767 Shares 5808 views

Kompaktowy apartament w stylu Prowansji: Projektowanie wnętrz

Trudno jest znaleźć styl wystroju wnętrz, który byłby tak daleko od apartamentów miejskich, francuskiej Prowansji. I klasyczny, a barok, i oczywiście, high-tech organiczny nakładają nacisk na poprawę właściwości, zapewniając wygodę i efektywność organizacji przestrzeni. Jest to, że kraj i skandynawski styl zorientowany przede wszystkim na domy, które w rzeczywistości mają wspólnego z wnętrzami w stylu francuskim. W każdym razie, małe mieszkanie w stylu Prowansji ma swoje atrakcyjne cechy, które zostaną przyznane z zastrzeżeniem prawidłowego stosowania przepisów projektowych.


Główne cechy stylu

Styl charakteryzuje się łatwością i naturalnością, jednocześnie odrobiną luksusu. Nie zapominaj, że projekt wciąż pochodzi z obszarów wiejskich w głębi lądu, ale nie jest normalne, a francuski. Dlatego w tym przypadku należy mówić o prostym luksusowych akcentów. Szczególną cechą jest wszechstronność stylu w głównej dekoracji i całego projektu, ale jednocześnie obowiązkowe wprowadzenie wnętrza drobnych akcesoriów i elementów dekoracyjnych. Innymi słowy, w mieszkaniu Prowansja-styl jest bardzo podobny do klasycznego stylu pod względem praktyczności, ale skupić się na baroku pod względem elegancji i uroku. Należy zauważyć sprzeczności z samą ideą miejskiego stylu mieszkania. Zwłaszcza małe mieszkania wymagają racjonalnego aranżacji wnętrza w celu osiągnięcia praktyczność i wygodę. Ze swojej strony, Prowansja nie jest możliwe bez obfitości dodatkowych akcentów, które stanowią w bardzo ograniczonej przestrzeni może być trudne.

dla potrzeb wykończeniowych

Francuski styl nie jest zbyt wrażliwy na mecie, ale pewne zasady nadal warto obserwować w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu. Tak więc, w konstrukcji ścian powinno być zaniechane na rzecz tapety tynku lub farby. Dziś istnieją specjalne mieszaniny i roztwory, przy czym powłoka tworzy niezwykłe wykończenie tekstury z nutą sostarivanie. Również projekt mieszkania w stylu prowansalskim, polega na wykorzystaniu cegły lub kamienia ściany, ale z oczywistych powodów, opcja ta nie nadaje się do małych rozmiarów obudowy. Jednak eksperyment z układaniem kamienia sztucznego może być na balkonie lub kuchni.

Co do podłogi, tutaj wybór jest wyraźnie na korzyść drewna. Tradycyjne deski podłogi, oczywiście, nie jest to najbardziej atrakcyjna opcja, ale z podłóg laminowanych i pozwalają na zgodne z wymaganiami projektu, a zapewniają przyjemny wygląd podłogi. Nawiasem mówiąc, jeśli planują mieszkanie w stylu Prowansji, która przylega do powierzchni zewnętrznej z balkonem, ma sens, aby zapewnić kute wsporniki z różnymi wzorami.

paleta kolorów

W tym aspekcie, stereotypowe styl – nacisk na pastelowe kolory z nutą kontsrast. W tej samej dekoracji ścian zaleca się użyć białej farby. Do tworzenia akcentów może okazać się niebieski, żółty lub turkusowy. Odrębną kwestią – to odcienie materiałów wieku. Patyna, miedzi, brązu dekoratorzy są często wykorzystywane w projektowaniu domów za miastem, ale mieszkanie w stylu Prowansji nie zawsze nadaje się do tego celu. Lepiej ograniczyć zestaw standardowych neutralnych kolorach, które zapewnią atmosferę spokoju i harmonii – to właśnie te cechy charakteryzują wiejskiego sposobu życia, ale praktycznie nieobecne w jasny i nasycony rytmem miasta.

