529 Shares 6622 views

Program oferuje: przykład. Program oferuje bezpośrednie mowy

Program oferuje języka rosyjskiego konieczne, aby wyjaśnić oświadczenie znaki interpunkcyjne. Są również niezastąpione w analizie składniowej jednostki, zwłaszcza jeśli jest to skomplikowane zdanie. Mowa bezpośrednia jest trudna w niemal każdy uczeń. Jeśli na etapie badania w tym temacie, aby dowiedzieć się, jak być odpowiednie wyjaśnienie graficznego – absolutnie żadnych problemów z interpunkcją. Przeanalizujmy, co jest schemat propozycja prosty przykład pod uwagę wszystkie typy złożone, a jednostki z bezpośrednim mowy. Pomoże to głębiej w ten temat.

Co jest wliczone w proponowanym schemacie

Na początek będziemy rozumieć, że system ten oferuje, i dlaczego jest to potrzebne. Wielu uważa ten element analizowania kaprys nauczyciela, który nie ma żadnego znaczenia. To nie jest tak. Dobrze wykonany znak graficzny pomoże w dalszej analizie jednostek składniowych.

Jaki powinien być określony w przygotowaniu programu?

 1. Predykatyw podstawa. Warunki główne musi być określona w celu udowodnienia, że rzeczywiście oferują (wszakże zgodnie z tą funkcją i odróżnić je od frazy), dobrze zdefiniowanej składni podmiot i orzecznik pomóc odnosić się do jednostki jednoczęściowego lub dwuczęściowego.
 2. Jeżeli wniosek jest złożony, związki wskazane łączący część. Obiekty te są zaznaczone, jeśli są one stosowane z jednorodnych członków.
 3. Program oferuje komplikuje elementy mogą zawierać w języku rosyjskim. Poniższe sekcje analizy, które z nich.

Warto też wspomnieć, że wyświetlacz graficzny ofert zatwierdzonych w nawiasach. W nich jest każde zdanie proste. nawiasy kwadratowe są rzeczywiście proste zdania i są one takie same w strukturze i slozhnosochinennogo conjunctionless. Jeśli chodzi o konstrukcji złożonej składni, główną część jest w nawiasach kwadratowych i zatok – w rundzie.

Skomplikowany projekt

Jak opisano wyżej, oferuje prosty układ może zawierać co komplikuje jego elementów. Oto one, podać przykłady.

 1. Terminy jednorodny. Są w programie są następujące. Ponadto, może to być uogólnione słowo z jednorodnego elementu. Jest oznaczany literą „o” zamkniętym w kręgu.
 2. Oddzielone definicja (zaangażowany rpm): „Rośliny wymagające opieki pielęgniarskiej, konieczne jest, aby rozpowszechniać studentów na wakacje.” Wniosek jest zaangażowanie obrotów pochodzących po definicją słowa „roślina”. W związku z tym powinno być odzwierciedlone w systemie, a także część zdania, do którego. [X | U |, =]. To nie może być zaangażowana tylko w obrotach, jak definicje niespójne zgodził, jedno i powszechne. Jak również aplikacje.
 3. Wyizolowane okoliczności (z określeniem zdanie, werbalne frazy imiesłów, pojedyncze gerunds): „Czy prace domowe, Mary usiadła czytać ulubioną książkę.” Propozycja ta odbywa imiesłowowy obroty, które są wymagane w obwodzie. [| UP | – =]. Oto przykład, a przy obrotach rafinacji. „W domu na wsi, w chłodnej piwnicy, trzymane pyszne pikle babcię.” Wyjaśnieniu okoliczności miejsce wyróżnia się przecinki i zaznaczone na schemacie. [X | PP |, = -].
 4. słowa wprowadzające i krążenie. Te elementy składniowe przydzielone przecinek, ale także trzeba zrobić schemat. Oto kilka przykładów. „Siergiej, przynieś mi szklankę wody”. Leczenie "Sergei" jest w następujący sposób: [O =]. Również ze slowami: „Oczywiście, że nie słuchać rodziców.” Odzwierciedlają wprowadzenie słowa "kierunek" w następujący sposób: [-, VV.SL =].

Proste zdanie

proste zdanie schemat analizowania będą jaśniejsze na przykładzie. Komponujemy ją i dać pełny opis jednostek składniowych. „Mamy kulejąc podszedł do ramshackle dom, ukryć wśród pęknięcie z zielenią”.

Najpierw musimy ustalić podstawę gramatyczną, zależy od cech i propozycji układu. Przykład – prosty dwuczęściowy propozycja do fundamentu, „doszliśmy”. Zrobić fundament w obwodzie.

Następnie należy sprawdzić, czy urządzenie jest składniowym skomplikowana. Dzięki obecności interpunkcyjne można bezpiecznie powiedzieć – tak. Istnieje osobny pojedynczy gerund „lame” i był zaangażowany w handel „Hide wśród pęknięcie z zielenią”. Te elementy i znajduje odzwierciedlenie w programie.

