484 Shares 5240 views

Lek „Baktisubtil”: analogiem leku, zasada działania oraz wskazania do stosowania

Co to jest lek „Baktisubtil”? Analogiem leku, wskazań i funkcje są opisane szczegółowo w artykule.


Ogólne informacje o lekach

Oznacza „Baktisubtil” odnosi się do grupy leków, które normalizacji mikroflory jelitowej. Ten lek jest wytwarzany tylko w postaci kapsułek zawierających Bacillus cereus IP 5832 szczepu bakterii (około 1000000000 zarodników bakterii), i węglan wapnia i kaolin.

Efekty farmakologiczne

Lek „Baktisubtil” analog, który ma taką samą zasadę działania, zapobiega procesu rozpadu w jelitach, tym samym utrzymując równowagę flory. Należy zauważyć, że lek ma właściwość do odzyskania witamin z grupy B w przewodzie pokarmowym B. Ze względu na fakt, że mikroorganizmy są przedmiotem sporu, są w stanie pozostać aktywny, nawet jeśli dostaje się do żołądka (czyli w środowisku kwaśnym). Efekt terapeutyczny tych bakterii i ich rozwojem prowadzi się w jelitach. Enzymy są wydzielane przez mikroorganizmy do rozkładu tłuszczów, węglowodanów i białka, zapobiegając w ten sposób odżywianie gnić.

Wskazania do stosowania środków farmaceutycznych

Zażywanie narkotyków „Baktisubtil” (podobny do ceny środków zostanie przedstawionych poniżej) jest przydatna, gdy takie nieprawidłowości jak:

 • biegunki różnej etiologii, w postaci przewlekłych i ostrych;
 • zapalenie jelita cienkiego (jelit);
 • naruszenie mikroflory jelitowej (lub dysbacteriosis);
 • jelit (np, zapalenie dużych i jelito cienkie);
 • w leczeniu i profilaktyce schorzeń jelitowych wywołanych przez chemioterapię lub radioterapię.

Dawkowanie leku

Jak należy stosować leku „Baktisubtil”? Analogiem samego narzędzia i lek powinien być podawany przez lekarza w zależności od rodzaju i ciężkości choroby:

 • W chorobach przewlekłych oznacza „Baktisubtil” przewidziane w ilości 1 kapsułka trzy razy lub dwa razy dziennie.
 • W przypadku chorób ostrych 1 kapsułkę 3 lub 6 razy dziennie. W cięższych przypadkach dawkowanie można zwiększyć do 10 sztuk dziennie.
 • Niemowlęta i małe dzieci do 3 lat, a także w przypadkach, gdy pacjent jest trudna do przełknięcia kapsułki w całości, są one zalecane, aby otworzyć i wymieszać proszek z odrobiną mleka, soku lub wody.
 • Przedstawione leku powinna być korzystnie na 60 minut przed posiłkiem.

Skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania

Ten lek jest dobrze tolerowany i prawie nigdy nie powodują skutków ubocznych. Jednakże istnieją przypadki, w których ze względu na zastosowanie takiego leku u pacjenta wystąpiła reakcja alergiczna. Z uwzględnieniem przeciwwskazań, kapsuła „Baktisubtil” nie jest zalecany dla tych, którzy wykazują nadwrażliwość na składniki tego leku.

Lek „Baktisubtil”: analogi, oznacza cenę

Koszt tego produktu jest dość wysoka. Tak więc, w ciągu 20 kapsułek leku trzeba będzie zapłacić około 530 rubli rosyjskich. Należy zauważyć, że analogi strukturalne substancji czynnej leku „Baktisubtil” nie. Jednak w sieci aptecznych sprzedawane wiele produktów, które mają podobne działanie terapeutyczne i normalizować mikroflorę jelitową. Należą do nich:

 • "Atsipol";
 • "Biosporin";
 • "Bifikol na sucho";
 • "Bifiform";
 • "Bifikol";
 • "Bifiliz";
 • "Bifiform dzieci";
 • "Florin forte".

Lek „Baktisubtil” oznacza analog (najbardziej skuteczne i tanie)

Oprócz tych wszystkich leków, nie jest taki analog „baktisubtil” jako „Lineks”. Należy zauważyć, że przedstawiona medycyna jest bardzo popularny wśród osób poddawanych antybiotyki środki terapeutyczne.

Porównanie preparatów

„Baktisubtil” lub „Linex”: co jest lepsze? Odpowiedzi na to pytanie jest trudna nawet doświadczeni specjaliści. Po tym wszystkim, zarówno prezentowane leki skutecznie walczyć dysbioza i szybko przywrócić normalną mikroflorę w jelitach. Jednak pomimo tego, wielu pacjentów myśleć o tym, że został on zakupiony po zażyciu antybiotyków „linex” lub „Baktisubtil”. Jeśli porównamy te leki z punktu widzenia cen, to, oczywiście, należy wybrać pierwszą opcję. Wszakże dla 32 kapsułek „Linex” będzie musiał zapłacić tylko 380-400 rubli rosyjskich. Jak wiecie, dla odzyskania mikroflory jelitowej wymaga co najmniej dwa lub trzy cykle leczenia tym lekiem. Oprócz kosztów, pod warunkiem leki różnią się od siebie i pracowników. Na przykład, lek „Lineks” – narzędzie kombinacja, która zawiera Enterococcus, acydofilowe pałeczki kwasu mlekowego i bifidobakterii. W odniesieniu do Baktisubtil Funduszy”, zawiera w swej przynależności tylko szczepy bakterii Bacillus cereus.

podsumować

Jak widać, lek „Baktisubtil” ma wiele różnych analogów, spośród których niektóre są bardziej popularne, a inne – mniej. Które z prezentowanych produktów zdecydować się normalizować mikroflorę jelitową (szczególnie po kuracji antybiotykowej terapii obiektów) – to do lekarza. Po tym wszystkim, doświadczony specjalista posiada wiedzę, które pozwalają przypisać pacjentowi najbardziej efektywny i skuteczny dysbioza leku. Jeśli wybrany lek u pacjenta reakcji alergicznej, to może być łatwo zastąpiony przez każdy równoważny.