424 Shares 5937 views

Dekoracja okna w salonie. Nowoczesna konstrukcja okna w salonie: zdjęcia

Dla każdego okna pokoju to ma wielkie znaczenie, ponieważ jest głównym i często jedynym źródłem naturalnego światła w mieszkaniu. Dlatego na jego projekt musi być traktowane bardzo poważnie.

Do życia jest zawsze związane z różnymi zagadnieniami – jak ustawić meble, który wybrać tapetę, jaka powinna być podłoga. I tylko o okna wspominamy w ostatniej tury, kiedy zakończył wszystkie „brudne” prace. I nie jest to do końca prawdą, ponieważ zależy od niego atmosferę w salonie dużo. Będzie to wymagać szczególnej uwagi, ponieważ w tym pokoju można spotkać drogim gościom, dzieje się z ludźmi, których kochasz. Wnętrze pokoju to wszystko powinno być w zgodzie zarówno pod względem estetyki, jak i pod względem komfortu.

Wybór stylu

Wasza wybrana zasłony – ich wzór, kolor, konsystencja – zawsze będzie tworzyć pewną atmosferę w pomieszczeniu, a nawet jej nastrój.

Co najważniejsze, zasłony nie rozpraszać się od ogólnego stylu pomieszczenia. Tutaj wszystko jest ważne – ich kompozycja, kształt, kolor, faktura tkaniny, etc. Te modele, które integrują się harmonijnie z stylu high-tech będzie wyglądać absolutnie śmieszne w klasycznym salonie, i vice versa.

Dekoracja okien w salonie (zdjęcia można zobaczyć w tym artykule) zależy od powierzchni pomieszczeń, wielkość i kształt okien, a także ten, na którym piętrze znajduje się twoje mieszkanie. Nie zdziw – apartamenty, które znajdują się na pierwszym piętrze, z oknami od strony północnej, cierpią z powodu słabej naturalnego światła. To samo można powiedzieć o salonie z oknami zasłonięte przez niektórych obiektów ulicznych. – krzewy, drzewa, domy budowane blisko siebie, itd. W tym przypadku, trzeba wyrzec się na zawsze masywne i ciężkie zasłony. Oni tylko zaostrzyć problem z oświetleniem. Dlatego w tym przypadku pasuje do modelu, najmniej przesłonięcia okna.

Dokonywanie okna w salonie będzie literat jeśli jasno zrozumieć funkcje mają być wykonywane przez zasłony. Opis Oryginalna konstrukcja okien są następujące:

  • Zasłony nie powinny naruszać harmonię salonu, muszą przestrzegać podstawowej kolorystyki pomieszczenia.
  • Dobrze wybrany model powinien zwiększyć świąteczną atmosfery pomieszczenia. Dekoracja okien w salonie (fot interesujące opcje mogą być postrzegane w czasopismach dotyczących projektowania) powinny ściśle pasować do stylu pomieszczenia.

Zasłony zgodnie ze stylem

Zasłony w salonie powinna być piękniejsze i bardziej kolorowe niż sypialni czy kuchni. Są wykończenie wnętrza stworzone. Często w nowoczesnym salonie można zobaczyć, w jaki sposób są one umieszczone na oryginalnym oknem.

Jeśli pokój dzienny zrobić fałszywego płyt gipsowo-kartonowych na suficie, zrobić w niej dziurę i tam Construct wierzchowca na zasłony i zasłony. Jest wszechstronnym rozwiązaniem, jak można stylowo dekoracji okna w salonie. Opcja ta jest idealna dla każdego wnętrza.

Jeśli pokój jest urządzony w stylu chińskim, jest ukryta od okapu powinny być opuszczone. W tym przypadku bardziej odpowiednie dla każdej konstrukcji drewnianej lub ciąg, który jest często używany w czasach sowieckich. Orientalny styl – jest ucieleśnieniem surowość i minimalizm, a ponieważ zasłony zrobić lepiej od tego chińskiego jedwabiu (tkanina dość drogie, ciężkie i gęste), lub mogą być wykonane ze zwykłego płótna.

Dokonywanie zasłony z okien w salonie, jeśli jest utrzymane w stylu kraju, pozwala uwarstwienie. Lepiej wybrać tkaniny z kwiatowym nadrukiem. Dziś zaprezentujemy Państwu najbardziej typowych i popularnych rodzajów zasłon do salonu.

klasyczny

Dziś jest to najbardziej popularna konstrukcja okna w salonie, jak i klasyczny pasuje do wielu stylów wnętrza. Mogą one być kręcone czy tradycyjny, surowa, pikowana, łukowe, proste, ozdobione wstążkami i kwiatami.

Zasłony na zawiasach

Dla tych modeli, trzeba kupić ozdobny gzyms. Na nim powiesić zasłony. Zawiasy mogą być wykonane z materiału podstawowego lub finiszera.

Zasłony opaskami

Pomysły dekoracji okna w salonie mogą być bardzo zróżnicowane. Ta postać ma eleganckie kurtynowe tkane pasy. Są one wykonane z tkaniny podstawowej i kontrastującym końca.

Zasłony z lambrekinów

Te zasłony wiszą naprzeciwko firan. Są równa szerokości gzymsu – pomaga ukryć górną część. Od dołu, są ozdobione frędzlami lub warkocz.

Japoński zasłony

Ten model posiada szerokość około jednego metra i jest prostokątny i wąskich wstęg, które są zamontowane na prowadnicy gzymsu. Można je łatwo przenosić, a tym samym zmienić projekt. Japoński zasłony przypominające ekranie lub na ekranie. Najczęściej są one stosowane, gdy chcemy dekoracja okien w salonie w stylu minimalistycznym i high-tech.

Francuskie zasłony

Ten oryginalny model cały zwój materiału (bardzo różne tekstury), zamontowaną w fałdach poziomych i pionowych. Pojawiają się w związku z pionowymi festonami, natomiast pokrywa jest rozłożone na całej długości. Zasłony zawsze bombowiec jest obniżona, a w pozycji podniesionej. Wyglądają bardzo elegancki i uroczysty, a może ozdobić każdą salonem.

rolety austriackie

Nowoczesna konstrukcja okna w salonie wita korzystania z tego modelu. Całkowicie płaska tkanina jest bardzo łatwa do złożenia w falisty fałdy. Jeśli zasłony są opuszczone, będą idealnie proste, jak kurtyna. Dolna część jest ozdobiona zasłonami i ozdobnymi bujne plisami plisami. Tego rodzaju zasłony wzrosnąć poprzez mechanizm gzymsu, a przede one umieścić w pętli lub pierścienia, który znajduje się na lewą stronę.

rolety Londyn

dekoracji okna w salonie tak zasłon uczyni to bardzo elegancki. Mają fałdy, wykonane z tkaniny w paski. Są podnoszone i opuszczane za pomocą sznurka.

rolety rzymskie

Modele te są obecnie szeroko rozpowszechnione, dlatego nadaje się do niemal każdego stylu. Ta dwustronna tkanina, co odpowiada wielkości okna. Wewnątrz umieszczone są rygorystyczne krzyż, które są ze sobą połączone. odcienie rzymskie zasłona kiedy podniósł, tworząc piękne fałdy.

Można pokazać wyobraźnię i „mix” różne rodzaje zasłon, tworząc zupełnie nowy model.