532 Shares 4711 views

Płaski łupków i jego zastosowanie

Dzięki przystępnej cenie i jakości, arkuszy azbestu cementowe są dobrze znane budowniczych. Fala często używany materiał do pokryć dachowych, natomiast płaski łupek znalazła zastosowanie w innych dziedzinach budownictwa, chociaż zadaszenie jest również odpowiednia.


Cechy płaskim łupków

W produkcji płaskiego łupków mieszaniny cementu portlandzkiego z włókien azbestowych i wody. Proporcja azbestu, które są równomiernie rozmieszczone w nim 18%, tworząc w ten sposób podstawę dla wzmacniających arkuszy łupka. Stosunek ten jest możliwy do uzyskania płaskiej łupek, wielkość której zmieniać się w szerokich granicach, wytrzymałość na rozciąganie oraz uderzenie.

W warunkach przemysłowych według GOST 18124-95 wytwarza dwa rodzaje płaskich łupków:

– cementu azbestowego naciœnięcia płaskie;

– cement azbestowy płasko.

Naciœnięcia płaskim łupków, w przeciwieństwie do zagęszczony, ma niski współczynnik wytrzymałości i obniżenia kosztów. Jest pół cykl zamrażania i rozmrażania, dlatego jest to bardziej nadaje się do wykańczania wnętrz. W Slate cechy wpływają na ilość i jakość azbestu, zawarte w jej strukturze. W ten sposób, jakość zależy od średnicy i długości włókien, skład mineralny i stopnia rozdrobnienia. Ponadto, parametry płaskiej łupków zależy od warunków i specyfikacje urządzenia, na której jest wykonany.

wymiary łupków

Łupek płaskie, których wymiary są uzależnione od grubości arkusza może być na PAŃSTWO:

– 3600h1500 mm grubości blachy od 8-10 mm;

– 3000h1500 mm grubości blachy od 8-10 mm;

– 2500h1200 mm Grubość blachy 6-10 mm;

Ponadto, średnie odchylenie od szerokości lub długości prostokątnego arkusza musi być nie więcej niż 5 mm. Różnica wytłoczone arkusze w płaszczyźnie poziomej nie powinno przekraczać 4 mm od innych niż tłoczonych blach – 8 mm.

zakres materiału

Płasko łupek jest szeroko stosowane w różnych miejscach konstrukcji. Jest on stosowany w technicznych ogrodzenia i pól górniczych, montaż szalunków w środowiskach przemysłowych, a także do wykładania ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Pod względem rolniczym łupków używanych do montażu ogrodzeń, budowa zagrody bydła i drobiu komórek. Chałupników i ogrodnicy często korzystać z materiałów na swoich stronach. Podczas budowy lokali mieszkalnych płaskim łupek używany do ochrony loggi i balkonów, montaż kabin prysznicowych i innych.

Zalety materiału:

– trwałość;

– rozsądną cenę;

– odporność na obciążenia statyczne (ciężar człowieka);

– bezpieczeństwa pożarowego;

– dobra izolacja z naturalnych zjawisk (deszczu, gradu);

– brak przewodności elektrycznej;

– nie gnije, nie jest utleniony;

– nie przechodzi promieniowanie UV oraz pole magnetyczne;

– powierzchnia nie nagrzewa się pod wpływem promieni słonecznych;

– jest on odporny na zamrażanie-rozmrażanie, wahaniami temperatury.

Aby chronić płaską łupków, konieczne jest, po ułożeniu narazić jego malowania, co zwiększy jej żywotność. W tym celu, odpowiednie polimery akrylowe, które są wykonane z łupku powierzchni folii ochronnej.