258 Shares 3514 views

Jak farbować jajka z naturalnych barwników – przygotowują się do Wielkanocy

Na Wielkanoc, to postanowiliśmy dać do przyjaciół i rodziny malowane jajka, malowane jak zabawka. Od dawna wiadomo, w jakikolwiek sposób rodzinnymi jak farbować jajka naturalnymi barwnikami. Teraz istnieje wiele gotowych sztucznych barwników, etykiety z symbolami Paschy. Ale stare sposoby są bardziej atrakcyjne, można użyć wyobraźni i zrobić Wielkanoc unikalne atrybuty. Dlatego wciąż pamiętam, jak do barwienia jaj z naturalnych barwników. Dla tych, którzy nie mają tego doświadczenia, możemy udzielać porad poplamione już ugotowane na twardo jajka. Aby po ugotowaniu nie wybuchnął, muszą przetrwać w ogniu przez godzinę, a woda będzie dobre, aby dodać szczyptę soli. Malowane i schłodzone jajka świecić posmarować olejem.


Sposoby barwienia

1 skórki cebuli. Intensywność koloru zależy od ilości łuski. To zmienia się z czerwonego na czerwono-brązowy. Czerwona cebula plewy daje fioletowy. Jest lepiej gotować i nalegać noc. Następnie umieścić w brzeczce jest gotowane do malowania jaj, kolejne 15-20 minut gotować. Aby uzyskać efekt „marmurkowe” jaj łuski zawijania, owinąć gwint, i w ten sposób farby.

2. Barwienie kurkumy. Daje jasny żółty, słoneczny kolor. Przygotować wywar z kurkumy. Następnie gotować jajka.

3. sok buraczany zapewnia bardzo miękki różowy kolor. Jajka na tyle, aby utrzymać go na chwilę.

4. Dodać wywar z liści czerwonej kapusty, dostaniesz niebieski barwnik do jaj. Drobno posiekać kapustę, dodać pół litra wody 6 łyżek octu, zagotować i pozostawić na noc. Im więcej kapusty w bulionie, tym bardziej intensywny kolor.

5. Szpinak daje jasny kolor zielony. Jest możliwe, aby gotować jajka.

6. Naturalne kolory – Berry. Otttenki nudny różowy i fioletowy są uzyskiwane jeśli wy natręt skorupa jaja gotowane kleik borówek lub żurawiny.

Wiedząc, jak do barwienia jaj z naturalnych barwników, starają się jednocześnie stworzyć wzór na powłoce.

Tworzyć wzory w farbowaniu

1. Bardzo przyjemny uzyskuje się, gdy przed malowaniem stosowane do powłoki liści pietruszki lub innych roślin, żółtko opasania gaza lub pakowane w pończochę nylonową, a następnie umieścić w barwnika. Może być wycięte z różnych wzorców taśmy klejącej, przykleić na jajku i malować z nimi, osiągając unikalne zdjęcia.

2. Jaja są cętkowane. DIP mokro jaj suchy ryż ciasno zawinąć gazy kaszę przylegających do obudowy i w takim miejscu w barwnika. Schłodzić jaj i wstrząsnąć ryż po barwieniu.

3. Jeśli woda-barwnik wlać trochę oleju roślinnego, można uzyskać wspaniały efekt marmuru. Malowanie piękne kłamstwo się rozwodem.

4. Czy można malować strzępy jajko tkaniny z naturalnego jedwabiu. Przed gotowaniem jaj ściśle owijać częściowy kolorowego jedwabiu związać górną nitkę, a następnie gotować przez 20 minut. Chłodny i usunąć resztki jedwabiu. kolor tkaniny weźmie swój obraz na powłoce.

Teraz, gdy wiesz, jak do barwienia jaj z naturalnych barwników. Zaangażuj dzieci tworzenia oryginalnych wzorów, a wynik będzie cię zadowolić i będą ozdobą stołu wakacje!