184 Shares 7734 views

Zaporoże Uniwersytet Medyczny. ZSMU, Zaporoże. Zaporoże University

Zaporoże State University Medical – jest multidyscyplinarnym uniwersytecki poziom IV akredytacji, ma prawo do autonomicznego sterowania. Instytucja jest uważana za jedną z najstarszych uczelni na Ukrainie, gdzie każdy może uzyskać wysokiej jakości edukacji medycznej.

ojcowizna

W roku 1903 w Odessie, zostały stworzone przez Uniwersytet dla kobiet. Od tego czasu zaczyna się historia tej uczelni. W 1959 roku placówka została przeniesiona z Odessy do Zaporoża, gdzie nadano inną nazwę – Zaporizhzhya Instytutu Farmaceutycznego. W 1964 roku, kiedy to został otwarty wydział medyczny, w którym znajduje się zarówno w dzień jak i korespondencyjne formy szkolenia. W 1969 roku, agencja otrzymała nową nazwę – Zaporozhye Instytut Medyczny. Aż do roku 1972 została przeprowadzona na dzień i wieczór szkolenia studentów na wydziale medycznym. W 1972 roku Departament dla obywateli zagranicznych został otwarty. Już w 1974 roku staż szkolenie przyszłych lekarzy w 15 specjalnościach.

dzisiaj

Zaporoże Akademia Medyczna nie przestaje rosnąć i dziś udoskonalił proces uczenia się, wprowadza nową specjalność. Wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska stale pracuje na mnożenie i akumulację potencjału naukowego kraju. Absolwenci z powodzeniem znajdują zatrudnienie we wszystkich regionach Ukrainy i zagranicy. ZSMU (Zaporoże State Medical University) jest praktycznie zamknięty kampus z różnych budynków oświatowych, szpitali, akademików, bibliotek, kawiarni studenckich i stadionu. Kampus jest otoczony parkiem miasta „Rainbow”, które są stale odbywają się liczne imprezy publiczne, wystawy, mecze piłki nożnej, roczne targi wstawiennictwem poświęconą obchodów Dnia Miasta. Ponadto, malowniczym brzegiem Dniepru, który jest w pobliżu Uniwersytetu, tworzenie korzystnego klimatu dla szkolenia i doskonałe warunki do wypoczynku uczniów.

Pierwszy Wydział Medyczny

Pierwszy Wydział Medyczny przygotowuje dentystów i lekarzy w specjalnościach „stomatologia” i „medycyna”. Tryb studiów – stacjonarne, warunki szkolenia: 5 lat na specjalności „Stomatologia”, „medycyna” – 6 lat z możliwością staży w następujących specjalnościach podstawowych:

 • medycyny rodzinnej;
 • położnictwie i ginekologii;
 • intensywnej terapii i anestezjologii;
 • Pogotowie ratunkowe;
 • neurochirurgii;
 • traumatologii i ortopedii;
 • chirurgia;
 • okulistyka;
 • kryminalistyki;
 • psychiatria;
 • urologia;
 • otolaryngologii i inne.

Wszyscy studenci ZSMU (Zaporoże) mają możliwość praktyce, nie tylko w swoim rodzinnym mieście, ale również w instytucjach medycznych zagranicy. Do tej pory wydział obejmuje około 25 działów, wśród wykładowców – Honored Ukraina, laureat Nagrody Państwowej Ukrainy, doktor honoris causa Ukrainy, profesor dr hab.

Drugi Wydział Medyczny

Drugi Wydział Medyczny kształci studentów w następujących specjalnościach:

 • Pediatrics. Tryb studiów – stacjonarne, termin szkolenia – 6 lat, a następnie staży w takich podstawowych specjalnościach: „Pediatrics”, „Chirurgia”, „anestezjologia dzieci”, „Otorynolaryngologia dziecięca”, „neonatologii”.
 • Diagnostyka laboratoryjna. Wychowawczo-kwalifikacyjne poziomy – licencjat, kwalifikacja – asystent lekarz-laboratoryjny. kształcenie w pełnym wymiarze czasu. Licencjackie – 4 lata, Master – 1,5 roku.

