220 Shares 5178 views

Ćwiczenia terapeutyczne dla skoliozy

Skolioza jest nazywany boczne skrzywienie kręgosłupa. Takie odkształcenia mogą wystąpić w każdej kolumnie część Spinebone. Najczęściej choroba rozwija się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania. Przyczyny takiego naruszenia – wrodzona choroba i odkształcenia, zła postawa podczas siedzenia lub chodzenia, nierównomierne obciążenie podczas ćwiczeń, etc. Ćwiczenia terapeutyczne dla skoliozy – jest integralną częścią leczenia. Ponadto, techniki te mogą i powinny być stosowane jako zapobiegania deformacji kręgosłupa.

Ćwiczenia terapeutyczne dla skoliozy i jej znaczenia. Regularne wykonywanie prostych ćwiczeń przyczyni się do stabilizacji kręgosłupa, co jest szczególnie ważne w dzieciństwie, kiedy powstaje szkielet.

Ponadto, mając na mięśnie pleców są znacznie wzmocnione. Terapeutyczne ćwiczenia dla skoliozy nie tylko pomaga wyrównać obszary kręgosłupa zdeformowane, ale również daje prawidłową postawę, ułatwiając ruch i dobre samopoczucie. Fakt, że prawidłowy rozwój kręgosłupa i silnych mięśniach znacznie usprawnia proces wymiany gazowej w płucach, jak również pracę wszystkich narządów wewnętrznych.

Ćwiczenia terapeutyczne dla skoliozy: podstawowe zasady i ostrzeżenia.

  • Aby rozpocząć szkolenie i zatrudnienie musi tylko przeznaczone podiatrist. Pożądane jest, aby wszystkie zajęcia rekreacyjne prowadzone pod nadzorem doświadczonego trenera.
  • Nie od razu dać ciału większego obciążenia, jak w skoliozy, które mogą tylko dodatkowo zakłócać grzbiet. Konieczne jest, aby zacząć od minimalnego napięcia, stopniowo zwiększając ją. Jeżeli po rozpoczęciu szkolenia zdrowia pogorszył się, należy przerwać trening i skonsultować się z lekarzem.
  • Z programu treningowego niezbędne jest wykluczenie aktywną kręgosłup rozciąganie (np unosi w barze), a także ćwiczenia na elastyczność, gdyż może to tylko pogorszyć sytuację.
  • Ćwiczenia terapeutyczne dla skoliozy może zawierać pływanie, bo to jest w ten sport biernie rozciąga kręgosłup i wzmacnia mięśnie pleców. Ale bieganie i skakanie powinny być wyłączone.

Ćwiczenia fizyczne dla skoliozy:

  1. Po pierwsze, trzeba odciążyć kręgosłup i rozgrzać mięśnie. Do tego jest idealny chodzenie na czworakach przez 2 – 3 minuty.
  2. Połóż się na plecach, wyciągnij ręce nad głową. Teraz zaczynają się rozciągnąć ramiona i nogi w różnych kierunkach. Osiągając maksymalną rozszerzoną pozycję, pobyt tam przez 15 sekund. Konieczne jest przeprowadzenie Ćwiczenie 3 – 4 razy.
  3. Będzie to pomocne dla wszystkich znany ćwiczenie nazywane „rower”. Połóż się na plecach, założył ręce za głowę i zgiąć nogi w kolanach i unieś nad podłogą. Zacząć symulować ruch rowerowego, utrzymując średnią tempo. W tym przypadku, nogi powinny być zagiętym jak najbliżej do podłogi – trzeba poczuć, jak napięte mięśnie bioder i brzucha.
  4. Pozycja wyjściowa jest taka sama. Nogi wyprostuj i unieś się z ziemi. Zacząć zarabiać poziomego rzutu ich stopami ( „nożyce”), starając się zachować swoje nogi jak najbliżej do podłogi, ale nie dotykając go.
  5. Połóż się na brzuchu, ręce wyciągnij nad głową, nogi prosto. Teraz jednocześnie unieś nogi, głowa, ręce i ramiona nad podłogą, starając się pozostać w stanie stresu co najmniej 10 sekund.
  6. Dobra pomoc i zwykłe przysiady. Aby wykonać to ćwiczenie potrzebujesz lustra, dzięki czemu można stale monitorować własną postawę. Wszystkie przysiady powinny być wykonywane powoli lub w średnim tempie. Po pierwsze, połóż dłonie na pasie i stanąć na palcach – widać, że ramiona były proste. Teraz powoli kucać, zginanie kolana jak najwięcej i wciąż na oku postawy. Po tym, wróć do pozycji wyjściowej i powtórz dla kolejnych 5 – 10 razy.