200 Shares 2850 views

Naczyniowego dystonia jest powszechne u młodzieży

VVD – to dość powszechna nazwa. Naczyniowa dystonia, co to jest? Nie jest to choroba, lecz zespół, nerwowa reakcja systemu na zmęczenie, stres, zwiększonych obciążeń. Wynika to z faktu, że jesteśmy coraz bardziej doświadcza znaczącej przeciążenie emocjonalne i stres. Organizm nie może sobie poradzić i jest niepewne. Teraz diagnoza jest prawie połowa populacji.


Naczyniowego dystonii u młodzieży jest wspólne, można powiedzieć, w każdej sekundzie. Powodem jest to, że młodzież szybko się zmienia i ciała rośnie. Ma do czynienia z hormonalnej eksplozji, nagromadzenie tkanki mięśniowej, zmiany w obrębie narządów płciowych. I istnieje wiele negatywnych okoliczności zewnętrznych. Oto ciało i odporny jak potrafi.

Ale wiecie co złe samopoczucie – pojawiły się dystonii naczyniowych. Objawy i leczenie tej choroby jest dobrze poznany. Leczenie polega głównie na prewencji. Naczyniowego dystonia przejawia się u młodzieży spada ciśnienia krwi, może być zwiększona, a może spaść mocno, co prowadzi do omdlenia. Czasami istnieje zaburzenia rytmu serca, duszność, napady duszność (psychosomatyczne manifestacją). Dziecko staje się drażliwy i mają zaburzenia snu, zamrażanie dłonie i stopy. Mogą być zawroty głowy, nudności, wymioty i inne zaburzenia żołądka i jelit. Ogólne osłabienie i apatia.

Naczyniowego dystonia młodzieży zaczyna objawiać się po ciężkim wysiłku fizycznym lub intelektualnym. A większość rodziców uważa, że dziecko po prostu chce „zawiesić się” z ich bezpośrednich obowiązków. Ale zaniedbania w tym stanie nie może być traktowany. W złożonym leczeniu IRR nie jest potrzebne. Powinno być właściwy naprzemiennie z różnych rodzajów działalności, dobre odżywianie, normalny sen.

Jeśli już zdiagnozowano „wegetatywne-naczyniowego dystonia,” młodzież trzeba rozważyć dietę. Każdy wie, że nowa generacja wybiera Pepsi iz To Cola, Fanta i tak dalej. Jest to w najlepszym wypadku. Aw najgorszym – napoje energetyczne. Oni na pewno trzeba coś z fast food, chipsy lub krakersy. Cóż, w ogóle wszystko, co może nie tylko pogorszyć stan w VSD, ale nawet spowodować jego wystąpieniu. Problemem jest to, że nastolatek jest bardzo rozwinięta „mentalność stada” i udowodnić mu, że coś jest szkodliwe, czy wszystko jest zrobione, to jest bardzo trudne.

Zanim rodzice stają przed trudnym zadaniem – aby wyjaśnić nastolatka że potrzebuje zdrowej diety. Statki potrzebne potasu, a to może dać gryczana, płatki owsiane, soję, owoce, zwłaszcza bananów i warzyw i ziół. Nie można nadużywać tłuste mięso, mąkę i słodkie.

I jeszcze trzeba założyć, że nastolatek najprawdopodobniej pewna reakcja organizmu do pozostawania z nim przez całe życie, a to będzie musiał żyć. Niektóre dystonii naczyniowych całkowicie zdać. Najczęściej organizm uczy się radzić sobie z sytuacją, oraz 40-45 lat jest kondycja ludzka nie martwi, ale później w życiu rzeczy mogą powrócić. Tak więc nie należy się spodziewać, że „blow over” …