Spośród 466 studentów na wydziale, chłopaki 2 zarejestrowanych, około 10% – wyjątków. Zaporoże Akademia Medyczna daje każdemu uczniowi możliwość wykonania prac badawczych w społeczności studenckiej.

Pierwszy Wydział Farmaceutyczny

Pierwszy Wydział Farmaceutyczny trenuje farmaceutów i aptekarzy-kosmetyczek na dwóch popularnych specjalności „Technologii perfum i kosmetyków (TPKS)” „Pharmacy” i Czas trwania szkolenia studentów studiów stacjonarnych wynosi 5 lat.

Wydział składa się z następujących działów:

 • biochemia i laboratoryjne diagnostyka;
 • Departament Analytical Chemistry;
 • Katedra Technologii Leków;
 • Dział Chemii farmaceutycznych;
 • Zakład Farmakologii Klinicznej i innych.

Spośród 900 osób, w tym studenci wydziału, około 12% z doskonałej 3 zwycięzca stypendia przyznano 30 stypendiów przez burmistrza miasta Zaporoże. Wszyscy studenci wydziału mają okazję odwiedzić nowoczesne biblioteki, czytelnie są podłączone do systemu „Uran”.

Drugi Wydział Farmaceutyczny

Na tym wydziale przygotowany farmaceuci i farmaceuci-Estheticians kursy korespondencyjne. Czas trwania szkolenia zależy od wykształcenia podstawowego. Wnioskodawcy, którzy otrzymali wykształcenie średnie lub zawodowe, wprowadzając University Medical Zaporozhye na podstawie wyników egzaminów wstępnych lub certyfikatów, nauka będzie potrzebował 5,5 roku; osoby z wykształceniem medycznym – 5 lat; 4,5 roku – osoby z wykształceniem farmakologicznego i stopień licencjata w „Medicine”; 3 lata – osoby z wyższym wykształceniem medycznym.

Przygotowanie farmaceutów i aptekarzy, kosmetyczka prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, w tym wielu lekarzy, profesorów, kandydatów nauk i docentów. Nowoczesne informacji i wsparcie logistyczne w procesie kształcenia zapewnia wysoki poziom szkolenia.

Pierwszy Międzynarodowy Wydział

Dla zagranicznych studentów, którzy chcą zapisać się w Zaporożu Uniwersytetu Medycznego, od 1973 prowadzi szkolenia wstępnego uniwersytecki wydział do dalszych studiów na uniwersytetach w kraju w dziedzinie profilu medycznym i biologicznym.

Celem szkolenia jest możliwość rozwoju języków ukraińskiego i rosyjskiego w ilości, która pozwala im swobodnie komunikować się we wszystkich sferach działalności. Oprócz języków, uczniowie uczą się matematyki, informatyki, biologii, fizyki, chemii i geografii. Wielu nauczycieli zostało przeszkolonych w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji. Kursy ułatwia przyjęcie do szkoły medycznej w Zaporożu i ukraińskich uczelni w ogóle.

W celu poprawienia przyswajanie materiału uczniowie są zaangażowani w grupach po 8 osób każda dostarczyć podręczniki i pomoce dydaktyczne. Czas trwania szkolenia wynosi 1 rok.

Drugi Międzynarodowy Wydział

Drugi Międzynarodowy Wydział przygotowuje specjalistów i mistrzów w następujących kierunkach:

 • „Pediatrics”, „medycyna” – edukacja w pełnym wymiarze czasu, okres szkolenia – 6 lat.
 • „Apteka”, „TPKS” – stacjonarne i korespondencyjne formy szkolenia, stażu – 5 lat.

Podyplomowe specjaliści szkolnictwa obejmuje badania kliniczne trwające od 2 do 5 lat próby 1 roku i podyplomowych 3 lat.

Zaporoże Uniwersytet Medyczny zasłużenie zajmuje pierwsze miejsce wśród ukraińskich uniwersytetach do rekrutacji studentów zagranicznych. Od momentu powstania został przygotowany ponad 5000 specjalistów, pochodzących z innych państw. Zaporoże Uniwersytet powodzeniem współpracuje ze 101 krajów w Europie, Azji i Afryce. Od 2002 roku, szkolenia zagraniczne prowadzona jest w języku angielskim.

