682 Shares 9916 views

Jak działa autorun z Windows 7? Jak go wyłączyć?

Czasami autorun Windows 7 trzeba wyjaśnić pewne programy, aby zmniejszyć zużycie zasobów i przyspieszyć swój komputer. Ponadto, dzięki czemu można skrócić okres ładowania systemu podczas uruchamiania.


Jak skonfigurować automatyczne uruchamianie systemu Windows 7, więc nie będzie kolidować z komputerem?

Zacznijmy od tego, że niektóre programy są wprowadzane natychmiast po zainstalowaniu się w folderze uruchomieniem i są aktywowane, gdy komputer jest włączony. I na to zgody użytkownik nie jest proszony. Spójrzmy na którym Autorun w systemie Windows 7 jest i jakie są sposoby, aby usunąć z niej te aplikacje, które nie potrzebują. Należy jednak pamiętać, powinno być szczególnie ostrożnym, gdyż niektóre programy muszą pracować bezpośrednio z systemem operacyjnym – są one nazywane urzędnik. Wyłączenie tych aplikacji ma negatywny wpływ na funkcjonalność systemu operacyjnego, a także jego bezpieczeństwo.

Użyj pola „Start”

Bardzo prosty autorun Windows 7 mogą być konfigurowane poprzez usunięcie niechcianych programów z katalogu „Startup” w menu „Start”. Metoda ta jest prawdopodobnie zna do Ciebie – jeśli już przy użyciu komputera, może przypadkowo znaleźć. Jednak nadal być szczegółowo wyjaśnione.

Przejdź do „Start”, otwórz „Wszystkie programy”, a następnie zlokalizuj folder „Uruchomienie”. Programy, które są tam, start podczas komputerze. Do danych aplikacji nie rozpoczynają, można po prostu usunąć je z folderu.

Konfigurowanie Windows 7 Autorun korzystając MSConfig

MSConfig – jest to standardowy program, który jest obecny w systemie operacyjnym domyślne. Uruchom go po prostu. Otwórz menu „Start” w polu wyszukiwania wpisane: «msconfig». Program zostanie natychmiast znaleźć, musimy po prostu kliknij na jego skrót do uruchomienia.

Jeśli z jakiegoś powodu w „start” nie jest ciąg wyszukiwania, można nacisnąć kombinację klawiszy Win + R, aby uruchomić niezbędne okno. Wchodzimy do niego „msconfig”, kliknij „OK”. Więc Program MSConfig jest uruchomiony. Przejdź do zakładki „Uruchomienie”. Usuń kleszczy poprzez wyłączenie zbędnych programów. Jeśli nie wiesz obowiązki konkretnego programu, to najlepiej, aby nie wyłączyć.

Naciśnij przycisk „OK”, a następnie jesteśmy proszeni o ponowne uruchomienie komputera, ale nie możemy zrobić w tej chwili. Ten program jest bardzo przydatny, ale jest na tyle funkcjonalny, ponieważ nie pozwala wyłączyć wszystkie programy z uruchamiania. Z tego powodu rozsądne rozważyć kilka sposobów, które skonfiguruje autostart systemu Windows 7, zgodnie z własnymi preferencjami.

„Ręczna” rejestru

Uruchom Edytor rejestru. W tym celu należy nacisnąć kombinację klawiszy Win + R «» lub „Szukaj” wpisując słowo „regedit”. Na ekranie pojawi się niezrozumiałe „Terrible” pudełko z bełkot zamiast słów, ale niczego obawiać. Wśród wszystkich folderów, można znaleźć parę odcinków startowych – rejestru ogólnego, który jest używany przez wszystkich użytkowników (maszyna) i prywatnego rejestr utworzony dla konkretnego użytkownika (User).

Musimy dostać się do «Run» foldery z kolei obracając drzewo folderów. Zawierają one pliki, które są dołączone do systemu operacyjnego – możemy łatwo je usunąć, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Usuń”. Można najpierw udać się do pierwszego adresu, wyczyścić, a następnie wykonaj drugi.

Używamy specjalnego oprogramowania

Teraz omówimy specjalny program Autoruns. To jest wolny, ale jest bardzo wydajne i funkcjonalne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w kilka kliknięć, aby skonfigurować automatyczne uruchamianie. Aplikacja jest łatwo znaleźć w Internecie na oficjalnej stronie internetowej dewelopera. Należy zauważyć, że w języku angielskim jest dostępna, i łatwo jest zrozumieć bez znajomości języka obcego.

Pobrany plik ma rozszerzenie «.zip» – można łatwo rozpakować dowolnego archiwizatora. W folderze utworzonym w 4 pliku. Jesteśmy zainteresowani «autoruns.exe», będziemy go uruchomić. Podczas pierwszego uruchomienia jesteśmy proszeni, aby zaakceptować umowę licencyjną, które robimy, klikając w przycisk «Zgoda».

Tak więc program się rozpocznie i wyświetla «Wszystko» kartę, która w rzeczywistości jest dość wykaz wszystkich obiektów startowych. Aby nie zgubić, zapewnia, że zaczepy są zgrupowane osobno: «Explorer», «Sterowniki», «WinLog». Dalej – wszyscy intuicyjnie.

Kropka nad i będzie w stanie stać się kolejną interesującą cechą dostarczane przez system operacyjny – „Auto Windows 7 na dysku”, który gwarantuje łatwość użytkowania i znacznie ułatwia pracę z różnymi rodzajami nośników wymiennych. Po uruchomieniu napędu na specjalnym ekranie, w którym system zawiera wszystkie operacje, które można z nim zrobić.