466 Shares 4192 views

Gwintowania w domu

Bardzo często w domu trzeba gwintowania. Jest to konieczne do naprawy konstrukcji lub produkcji niektórych nietypowych elementów złącznych. Jedynym warunkiem jest dostępność niezbędnych narzędzi.


Korzyści wynikające z połączenia gwintowanego:

  1. Trwałość i niezawodność.
  2. Związek rozłączne, więc to może być wielokrotnie demontowane i montowane za pomocą zestawu prostych narzędzi ręcznych: śrubokręty, klucze, szczypce i inne narzędzia.
  3. Dokręcania lub odkręcania można regulować połączenia.

gatunek:

– Metric – posiada trójkątny profil. Używane do produkcji elementów złącznych: śrub, nakrętek, kołków. Można to zrobić w domowym warsztacie.

– prostokątny, trapezowy – służy do przenoszenia ruchu z dużym wysiłkiem. Jest ona powszechnie stosowana w obrabiarkach.

– Odporny – mechanizmy, które tworzą się duże ciśnienie (na przykład : prasę hydrauliczną).

– Okrągły – posiada wysoką trwałość i może pracować w środowiskach zanieczyszczonych.

W kierunku cewki, jest ona podzielona na prawo i lewo.

W zależności od liczby zgłoszeń jest single-pass, wielo-start.

Gwint samym średnica może zmieniać się pak – odległość pomiędzy dwoma sąsiednimi zwojami.

Cięcie odbywa się za pomocą różnych instrumentów. zawory gwintowanie wewnętrzne wykonane. W tym przypadku, obrabiany przedmiot trzeba wywiercić otwór o średnicy nieco mniejszej niż z góry określone. Do wygodnego podejścia jest wykonywane fazowanie. Narzędzie jest zamocowany w uchwycie. W pewnych gwintem istniejących stołach wybranie żądanej średnicy otworu.

gwintowania zewnętrznego odbywa się barana. Materiał do jego produkcji są węglika i stali narzędziowej. Operacja wykonywana jest na średnicy przedmiotu nieco mniejszy niż wymagany wątku. Pręty są wybrane z tabeli.

Często do ogrzewania lub prowadzenia kanalizacji niezbędnych do wykonania gwint rury. W tym przypadku, gwintowanie odbywa się za pomocą specjalnych przyrządów. W tym celu, płytki lub obejma rurowa klucza do rur, i odwrotnie, piła elektryczne układanki posiadający ostrze piły do metalu.

Matryce są okrągłe i pryzmatyczne, określany również jako matrycy magazynie. Zazwyczaj są one wykonywane w gwint rury o odchylenie średnicy. Gwintownica jest narzędziem, w którym umiera dołączyć i plashkoderzhatel. Pracując przez ostatni przewodnika Centra talerzu względem rury. Stukając w miejscu, z zastrzeżeniem korozji, nie jest zalecane. Dlatego też piła lub wyrzynarka odciąć uszkodzone części. Rurka jest zamocowana w uchwytach na jednym końcu i inne działania na krótszą długość, jak to możliwe w celu uniknięcia grzechotania i drgań rury. Ten sam obszar, w celu ułatwienia operacji, smarowane olejem silnikowym. Teraz weź narzędzie do gwintowania i rotacja jest procesem obrzezania.

Oprócz prostych narzędzi, istnieje również profesjonalny. Szczególne znaczenie w tym przypadku mają specjalne maszyny do gwintowania.

Ponadto sposób usuwania wiórów można użyć metody radełkowany. W tym przypadku metalowa jest walcowana, wspinanie, tworzy zwoje. To wymaga specjalnego wałka profilu.