Wydział Kształcenia Podyplomowego

Na wydziale kształcenia podyplomowego są przeszkoleni w zakresie staży lekarzy, farmaceutów, pediatrów i mieszkańców medycznych. Terminy szkoleń zależy od wybranej specjalności.

Preparaty Masters, również na Wydziale istnieją różne szkolenia i doskonalenie tematycznych.

edukacja, mieszkalnictwo i rozrywka studentów

Kampus znajduje się niemal nad brzegiem Dniepru, jej terytorium jest strzeżony przez całą dobę. Junior studenci są lekcje teoretyczne w budynkach edukacyjnych, które znajdują się w kampusie. Zajęcia praktyczne dla większości studentów studiów są w klinikach znajdujących się w różnych częściach miasta. Naprzeciw Oak Grove (park w starszej części Zaporizhzhya) jest University Hospital, gdzie też doskonalił umiejętności przyszłych lekarzy.

Uniwersytet akademik może pomieścić 2900 studentów, każdy z nich rozmieszczone salony i sale z dostępem do Internetu. Pokój dzienny, 2- i 3-osobowa. tylko cudzoziemców mieszkających w dwóch budynkach.

Dla studentów wszystkich warunków do uprawiania sportów: na uniwersytecie ma kompleks sportowy w pobliżu budynków akademickich i akademikach jest stadion z boiskiem do piłki nożnej, tor i sektorów polowych, terenów sportowych. Oprócz wychowania fizycznego, studenci mają możliwość uczestniczenia w różnych amatorskich klubach.

Czesne

Jednym z najbardziej znanych uniwersytetów na Ukrainie jest Zaporoże Uniwersytet Medyczny. Koszt szkolenia zależy od wybranej specjalności i formy kształcenia. Według informacji dostarczonych przez 2014 na oficjalnej stronie Uniwersytetu, koszt formularza zamówienia edukacji w ZSMU następujący:

Koszt formularza zamówienia edukacji w ZSMU na rok 2014
specjalność

całkowity

(UAH)

1 kurs

(UAH)

2 rok

(UAH)

3 rok

(UAH)

4 rok

(UAH)

5 lat

(UAH)

Oczywiście 6

(UAH)

biznes medyczny 108500 14200 15800 17600 19200 20300 21400
pediatria 83200 12700 13300 13700 14 100 14500 14900
stomatologia 105000 16000 18800 21300 25300 25300

diagnostyka laboratoryjna

(Ba)

27000 6450 6850 6850

diagnostyka laboratoryjna

(Master)

15000 10000 5000

Apteka (w pełnym wymiarze czasu

szkolenia)

67000 13000 13500 13500 13500 13500
TPKS (kształcenie w pełnym wymiarze godzin) 71000 13800 14300 14300 14300 14300
Apteka (studia niestacjonarne) 53350 9700 9700 9700 9700 9700 4850
TPKS (studia niestacjonarne) 53350 9700 9700 9700 9700 9700 4850

Istnieje kilka powodów, dlaczego ZSMU znane niż wiele innych uczelni na Ukrainie. postępu medycyny profesorowie i reszta kadry dydaktycznej Uniwersytetu nie może być ignorowane:

 • Ukrainy pierwszy przeszczep serca i wątroby odbywa się dzięki prof Nikonenko OS
 • Rozwinął pierwszym krajowym łączne naukowców uraz stawu kolanowego University pomocy JSC „Motor Sicz”. Endoproteza według ich jakości jest w pełni zgodny z międzynarodowymi standardami, a jego koszt jest znacznie niższy niż w zagranicznych analogów.
 • Szereg krajowych leków oryginalnych ( "Thiotriazoline", "Tiotsetam", "Tiodaron", "Levotil", "Amiotril", "Indotril", "Karbatril") zostały opracowane z profesorem pomoc I. A. Mazura.

Cieszyć się szkolenie!