdy, nawet najbardziej niezawodna karta graficzna składa się z dużej liczby elementów elektronicznych. Im dłuższy czas pracy, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia któregokolwiek z nich w dół. W obecności kondensatorów elektrolitycznych na pokładzie ich stan powinien być okresowo sprawdzane i, gdy obrzęk, należy go wymienić. Np błędne kondensator obwodu zasilającego procesora wideo może spowodować zmianę napięcia i, w konsekwencji, wzrost temperatury.

Nie należy zapominać o pastą – tak małą warstwę pomiędzy powierzchnią graficznego a materiałem pochłaniającym ciepło. Z biegiem czasu, to degraduje właściwość przewodzenia ciepła, co wpływa na ogólny obowiązek ciepła.

Czasami odwiedzający forach pyta, dlaczego karta graficzna NVIDIA przegrzewa. W rzeczywistości, zupełnie nie ma znaczenia, kto jest producentem. Najczęstsze przyczyny tego samego typu.