444 Shares 8559 views

Seksualna atrakcja

Wczesne badania z dziedziny seksologii sugerowały, że męska atrakcja seksualna jest bardziej wymowna niż kobieca. Współczesne społeczeństwo stopniowo redukuje tę różnicę, zmienia socjologię, poglądy, dogmaty.

Stworzony przez mężczyzn, motto "zawsze gotowe", mające na celu podniesienie męskiej wartości i poczucia własnej wartości, często gra przeciwko nim. W praktyce nie zawsze jest możliwe poparcie tej legendy – szybki rytm życia, zespół przewlekłego zmęczenia, nadmierne emocjonalne napięcie i znacznie przyczynia się jedynie do zmniejszenia pożądania seksualnego.

Wspólna opinia o innej atrakcyjności seksualnej została zbudowana na drodze życia, przede wszystkim mężczyzny, który od niepamiętnych czasów mógłby otwarcie prowadzić do życia seksualnego. A w pewnym stopniu społeczeństwo zachęciło to swoją obojętną postawą. Mężczyźni nie kultywowali poczucia winy za wolność seksualną i czuli się bezkarnie, a takie zachowanie kobiet zostało poważnie potępione i karane przez społeczeństwo.

Nowoczesne kobiety, a mężczyźni, oczywiście, mają wolność mówienia śmiało i wyrażania swoich potrzeb i pragnień. Statystyki wykazują, że oba płci reagują spokojnie na różne badania i badania dotyczące ich życia seksualnego. I bez kropli zakłopotania oglądając filmy erotyczne i masturbujące. Niestety, kobieta straciła wieki, aby poznać siebie, być wyzwoloną, i otwarcie wyrazić pragnienie seksualne.

Atrakcja seksualna zależy od wielu czynników. Ta równowaga hormonalna i dojrzałość ciała oraz poziom wewnętrznej wolności człowieka. Ciągłe i pełne życie seksualne bardzo wzbudza pragnienie, ponieważ po otrzymaniu przyjemności chcę odczuwać to wciąż.

Jeśli wziąć fizjologicznych części, to napęd seksualny wpływa na aktywność gruczołów erytrocytów i metabolizm i nie może wystąpić bez wpływu mózgu. I główną rolą w wyglądzie, zmniejszeniu lub wzroście pożądania seksualnego są hormony – estrogen i testosteron.
Istnieje interesujący fakt, że pragnienie zależy od innych cech ciała ludzkiego:
 w blondynkach mniej atrakcyjności seksualnej niż brunetki;
 ludzie o niskim wzroście mogą pochwalić się silniejszym libido;
 cienkie kobiety potrzebują więcej wysiłku, aby uzyskać pełną satysfakcję niż pulchną;
 mieszkańcy ciepłych krajów mają większy temperament niż mieszkańcy północnych krawędzi.

Nasz nowoczesny rytm życia w wielu przypadkach powoduje dysfunkcję seksualną – poważny problem zarówno fizyczny, jak i psychologiczny. Wielu producentów leków stara się znaleźć odpowiedź na pytanie wielu pacjentów – jak zwiększyć pragnienie seksualne?

Ale nie zawsze lekarstwo może złagodzić dolegliwości. Nowoczesne badania wykazały, że unikając pewnych rzeczy, dowiesz się, jak pomóc organizmowi i jak zwiększyć pożądanie seksualne. Konieczne jest przestrzeganie kilku zaleceń:
• Ograniczenie stosowania wyrafinowanych węglowodanów do minimum;
• Unikaj hormonalnych środków antykoncepcyjnych, jeśli to możliwe;
• Monitoruj spożycie środków na przeziębienia i leki przeciwhistaminowe, które zawierają difenhydraminę i pseudoefedrynę;
• Stosowanie leków przeciwdepresyjnych pobudza receptory zmniejszające pragnienie seksualne;
• jeść więcej żywności, które zawierają żelazo;
• żywność dietetyczna, obliczona dla ostrego spadku masy ciała, powoduje zaburzenia równowagi hormonalnej w organizmie, co prowadzi do dysfunkcji seksualnych.

Nie zapominaj, że seksualna atrakcja jest integralną częścią nas i naszej egzystencji, starajmy się, aby ta strona żyła życiem i niezapomnianym przeżyciem!