364 Shares 3094 views

Fiziminutka z ruchami dla dzieci. Musical fizminutki dla dzieci z ruchami

Dzieci są niewyczerpanym źródłem energii, co prowadzi do "katastrof", jeśli nie jest używane, nie jest wysyłane do pokojowego kanału. Dziecko nie może siedzieć nieruchomo, staje się nieuważne i drażliwe. Aby temu zapobiec, potrzebujesz fiziminutki z ruchami dla dzieci.


Co to jest?

Słowo "fiziminutka" oznacza ćwiczenie przez kilka minut. W tym okresie dzieci są aktywne, ale jednocześnie odpoczywają i otrzymują doskonałą dawkę dobrego samopoczucia. Ćwiczenia mogą towarzyszyć muzyka, wesołe wersety lub piosenki.

Fizminutki odbyły się od ponad dziesięciu lat w szkołach, ogrodach, obozach itd. Doskonale rozwijają mowę dziecka, plastik, pomagają zdrowemu rozwojowi.

Dlaczego potrzebna jest ślina fizyczna?

Ładowanie i ćwiczenia fizyczne są konieczne dla każdego dziecka. Wynika to z szybkiego wzrostu jego szkieletu. Bez odpowiedniego obciążenia dzieci często rozwijają krzywizny kręgosłupa, które niekiedy można rozwiązać tylko chirurgicznie.

Fiziminutka dla dzieci z ruchami i muzyką, "smakowe" wersety, działa natychmiast w kilku kierunkach:

 1. Eliminuje zmęczenie. Problem ten jest szczególnie pilny w gimnazjum szkolnym, gdy lekcja trwa już 45 minut, a tym razem należy spędzić w recepcji. Niezdolność do pracy i potrzeba przestrzegania milczenia nie są przyzwyczajeni do dzieci. Stopniowo dziecko jest przezwyciężone przez senność, a aktywne ruchy pomogą mu wyrzucić tę drzemkę i ponownie uważnie postrzegać informacje.
 2. Zapewnia uwalnianie nadmiaru energii. Wiele dzieci staje się nadmiernie aktywne z zmęczeniem. W tym przypadku nie ma też żadnej troski. Dziecko myśli tylko o tym, jak szybko ukończyć lekcję i biegać po szkole. Fizjoterapia z ruchem dzieci pomoże im stać się bardziej skorym.
 3. Rozwój rytmiki, wyobraźni. Dziecko uczy się, jak poruszać się w muzyce i reprodukować ruchy, według słów, narysować analogie między wierszami wierszy i możliwych ruchów, niezależnie ustawić rytm.
 4. Wspiera zdrowie dziecka. U dzieci z niższych grup pojawia się gwałtowny skok wzrostu, mięśnie nie mają czasu do rozwoju tak szybko, jak nie ma potrzeby wysiłku fizycznego. W rezultacie, gorset mięśniowy nie jest w stanie utrzymać kręgosłupa we właściwym położeniu, jego krzywizna występuje. Lekarze pomagają utrzymywać i rozwijać mięśnie.
 5. Ciepło. W zimie szkoły mogą być za zimne dla dzieci. Działania rozgrzewające jako rodzaj zapobiegania chorobom.

Ponadto, dziecko z ruchami w języku angielskim pomoże Ci szybciej uczyć się języka w ciekawych formach gry, rymy z wynikami przyczyniają się do badania matematyki. To podejście jest istotne w każdym temacie.

Co pomaga lekarzowi?

Aparat fizjoterapeutyczny z ruchem dzieci może mieć kilka celów:

– zrelaksuj oczy;

– łagodzić napięcie z rąk;

– usunąć całkowite napięcie;

– prawidłowa postawa i mowa;

– normalizuje oddech.

Fizyki logopedyczne

Jak utrzymuje się kultura fizyczna? Większość wyobraź sobie, że grupa dzieci skacząca po ich nauczycielu. Ale w rzeczywistości ten czas może być używany na wiele sposobów. Na przykład, aby promować naukę czytania, poprawić zaburzenia mowy.

Z pomocą prostych ćwiczeń dziecko uczą poprawnie wymawiać litery, złożone dźwięki, takie jak "w-sh", "b-n", "s-s", "c-f" itd. Udoskonalone umiejętności ruchowe artykulują, dziecko opanowuje przymus W manifestacji swych zdolności twórczych rozwija umiejętność łączenia ruchów słowami. Z rozpoznaniem "opóźnionego rozwoju mowy", fizycznie potrzebnego dla małych dzieci z ruchem. W recytatywnym mówimy rymy i rymy skierowane na rozwój mowy.

Klasy rozwijają rytmiczny oddech, tempo, mięśnie naśladujące. Wszystko to nazywa się jednym słowem – "logiotemika".