[-, | D |, = X | U |]. Oto schemat oferuje Przykładem które podaliśmy na początku tej sekcji. Należy jednak wspomnieć, że składa się naukowo poprawne, ale niektórzy nauczyciele mogą uczynić ich żądań. Na przykład, bez względu na jednolitość, wprowadzić wszystkie drugorzędne części zdania. Program następnie rozszerza się i staje się zbyt duża. Choć czasem jest to konieczne na wczesnym etapie badań składni.

związek zdanie

Teraz analizować, które są graficznie, złożone zdania. Jedynym trudności w przygotowaniu ich systemów – określa granice prostych części. Ponadto, należy zapoznać się z różnicy między slozhnosochinennogo i złożonych zdań, ponieważ ich systemy radykalnie różne. Aby rozpocząć, należy analizować pierwszego rodzaju. Definiujemy specyficzne cechy systemów:

 • W związku zdanie równe części, odpowiednio, są wskazane w nawiasach kwadratowych.
 • Unia nie jest częścią prostych zdaniach złożonych slozhnosochinennogo zatem wyjęte z nawiasami.
 • Charakterystyka każdej prostej części.

Przyjrzyjmy się, co proponuje się schemat. Przykładem tego: „Deszcz została zakończona, a na niebie, lśniące promienie neyarkimi, słońce wyjrzała, trzymając się nadziei na dobry dzień.”

Aby rozpocząć, niech nam udowodnić, że jest to zdanie związek. Pierwsza część ma orzecznika podstawie „deszczu nad”; Drugi – „słońce zaglądał.” Między częściami warto łączący słowo „i” koordynacyjne. W tym przypadku, przesyła wartość sekwencji zdarzeń. Pierwsza część, choć powszechne, nic skomplikowanego. Drugi jest skomplikowany i zaangażowanych imiesłowowy obroty. Zostaną one wprowadzone do obiegu. [- =] i […, | do |, = -, | PO |]. Uczyńmy wyjaśnienie: trzeba było na początku drugiej części postawić kropki jako imiesłowowy obrót jest w środku (przed nim okolicznościami miejscach „w niebie”).

kompleks zdanie

zdanie złożone ma zupełnie inny schemat, różni się w następujących przypadkach:

 1. Istnieje podział na części głównej i podwładnego, ten ostatni może być w dowolnym miejscu, a nawet złamać domu.
 2. Unia jest członkiem prostym zdaniu (weszła w nawiasie).
 3. Komunikacja między częściami mogą być różne, tak, dodatkowo do układu poziomej czasami składa pionowy.

Weźmy pod uwagę konkretne przykłady: „Kilka minut później zniknęły wszystkie domy, które jeszcze do niedawna wydawały fantastyczne altany, stojącej na zielonej łące”.

Główną częścią podwładnego wyróżnia dwa aspekty: po pierwsze, to jest proszony przez podwładnego, po drugie, nie zawierają część unii. W związku z powyższym, pierwszy proste zdanie jest. Załączamy go w nawiasach kwadratowych. Druga propozycja – klauzula: obejmuje Unii (w tym przypadku Unia słowo). Ponadto, jest to dla niego, aby zadać pytanie na głównej części słowa „chaty (co?) Ostatnio pojawił …”. Zatok część jest skomplikowana zaangażowanym handlu. System może być: [= -] (które = X | U |).

Inny przykład: „Dom, w którym mieliśmy odpocząć w lecie, znajduje się w malowniczej okolicy, w otoczeniu bujnych lasów.”

W tej propozycji, trudności jest to, że klauzula „łamie” najważniejsze. Elementy podrzędne mają powikłania – był zaangażowany w przemyt. System może być: [-, (gdzie – =) = X | U |].

Mowa bezpośrednia na końcu zdania

Jaki jest proponowany system z bezpośrednim mowy? Jak wiadomo, takie składniowym jednostka składa się z dziwnej mowy i słów autora. W zależności od sposobu umieszczone względem siebie, części te będą wyglądać schemat. Nawiasy kwadratowe w każdej części jednostkowej – są równe.

Wniosek: On powiedział: „Porozmawiajmy twarzą w twarz” first come słów autora, a następnie skierować go. Program będzie wyglądać następująco: [A]: „[P.R]”, ponieważ ten projekt jest przesyłany bezpośrednio do osoby, jesteśmy w końcu oferuje częste pytanie i wykrzykniki, które muszą być odzwierciedlone na wykresie.

Przykłady: Dziewczyna odwróciła się i zapytała: „Która godzina”. Zauważ, że słowa autora w tym przypadku jest skomplikowana przez pojedynczego jednorodzinnym gerundivum. [-, | D |, =]: «[? PR]„.

Yuri krzyknął: „Padnij!”. [A]: "[PR]!".

Mowa bezpośrednia w środku zdania

Program oferuje bezpośrednie przemówienie, stojąc w środku, to będzie:

Wstała i powiedziała głośno: – następnie w lewo do salonu „Nie chcę uczestniczyć w tym bezprawiu”.

[: [] – A A "PR!"].

Zauważ, że po wystąpieniu bezpośredniego słów autora powinny być pisane małymi literami.

Ponadto, jeśli znak zapytania lub wykrzyknik nie jest wymagane przecinek po bezpośrednim mowy.

Przykład: Mary przeczytać: „wycieraczka” – i wyszedł na korytarz. [A: "[PR]" – A].

Mowa bezpośrednia na początku zdania

Mowa bezpośrednia może rozpocząć zdanie. W tym przypadku, taki schemat:

„Słuchaj łagodnej muzyki” – powiedział kompozytor i zaczął grać spokojnie melodię.

"[PR]" – [a].

Jeśli bezpośredni mowy stanowi wykrzyknikowy lub nadrzędne zdania – nie trzeba przecinkami:

„Czy mogę wejść?” – rozległ się za drzwiami. "[PR?]" – [a].

„Spróbujemy jeszcze raz i jeszcze raz!” – zachęcił mnie trener. "[PR!]" – [a].

Teraz jesteś zaznajomiony z podstawowymi rodzajami ofert i programów.