640 Shares 1821 views

Solidna tydzień – co to jest? Miejsce kontinuum tygodni w kalendarzu kościelnym

Tradycja prawosławna opracował w dużej mierze z powodu ruchu monastycznego z pierwszych wieków chrześcijaństwa. W związku z tym, w szczególności, liczba stanowisk w kalendarzu prawosławnym, według ostrożnych szacunków blisko stu dwudziestu dni, czyli trzecia część roku. Poza tym, wielu księży nie są zadowoleni z miękkością ogólnych kanonów kościelnych regulujących ascetyczne praktyki wiernych wprowadzać dodatkowe dni postu, szczególnie przed (lub czasami po!) Komunii, nakładając najwięcej ludzi „obciążeń ciężkie”, które przeciwstawia się inna jaźni Jezus – skompromitowany kaznodzieja żydowski i założyciel kościoła chrześcijańskiego. Wciąż żyje jednak inny, bardziej świetlista tradycja, pochodząca z czasów starożytnych, kiedy chrześcijanie byli w stanie nie tylko opłakiwać i żałować, jak kochać i cieszyć się życiem, każdy inny i Bożą obecność wśród nich. Szczególnym wyrazem tego stanu umysłu pierwszych naśladowców Jezusa w tradycji ascetycznej jest stałe tydzień. Co to jest, że to pomoże zrozumieć głębszy definicję postu. Tak więc, na czczo w Kościele prawosławnym – tym razem przeznaczony dla introspekcji, głębokiej modlitwy i czynów religijnych, takich jak czytanie Pisma, jałmużnę, i tym podobne. Gastronomiczny tło tej praktyki jest fizyczne abstynencji od niektórych pokarmów. W najbardziej ścisłym czczo awarii jest wymagana dla wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego (mięsa, ryb, drobiu, jaj, mleka) i oleju roślinnego.


Łącznie prawosławiu istnieją cztery kilkudniowe czczo: Boże, Peter, Wniebowzięcia i pozycja Wielki prawosławny. Oprócz nich istnieje wiele okresy jednodniowe abstynencji. Większość spośród ostatnich ładowni środy i piątki, domyślnie będących dni bezmięsne tygodniowo (tydzień – w starej terminologii cerkiewno-słowiańskiego) rok. Istnieją jednak wyjątki. W kilka tygodni postu środę i piątek usunięty z powodu pewnych okoliczności. Są one czymś wiemy jak dni tygodnia stałych. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze, w tym czasie mogą korzystać z tzw skoromnaia jedzenie: mięso, mleko i wszystkiego innego, co jest powszechnie uważane nepostnym. Po drugie, co jest szczególnie ważne w tych tygodniach można otrzymać komunię bez czczo, co najmniej, że opiera się na stałej stopie procentowej pisanie statutu liturgiczną.

Tygodniach ciągłego pięciu w roku:

  1. Yule lub Yuletide tygodni.

  2. Tydzień celnika i faryzeusza.

  3. Tydzień ser, aka Mardi Gras.

  4. Wielkanoc, lepiej znany jako Bright Tygodnia.

  5. Trinity tygodni.

Każdy z nich poprzedza albo wielo-dniowy post, lub odwrotnie, wyznacza okres odpoczynku i relaksu po nich.

Yule Tydzień

Bożego Narodzenia, ściśle mówiąc – nie jest w tygodniu, to jedenaście dni między Świętami Bożego Narodzenia i Objawienia. Oni zawsze przychodzą na ten sam numer – od 7 do 18 stycznia, Nowy Styl, lub od 25 grudnia do 5 stycznia – na starych. Zatem, dni świąteczne natychmiast po słupek Bożego Narodzenia do Trzech Króli Ewy.

Tydzień celnika i faryzeusza

Przed Wielkim Postem jest po kilku tygodniach tzw przygotowawczych. Wśród nich jest stałe tydzień Celnik i faryzeusz. Ponieważ daty Wielkanocy, a przed jej okres czczo każdy rok spadek o różnych numerach, a przygotowawczym Tygodnia nie są przypisane do konkretnych dni. Konkretnie, Tydzień celnik i faryzeusz przydzielane raz na tydzień dwa przed Wielkim Postem.

karnawał

Słynny Carnival – relikt pogańskiego festiwalu wiosennych spotkań. Dziś jest faktycznie połączone z serem tygodnia. Tak (lub inaczej – Ser-fare) to kolejny solidny Tydzień przygotowawczy. Jakim czasie? W ogóle, to jest ostatnie siedem dni przed sorokavosmidnevnym okresie głodzenia, które poprzedzają Wielkanoc.

Charakterystyczną cechą Carnival od innych nieprzerwanych tygodni jest to, że już wolno jeść produktów mięsnych, ale wolno jeść ryby i nabiał.

jasny Tydzień

W pierwszym tygodniu po Wielkanocy, jest również ciągła, ze względu na szczególne znaczenie tego święta. W rzeczywistości, Zmartwychwstanie Chrystusa obchodzone jest oficjalnie przez czterdzieści dni, więc nie dziwi, ponieważ jest to specjalny skala powagi i radości charakteryzuje ten stałe tydzień. Co to znaczy? Co jest zabronione dowolną pozycję na jasnym Tygodnia, wyrzeczenia, a nawet klęcząc modlitwach.

Trinity tydzień

Po Pięćdziesiątnicy powinien być ostatnim w kalendarzu kościelnym ciągły tygodnia. Jaki rodzaj wypoczynku? W przeciwnym razie, to się nazywa Pięćdziesiątnica i obchodzone pięćdziesiątego dnia po Wielkanocy. Jej korzenie sięgają do heortology żydowskiej i ściśle chrześcijański sens jest oparty na historii z Nowego Testamentu, Ducha Świętego w postaci języków ognia zstąpił na apostołów, dając im wiedzę z innych języków i innych nadprzyrodzonych darów. To wydarzenie uważane jest za urodziny Kościoła, tak na cześć Trójcy w przyszłym tygodniu pozbawił go szybko dni. Ale po zakończeniu Peter zaczyna długi post, więc ten tydzień jest również przygotowanie do okresu abstynencji, która kończy się co roku w tym samym dniu – 12 lipca, w święto Apostołów Piotra i Pawła.