642 Shares 6863 views

Wesoła fantazji, czyli jak rzeźbić z plasteliny zwierząt?

Czy jesteś ze stratą dla co zrobić, jeśli już zostały zmienione z dzieckiem wszystkich gier? Rzeźbienie w glinie, oczywiście! Wiesz, że odlewnictwo jest bardzo użyteczne dla dziecka? Pomaga rozwijać umiejętności motorycznych palców, promuje, a jednocześnie pomaga uczyć się w tym procesie gry. Aby zainteresować dziecko, starają się usiąść z nim i dowiedzieć się, jak rzeźbić z plasteliny zwierząt.

Aby rozpocząć, należy przygotować wszystkie materiały. Do gliny nie pojawił rozmazany równomiernie na wszystkich powierzchniach w domu, to lepiej położyć stolik papieru, na którym będzie rzeźbić. Ponadto do pełnego rozwinięcia gliny, plastiku dostochka potrzeba: plastikowa glina nie przykleja. Także dostarcza zaawansowanych się czystą szmatką do ręcznie układane do cięcia plasteliny, wykałaczki i parę dobrych nastrojach – bez niego dobrze, po prostu nie mogę tego zrobić!

Zaczynamy rozumieć, jak rzeźbić z plasteliny zwierząt z dzieckiem. I pierwszą rzeczą do zrobienia – aby zdecydować, komu będziemy rzeźbić. Oczywiście, najlepiej jest, jeśli masz odpowiedni wizerunek zwierzęcia – z książek, bajek i zabawek. Daj dziecku do nazywania zwierzęcia i pokazać obraz, któremu chce się przedstawić. Jednocześnie pozwala jej praktyka zwana inne zwierzęta na zdjęciach i przedstawiać to, co brzmi robią, gdzie mieszkają i co jedzą, jeśli dziecko w wieku starszym.

Następnie przygotować glinę, wybrać się z dzieckiem te kliny, które będą potrzebne do wymodelowania konkretnego zwierzęcia. Niech nazwać kolor gliny, a następnie, jaka część ciała zostanie wykonane z tych elementów. Następnie trzeba podgrzać glina w rękach, więc jest dobrze lepilsya. Zrobić to razem. A dopiero potem możemy zacząć rozmawiać jak ślepiec z gliny zwierzęta.

Rolka plasteliny piłki jest więcej – to tors. Małe części – mniejsze cebulki – będą uszy, oczy i nos zwierzęcia. Zapewnić im rolki dziecko – jak dowiaduje się czuć i obsługiwać małe szczegóły i obiektów. Następnie przygotować nogi: po prostu trzeba wykałaczki. Pokaż dziecku, jak zrobić plastelina wydłużony kiełbasę, przewracając go między dłońmi i oferują do czynienia z łapami w jednakowym stopniu – to jest dwa i dwa ty. I po prostu zebrać się do obrabianego przedmiotu na wykałaczki. Wystarczy upewnić się, że dziecko nie jest poruszeni przez ostrą krawędź kijem. Teraz, gdy rzeźba będzie gotowa, zapraszamy dziecku naprawić go na płycie do utwardzenia gliny.

W międzyczasie, produkt będzie suche, umyć ręce i pocierać je szmatką. Gdy są suche, to najlepiej, aby umyć je wodą z mydłem po raz kolejny. I oczywiście, zrobić jakąś pracę na sucho – pokazać dziecku, jak usunąć glinę w pole karne, gdzie go umieścić, tak że później pilnowali czystości jego „warsztatu”. Zachęć dziecko, aby dowiedzieć się, jak rzeźbić z plasteliny zwierząt nie próbował zrobić. Jest to konieczne, aby go zainteresować w następnej sesji modelowania.

Więc można spędzić czas w przyszłości z zabawy dzieci i edukacyjnych, a zwierzęta z gliny przypomni Ci o tym, jak rosną i rozwijają swoje dziecko, a jak dobrze było by grać i uczyć się razem modelowania.