Przykłady ćwiczeń terapii mowy:

 1. Gdzie idziesz, szary kozioł? Mama krzyknęła. Chodź szybko do mnie – płaczę przy molo. Skak i skop skoczyły kozła. Skoczył przez dołek. Nigdy więcej nie straci matki.
 2. W-Well – buczenie się shmelenok. Mógł wyskakiwać z kołyski. Sh-sh-sh – syknij węża. Och, i straszne! B-b-baa – krzycząc dzieciak. Mama nazywa cielę. Ko-ko-ko – kurczaki dzwoni. Gospodarstwo żyje szczęśliwie.

Oprócz wymawiania słów, budowania rytmów dziecko pamięta wiele ciekawych faktów dotyczących zwierząt, natury itp.

Makijaż oczu

Na lekcji literatury uczniowie klas pierwotnych mają niezwykłe obciążenie dla narządów widzenia. Potrzebują fizimnutka dla dzieci z ruchami oczu. Uzdrawia mięśnie oczu, pomaga odpoczywać narządom wzroku i nie dopuszcza do upadku wzroku.

Głównymi zadaniami ćwiczenia są zmuszenie dziecka do zmiany odległości rozważanych przedmiotów. Na przykład:

 • Posłuchaj, jest grzyb (patrzeć pod nogi). Cały deszcz jest mokry (podnieś oczy do sufitu) . Tam, za wzgórzem w oddali (przykładamy rękę do naszych oczu i patrzą na odległość, na przykład w oknie), chmurka kryje się w nocy.

W każdej odległości, wydzielaj kilka sekund. W ten sposób soczewka nagrzewa się i oczy są gotowe do pracy.

Kolejną odmianą gimnastyki jest zmiana kierunku widzenia. Spojrzeliśmy w lewo, w prawo, w dół, w górę. Zerknął na pierwszą literę jego imienia. Przygładziliśmy oczy, liczymy się na 5. My otworzyliśmy się i zamrugaliśmy szybko.

Aby wykonać te ruchy, nawet nie musisz wstać.

Sól fizjologiczna

Kiedy musisz dużo pisać, poczujesz się bardzo źle z niekonwencjonalnymi. Dostanie dziecko z ruchów. Klasa 1 staje się testem dla dzieci. A jeśli wykluczysz przerwy w zabawach, w pierwszym roku treningu traci się cała wiedza o wiedzy. Ponadto, trudno jest nawet dla dorosłych napisać zmęczoną rękę.

Konieczne jest rozgrzewanie szczotek po lekcjach pisania, matematyki. Dosłownie jedna minuta aktywnej przerwy pomoże dziecku pilnie pisząc.

Przykłady szczotek ręcznych

 1. Klaszcz w klatkę (clap your hands). Nie zmęczaj (rozkładamy palce i przekręcamy szczotki z boku na bok). Zmęczony palcami (upuść ręce i potrząsaj nimi). Szybko jak króliki ("biegając" palcami na biurku, jak pająki).
 2. Oto chata (składamy uchwyty dachu), a wokół – płot (rozprowadzamy palce). Chata jest zamykana na ciasnej śrubie (trzeć ręce). Pukamy do bramy (pukanie pięścią w dłoń), może kto przyjedzie (idziemy palcami na stół). I szklankę wody (wkładamy palmę w szklankę) przyniesie drinka.

Immunitety mowy dla rozwoju mowy

Małe dzieci nie umie poprawnie wyrazić swoich uczuć, myśli, pragnień. Często jest im trudno odpowiedzieć. Fizyk z ruchami dla dzieci łatwo to poprawi. W tym celu można tańczyć tańce. Stojąc w centrum wybiera respondenta, rzuca piłką, a tym samym przenosi pałeczkę itp. Podmioty mogą wybrać najbardziej zróżnicowane.

W lekcji historii naturalnej można studiować zwierzęta, jakie dźwięki wytwarzają, gdzie żyją. W matematyce – aby rozwiązać proste przykłady, np. "2 + 2". Jest bardzo przydatny dla dzieci z ruchami fizycznymi. Wiosna daje możliwość oddychania świeżym powietrzem i nauczyć się nazw drzew. Mówiąc wiersze i zadawanie pytań, możesz spędzić dziesięć minut na ulicy.

Jedynym warunkiem wstępnym takich lekcji jest pełna odpowiedź na to pytanie. Jeśli brzmi to tak: "Co mówi krowa?", Wtedy odpowiedź brzmi: "krowa mówi" mu "".

Fizjoterapia w celu zapobiegania zaburzeniom postawy

W okresie gwałtownego skoku wzrostu potrzebna jest fizminutka dla dzieci z ruchem. Klasa 3 jest uważana za jeden z niekorzystnych okresów kręgosłupa. W tym wieku studenci źle siedzą przy swoich biurkach, stojąc. I niedojrzałe mięśnie nie mogą samodzielnie podtrzymywać kręgosłupa we właściwej pozycji.

