572 Shares 2086 views

Zdajemy sobie sprawę, wiek, w którym dziecko zaczyna mówić

Każda matka jest bardzo ściśle monitoruje rozwój dziecka. Pierwszy ząb, świadomy uśmiech i pierwsze słowo – wszystko to prowadzi do nieopisanej radości rodziców. I, oczywiście, matka to wszystko się już doczekać, ciągle patrząc na dzieci w tabeli. Ale oprócz przyjemnych rzeczy, rodzice również martwić i dla ogólnego rozwoju dziecka, więc niektórzy mogą mieć pytania o wiek, w którym dziecko zaczyna mówić, pełzać, siedzieć, chodzić?

Pierwszy umiejętności

Dziecko rodzi się już z kilkoma odruchy warunkowe, takie jak, na przykład, zdolność do jedzenia mleka, do przełknięcia, aby uchwycić palec. Ale reszta dziecko powinno uczyć się na własną rękę, stopniowo opanowanie podstawowych umiejętności człowieka. Jednym z pierwszych umiejętności dziecko opanuje odwracając się do tyłu brzuch i odwrotnie. Jeśli transakcja na surowych warunkach, wiek, w którym dziecko zaczyna się toczyć, to występuje u około 3-6 miesiąca życia. Ale numery naprawdę są uśredniane, każde dziecko rozwija się w swój własny sposób i nie panikuj, jeśli Twoje okruchów przez 6 miesięcy, a on nie przewrócić. Może po prostu nie lubi tego robić, i to jest, pomiń ten krok, rozpocznie się natychmiast osadzony. Ale zanim dziecko nauczyć się pewnie trzymać głowę w pozycji leżącej, nie przewracać.

pieszy

Pierwszym krokiem jest dziecko więc spodziewać rodziców. Wydaje się, że jeśli zacznie dziecko, to może być bardziej niezależne i pewne obawy, takie jak jazda uchwyt może spaść przez nich samych. Ale nie nadzieję na pierwszym etapie dziecka z powodu jej do pewnej siebie chodzenie może trwać długo. Tak, wiek, w którym dziecko zaczyna chodzić? Średnio pierwsze samodzielne kroki dziecko może być zrealizowane w przybliżeniu w pierwszym roku życia. Ale pediatrzy zapewnić szerszy zakres dla rozwoju umiejętności chodzenia – 9 miesięcy do półtora roku. Nie martw się, jeśli dziecko nie jest w żadnym pośpiechu, aby puścić pióra matki – może po prostu nie czas. Nie trzeba też wymusić gwałtownie Stomp oszukujmy się, ponieważ może to doprowadzić do tego, że dziecko nie chcesz już w ogóle chodzić. Jeśli do osiemnastu miesięcy życia dziecko nie robi pierwszego niezależnego działania, lepiej jest szukać pomocy u podiatry, i ustalić, czy wszystkie małe dobra.

słowo

Od urodzenia, rodzice starają się usłyszeć mowy u dziecka czymś zrozumiałym i podobnych słów i dowiedzieć się wiek, w którym dziecko zaczyna mówić. Od około dwóch miesięcy, mały człowiek już zaczyna gwizdać, coś w swój własny sposób, aby powiedzieć, więc zaczynają rozwijać aparat wokalny dzieciaka. Nieco później, w 6-9 miesiącu życia, maluch może wytwarzać dźwięk podobny do pierwszego słowa. Zasadniczo będzie to sylaby: .. Ma, pa, ba, Me Be, itd. Jeśli dziecko mówi dwukrotnie sylaba „ma-ma”, ze łzami w oczach rodzice decydują, że ich dziecko jest geniuszem i tak młody zaczął mówić , Ale to nie jest do końca prawdą. Te pierwsze słowa mogą mieć dziecko przypadkowo okazało, dziecko po prostu nie zrozumiał, że to powiedział, i nie jest w stanie skojarzyć tego słowa z pewną osobą. Więc w jakim wieku dziecko zaczyna mówić? Dokładny czas nie daje nikomu. Czyjeś dziecko rocznie można już powiedzieć proste zdanie, ale ktoś musi dwa – tylko podstawowe, jego zdaniem, słowa: mama, tata, daj, nie, tak. To wszystko zależy od indywidualnego rozwoju dziecka. Ale nie panikuj o nim. Jeśli wszystko pójdzie dobrze z ogólnym rozwoju dziecka, nie jest konieczne, aby dostosować dziecko i uczynić go wydobyć z siebie słowa. Przyjdzie czas i będziemy rozmawiać. I często nie krążą w poszukiwaniu informacji, wiek, w którym dziecko zaczyna mówić, dać dziecku swobodę działania i rozwoju, a on stał się pełnowartościowym człowiekiem!