891 Shares 8189 views

Czy jest jakiś powód, aby martwić się, czy kał noworodka zielony?

Oczywiście dziecko nie może samodzielnie powiedzieć mamie i tacie o tym, co przeszkadza mu, dlaczego płacze, że czuje. Dlatego też stan jego odchodów staje się prawdziwym wskaźnik – badając zawartość jego pieluchy lub garnka, można dowiedzieć się, jak obsługiwać swój układ trawienny, czy w postanowieniu brzucha. Krzesło dla dziecka nie zawsze jest stabilny – na przykład, często cal noworodka zielony. Wspólnie spróbujmy zrozumieć, co wyjaśnia ten nietypowy kolor.


Cal noworodka, zielony fotel, a jego stan

Kolor kału u niemowlęcia jest wprost proporcjonalna do jego diety (w zasadzie takie same jak u dorosłych). Według pediatrów, jeśli kale noworodka zieleni, to może być spowodowane przez kilka czynników. Po pierwsze, jest to możliwe, w czasie karmienia piersią dziecko nie wrócić mleko (jest on uważany za bardziej pożywne i kalorii). Najprawdopodobniej jesteś zbyt wcześnie, by zabrać z piersi – trzeba czekać, aż zostanie całkowicie niszczą ją. Cal zielony kolor u noworodków wskazuje na fakt, że mama pielęgniarskiej nie przywiera do diety, nadużywania tłuste i pikantne jedzenie. Jeśli trzyma dziecko karmione butelką, nie ma nic dziwnego w tym dziwnym kolorze kału – jest naturalną reakcją na nadmiar żelaza, które jest częścią większości mieszanin do żywienia. Ten sam efekt, na drodze, dają antybiotyki.

Czy jest jakiś powód, by się martwić?

Jeśli okaże się, że kał noworodka zielono, nie należy się bać i natychmiast zebrać wokół Łóżeczko dziecięce konsultacji lekarskiej. Aby rozpocząć, należy obserwować jak się zachowuje. Pamiętaj, że jadłeś ostatnio. Nie oferują niczego zakazane dziecko? Może kilka dni temu, już uraczył sałatki ze świeżych ziół? Potem powodów do zmartwień nie ma. W przypadku, jeśli biegunka niemowląt, a jego odchody mają charakterystyczny zapach Gniltsy, oznacza to pewien problem. Najprawdopodobniej dziecko zakłócone mikroflory jelitowej, to znaczy po prostu, opracowany wole. Potem trzeba będzie się badaniom lekarskim, i tak szybko, jak to możliwe. Staraj się nie opóźnić wizytę w szpitalu – biegunka może prowadzić do podwyższonej temperatury, a nawet odwodnienie.

Jak pomóc dziecku?

Cal noworodka zielony? Można zrobić coś w celu znormalizowania kolor i konsystencję stolca. Najpierw uważnie obserwować swoją dietę. Kobiety karmiące piersią są często bardzo trudne do tolerowania ograniczeń dietetycznych, ale rozważ to: bo teraz jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także dla innego małego człowieka. Postaraj się przynajmniej tymczasowo zrezygnować z produktów, które mogą wywołać niepokoje. Jeśli jesteś w trakcie karmienia, spróbuj zmienić mix – być może ten, który jest używany obecnie nie pasuje do dziecka. Po pierwsze należy skonsultować się z pediatrą. Jeśli problemy trawienne towarzyszy ogólnym ospałość, osłabienie, baby kapryśna i płacze cały czas, wezwać lekarza w domu. Najprawdopodobniej będzie on mianować specjalnego bakterie kwasu mlekowego.