Fizjoterapia powinna obejmować elementy ładowania, które dzieci nie lubią robić same. W firmie i więcej zabawy, a ładowanie jest bardzo atrakcyjne. Musical fizminutki dla dzieci z ruchami zmniejszy zmęczenie, a także pomoże uniknąć nadmiernego napięcia mięśni w ramionach i szyi.

Przykład fizyczny dla trzeciej klasy:

 1. Pociągnij uchwyty do sufitu, wspinając się po skarpetach.
 2. Uginamy karku w lewo, w prawo, do przodu.
 3. Ręce w pasie, wykonaj tułów ciała lewo-prawo, do przodu do tyłu.
 4. Ręce oprzyj pięści na dolnej części pleców i staraj się zginać.

Wyobraźmy sobie kilka ćwiczeń w języku angielskim:

 • W górę iw dół, w górę iw dół

  Klaskanie dłonie i odwróć się.

 • Spójrz na sufit,

  Spójrz na drzwi,

  Spójrz na okno,

  Spójrz na podłogę.

  Wskaż okno,

  Skieruj się do drzwi,

  Wskaż okno,

  Wskaż na podłogę.

 • To jest gniazdo dla pana Bluebird

  (Złóż dłonie kubkiem, przedstawiającym gniazdo)

  To ule dla pani Pszczoła

  (Złożyć krzywki razem, przedstawiając uli)

  To jest dziura dla śmiesznego królika

  (Podłącz końce palców dwóch dłoni, reprezentujących wejście do nori dla królika)

  To dom dla mnie

  (Aby złożyć swoje ręce "dom" nad głową).

Wykonywanie takich prostych ćwiczeń dla piosenek dla dzieci gejowskich pozwala łatwo pozbyć się zmęczenia i negatywności nie tylko dla studentów, ale również dla nauczyciela.

Czy potrzebujesz fizminutki w domu?

Nie trzeba czekać, kiedy w zakładaniu edukacji zaczną odbywać się muzyczne fsy dla dzieci z ruchami. Każdy rodzic może zorganizować zabawy w domu. Ta opcja jest idealna dla dzieci, które nie lubią uprawiać gimnastyki.

Można również rozwinąć wypowiedzi dziecka niezależnie. Fizjoterapia ruchem dzieci nie jest w stanie zaszkodzić, więc nie ma powodu, aby się bać, aby to zrobić samodzielnie. I dodatkowy czas spędzony razem będzie dalej przybliżać matkę i dziecko do siebie.

Studnie fizyczne niekoniecznie zapewniają relaks tylko podczas zajęć. Jeśli dziecko pozbawi się lub po prostu pomaga matce w pracach domowych, potrzebuje również przerwy. Śmieszne ćwiczenia przyczyniają się do poprawy nastroju dziecka, a on z wielką przyjemnością zacznie wypełniać swoje obowiązki.

W domu fizjoterapeuta staje się jeszcze bardziej fascynujący. Rodzice mogą w ciągu paru minut zamienić pokój dziecka w prawdziwy dżungli: budując wigwamy ze zwykłych krzeseł i posypki, rozpryskując poduszki na podłodze i dotrzesz do celu tuż nad nimi, tak jakby rozpryskuje się woda. Leżąc na podłodze krokodyle zabawki, węże i rekiny stają się prawdziwymi potworami, z którymi można walczyć lub znaleźć drogę do obejścia ich. I nie ma lianas – dziecinna wyobraźnia wykona swoją pracę. Możesz zagrać wesoły pociąg i jeździć dziecko w domu lub po prostu skakać po pokoju jak mały kangur w poszukiwaniu cukierek. Podaj wyobraźnię i pociesz swoim dzieckiem.

Skuteczność treningu fizycznego

Fiziminutka dla dzieci z ruchami i muzyką to zabawna rozrywka. Taka pauza ma korzystny wpływ na zdolność dziecka do zachowania troski, co potwierdza wieloletnie doświadczenie w szkołach.

Niedawno praktyka ta była stosowana przez psychologów dziecięcych, terapeutów mowy, itp. Wyniki nie były długo w najbliższych. Dzieci z opóźnieniem w rozwoju mowy i wadami mowy osiągnęły wysokie stopy. Ponadto, stają się mniej pobudliwymi, zatrzymaniem histerii, rozwija się pamięć.

Musical fizminutki dla dzieci z ruchami przyczynia się do rozwoju wielu niezbędnych w życiu i umiejętności uczenia się. Dlatego też takie przerwy są rozmieszczone zarówno w przedszkolach, jak iw szkołach. Warto zauważyć, że efekt rozgrzewania ma pozytywny wpływ nie tylko na dzieci z niższych klas. Może być również używany dla większych dzieci dorosłych, którzy są zmęczeni procesem uczenia się.

Każda mama powinna wiedzieć, że najważniejszą rzeczą dla dziecka jest uwaga i ciepło. Oczywiście, nie zawsze jest okazja, aby poświęcić się dziecku. Ale kilka minut aktywnego wypoczynku przyniesie niezbędną uwagę i przyczyni się do rozwoju okruchów.