165 Shares 7323 views

WiFi nie działa na laptopie: co robić

Dla wielu użytkowników dostępu do Internetu stał się dzisiaj jako konieczne i ważne jak powietrze do nurka podczas nurkowania. Miliony ludzi wydają miliony godzin w gigantycznej cyfrowej sieci. W ciągu ostatnich kilku lat, dostęp do sieci za pomocą protokołu bezprzewodowej transmisji danych, które znamy pod nazwą WiFi, stał się najbardziej istotne i popularne w komputerowym świecie.


To naprawdę dobre: jeden punkt dostępu zapewnia możliwość dostępu do Internetu dla wielu użytkowników, podczas gdy nie są one związane z tego punktu druty mogą być w różnych pomieszczeniach lub swobodnie przemieszczać w obrębie sieci działań.

Na porządku dziennym stoi dziś pytanie, które od czasu do czasu pytając użytkowników laptopów na różnych forach komputerowych: „Co zrobić, jeśli nie działa WiFi ? Na laptopie” A jeśli czytasz to najprawdopodobniej kwestia ta jest niepokojąca i ty. Dzisiaj przyjrzymy się receptur, które można użyć, aby rozwiązać ten problem na własną rękę, bez pomocy specjalistów.

Więc, co zrobić, gdy nie działa bezprzewodowy dostęp do Internetu na laptopie?

  1. Jeśli problem nie zostanie złapany z zaskoczenia i nie jest brak czasu (raz transakcji – trzeba natychmiast działać) – spróbuj za pomocą przewodowego połączenia z Internetem, jeśli punkt dostępu (router lub router) w zasięgu ręki fizycznej. Tak, przewody irytujące i brzydkie, tak, trzeba spojrzeć na strojenie kartę sieciową i zarejestrować swoje długopisy …. Ale pozwoli Ci zakończyć prace na czas, i tylko wtedy, jeśli jest wolny czas, szukać i wyeliminować przyczynę WiFi nie działa na laptopie.
  2. Dziwne, jak może brzmieć głupio – sprawdzić, oraz czy urządzenie jest włączone WiFi w laptopie. Czasami, z nieznanych przyczyn, może on wyłączyć samodzielnie, bez interwencji użytkownika. A jeśli Twój samochód ma specyficzny wskaźnik, który sygnalizuje moduł WiFi włączone – jest prawdopodobne, że ten moduł wystarczy dołączyć. Znajdź mechanicznego przycisku zasilania na obudowie laptopa lub użyj kombinacji klawiszy, aby włączyć WiFi (szczegółowe informacje można znaleźć w instrukcji do laptopa). Sprawdzić włączone lub nie może być w zakładce „Wszystkie połączenia”.
  3. Jeżeli moduł jest włączony i nie działa – aby rozwiązać ten problem, należy upewnić się, że urządzenie jest w systemie i działa prawidłowo. Idziemy do Menedżera urządzeń i sprawdzić dostępność sprzętu. Alternatywnie, można zaktualizować sterownik urządzenia. Można to zrobić przy użyciu dołączonego dysku sterownika lub przejdź do strony producenta, należy pobrać najnowszą wersję sterownika. Usuń stare i zainstalować nowy sterownik dla modułu WiFi.
  4. Kolejny krok – do sprawdzenia działania punktu dostępowego i dostępności internetu. Upewnij się, że problem jest w laptopie. Aby to zrobić, należy spróbować połączyć się z Internetem za pomocą innego urządzenia (tablet, smartfon, netbook) z wykorzystaniem punktu dostępowego. Ponadto, należy skontaktować się z dostawcą usług internetowych (usługodawcę) lub administratorem systemu, jeśli laptop usług i problem z dostępem do Internetu w biurze. Być może ze sprzętem przenośnym jest w porządku, ale problemy – od usługodawcy.
  5. Jako opcja – spróbuj użyć znanego punkt dostępowy pracujący (McDonalds, sąsiad, najbliższa kawiarnia z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu). Pomoże to wyjaśnić, co dokładnie jest problem – urządzenia przenośnego lub punkt dostępowy / usługodawcą.
  6. Bardzo rzadko, WiFi nie działa na laptopie w związku z wadliwego modułu. W tym przypadku, lepiej skontaktować się z centrum serwisowym. Nie może zdiagnozować dokładną przyczynę i naprawić lub wymienić wadliwy sprzęt.

Innym powodem, że WiFi nie jest zawarty na laptopie, może być awaria pozostałego sprzętu na nim (nie moduł WiFi). W tym przypadku również nie wymaga specjalistycznej interwencji.

Jak pokazuje praktyka, odpowiedź na pytanie, dlaczego WiFi nie działa na laptopie, leżąc na powierzchni. Skorzystaj z naszej porady i prawdopodobnie będzie w stanie rozwiązać problem samodzielnie.