455 Shares 5248 views

Rosario Dawson: biografia i filmografia

Rosario Dawson – słynna aktorka Hollywood. A jego sukces zawdzięcza przede wszystkim wrodzony talent do reinkarnacji, ponieważ przez lata ona wielokrotnie udowodnił, że moc najróżniejszych i złożonych ról. Liczba fanów charyzmatycznej i utalentowana aktorka rośnie każdego roku.


Rosario Dawson: Biografia i ogólne dane

Przyszła gwiazda urodziła się 9 maja 1979 roku w Bronksie – jedna z dzielnic Nowego Jorku. Jej matka, Isabel – śpiewak z afro-kubańskiej i Puerto Rico korzeni. Ojciec Grega – budowniczy, których przodkowie należeli do plemienia Apache.

Jej rodzice rozwiedli się, gdy była młoda i uczęszczał do szkoły podstawowej. Ale, mimo rozwodu, ale nadal mieszka w tym samym domu. Nawiasem mówiąc, Rosario Dawson ma brata, glina. Warto zauważyć, że od dzieciństwa lubiła śpiewać i lubi oglądać film. Ale w karierze aktorki, nie sądziła, 16-latków.

Jako aktorka Rosario?

W 1995 roku, młoda dziewczyna zaoferowano rolę w filmie „Dzieci”. Co ciekawe, reżyser Larry Clark zobaczył Rosario na ulicy, gdzie proponuje się wziąć udział w filmie. W debiutanckim filmie Clarka dostała rolę Ruby. Fabuła opowiada o życiu kilku nastolatków, tak zwanych dzieci ulicy.

Warto zauważyć, że pierwsza jest rola młodej dziewczyny bez doświadczenia aktorskiego była bardzo udana – krytycy korzystne dla pracy Rosario. Dlatego zdecydowała, aby uzyskać odpowiednie wykształcenie, rejestrując się w Lee Strasberg Theatre Institute.

Pierwsza praca w kinie

Po sukcesie filmu „Dzieci” młoda aktorka otrzymała nową ofertę do odegrania w udanym filmie „Jego sztuka”, gdzie pracowała z Denzelem Washingtonem i Milla Jovovich. Opowieść o relacji między synem i ojcem, który został skazany za zamordowanie swojej matki, został pozytywnie przyjęty przez krytyków, jak i grze Rosario.

W przyszłości, istnieją inne filmy z Rosario Dawson. Na przykład, w 1998 roku zagrała w „podwórku w Nowym Jorku.” W 1999 roku aktorka Stephanie grał w filmie „Światło to, chłopaki”, aw 2000 roku pracował nad takimi projektami jak „King of the Jungle” i „Tylko ty i ja.” Dwa lata później, Rosario ponownie pojawiła się na ekranie w filmie „Środa Popielcowa.” Oczywiście, gra aktorka otrzymała bardzo dobre recenzje. Ale żaden z filmu nie był sukces komercyjny.

,

Rosario Dawson: Filmografia

Rok 2002 był punktem zwrotnym w karierze Rosario Dawson. To wtedy cały świat znał jej imię, bo zagrała w kilku filmach, grając zupełnie inny znak po znaku. Na początek zagrała główną rolę w filmie autora „Miłości w czasach pieniądze.” A potem zagrała Lory Vaskes w popularnego przeboju „Faceci w czerni 2”. W tym samym roku, ona zabezpieczona sukces, pojawił się przed publicznością w postaci Diny Leyk w filmie sci-fi „Pluto Nash”. W 2002 roku grał Naturelle Riviera w dramacie kryminalnym „25th Hour”, gdzie pracowała z Edwardem Nortonem.

A w 2003 roku, jej filmografia uzupełniane z wielu udanych projektów. W szczególności, pracowała w dramacie o życiu gwiazdy porno, „Historia jednej dziewczyny” z udziałem Martina. Aktorka zagrała w filmie „Shattered Glass”. W tym samym roku wraz z Dwayne Johnson pracowała nad filmem przygodowej fotografowania „Witajcie w dżungli”.

A w 2004 roku nie było jeszcze jeden projekt na dużą skalę, dzięki której uwaga publiczności na całym świecie przyciąga Douson Rozario. „Alexander” – film o słynnym generałem – otrzymał wiele sprzecznych opinii. Nawiasem mówiąc, tutaj Rosario zagrał rolę Roxane i strzał niemal zupełnie nago w jednej scenie.

Nie mniej wydajne i skuteczne było w 2005 roku, ponieważ w tym czasie aktorka udało się wziąć udział w kilku projektach. Została zaproszona do alternatywnego filmu „Sin City”, gdzie ponownie pracował z Bryusom Uillisom. Zagrała także siostrę Marcia w Rob Zombie „egzorcyzmów”. Wreszcie sukces dramatyczny film „La Boheme” to mistrzowsko zagrane złożoną rolę Mimi – zakażonego HIV tancerka w nocnym klubie, którego życie zależy od następnej dawki heroiny.

W 2007 roku dostał rolę Rosario Ebernazi w „Death Proof”, a rok później pojawiła się na ekranie w roli Zoe Perez w filmie „Eagle Eye”.

Nowe projekty z aktorką

Rosario Dawson w dalszym ciągu aktywnie uczestniczy w różnych projektach. Na przykład, w 2012 roku, zagrała w kilku filmach. W melodramacie „10 lat później”, zagrała Mary. W tym samym roku pracowała z Bryusom Uillisom i Dzhoshem Dyuamelem w dramacie „Fight Fire”, gdzie dostała rolę Talia Durham.

W roku 2013, Rosario Dawson miał inną ważną rolę – tym razem pracowała na thrillera detektywistycznego „Trance”, gdzie zagrała samicę hipnotyzer Elizabeth, która powinna pomóc przywrócić pamięć jednego z rabusiów.

W 2014 roku aktorka otrzymała propozycję roli w bardzo popularnym filmie „Sin City 2:. Kobieta, dla której istnieje kill” Oto ona gra Gale – właściciel domu publicznego, wściekłych feministek i prostytutek rozdziału unia. Premiera planowana jest na koniec sierpnia 2014 r. Jednocześnie aktorka pracowała także na kanadyjskiej thrillera „Captive”, który opowiada historię ojca, próbuje odnaleźć córkę, porwana 17 lat temu.

Nagrody gwiazd

Warto zauważyć, że Rosario Dawson już otrzymał kilka prestiżowych nagród, a liczba kandydatów dziesiątki. Po raz pierwszy młoda aktorka została nominowana w 2000 roku do «» MTV Movie Awards, aw 2001 – w «Teen Choice Awards». Drugą nominację do tej samej nagrody zdobyła w 2010 roku.

W 2004 roku został wyróżniony Rosario wschodząca gwiazda. Najbardziej produktywne lata był 2006 – aktorka otrzymała wiele nominacji za rolę w „La Boheme” (najlepsza aktorka, najlepszy kostium) i „Sin City”.