Meble w stylu Prowansji

Według kanonów stylu, meble powinny być nie tyle praktyczny i funkcjonalny jako dekoracyjny. Spełniają tego wymogu jest bardzo trudne w małych pomieszczeniach, więc projektanci często mają do ustępstw wobec zasad. W każdym razie, idealne meble tego stylu – to przestarzałe elementy z naturalnych materiałów. Stare komody, krzesła, kredensy z długiej eksploatacji zaznaczone znaki uczynić urok, ciepło i hojność. Zazwyczaj, kuchnia w stylu Prowansji w mieszkaniu są wykonane przy użyciu wykończeń ceramicznych i stosowania szorstkim tynkiem. Rozwiązania te tworzą obraz naturalnej rustykalnej kuchni. Wzmocnienie to uczucie pomoże drewniane meble – od błyszczącego metalu, a zwłaszcza z tworzywa sztucznego jest lepiej odmówić. Również we wnętrzu Provence szczególnym miejscem jest podana do pieców, kominków i palenisk jako takich. Z tego powodu, gdy piec jest lepiej izolować od reszty powierzchni roboczych, co czyni z niej wyspę.

oświetlenie

Najlepszym rozwiązaniem byłaby naturalna obfitość światła. Dlatego, jeśli to możliwe, powinny być wykonywane początkowo z dużymi oknami wychodzącymi na słoneczną stronę. Zwłaszcza promienie słoneczne są ważne w kuchni i sypialni. Oczywiście, nawet rustykalny styl nie wyklucza użycia sztucznych źródeł światła. Pożądane jest, że wnętrze mieszkania w stylu Prowansji pokryte tradycyjny żyrandol wykonany w obudowie bar. Nadmierne szyk w tym przypadku nie jest wymagane, ponieważ nie Oprawy przetwórcze współgra z koncepcją Provence. Jednostki mieszkaniowe powinny zostać wybrane także z naturalnych materiałów – na rynku można znaleźć dobre opcje żyrandole z elementami z drewna, porcelany, a nawet kutego metalu.

Tekstylny i zasłony

Wybór tkanin i zasłon naciskiem na łatwość i prostotę. Kurtyna jest pożądane preferują lekkie śnieżnobiałym tiulu. Jeśli istnieje potrzeba, aby różnicować wzornictwo, można także włączyć do Batista satyny lub perkal produktów z małymi kwiatowe wzory. Nie jest zły, jeśli wzorzec będzie się pokrywać z wystrojem wnętrza tekstyliów pokoju. Jak stosuje się we wnętrzu tkaniny są wybrane według tych samych podstawowych zasad – to znaczy, że jest naturalnego pochodzenia i ma odprężający obrazu. W szczególności, Prowansja styl mieszkanie mogą być wydawane w formie bawełnianych tkanin, wełny i lnu produktów z drukowanych wzorów. Przy wyborze zasłon zaleca się wykluczyć ciężkie tkaniny. Lepiej zatrzymać się na miękkich i lekkich produktów, wykonanych w kolorach pastelowych.

Części i akcesoria

Wszelkiego rodzaju rzeczy, bibelotów i elementów dekoracyjnych tworzą istotę projektowania wnętrz. W następstwie tradycji wiejskiej przesiedlenia, powinny być wyposażone w mieszkaniu na owoce, wazony, ramki, świeczniki i klatki dla ptaków. Nie jest konieczne użycie niektórych z tych celów ich przeznaczeniem – tyle ich obecność we wnętrzu, oraz który zapewnia żądany efekt estetyczny. W klasycznej postaci projektowania mieszkania w stylu Prowansji jest kompletna bez kwiatów. Zoo i można zorganizować kuchni iw salonie i sypialni. Najważniejsze jest to, aby dopasować się do środowiska roślin. Zazwyczaj projektanci styl wybrać lawendę, która jest symbolem francuskiej wsi.

wniosek

Zwykle style, które zapewniają znaczące akcenty dekoracyjne, używane w projektowaniu domów prywatnych lub przestronnego mieszkania miejskiego. Brak ograniczeń przestrzennych maksymalizuje ujawniać godności francuskiego wnętrza. Niemniej, małe mieszkanie w stylu Prowansji może mieć swoje zalety. Po pierwsze, ciasna przestrzeń, a nawet zaburzenia światło wzmocnić poczucie sytuacji wiejskiego życia rodzinnego. Ale ważne jest, że takie wnętrze organicznie uzupełniony kolorowy wystrój. Po drugie, zwarty układ w każdym przypadku stwarza warunki dla kameralnej atmosferze.