389 Shares 2404 views

Kreatywny projekt stoisk w przedszkole

Kiedy bierzesz dziecko z przedszkola, prawdopodobnie zawsze zwracasz uwagę na jasny projekt stoisk w przedszkolu. Dla rodziców stojaki znajdują się w najbardziej znanych miejscach. Zawierają wiele użytecznych informacji: ciekawych artykułów o życiu grupy, małych opisów klas, harmonogramu grupy i tym podobnych. Najważniejsze punkty powinny być wyróżnione jasnym kolorem lub wytłuszczonym drukiem, aby je podkreślić. Znajdziesz tu również odpowiedzi na wiele pytań rodziców. Odpowiedzi powinny zawierać trochę wyjaśnienia. Najważniejsze materiały powinny być umieszczone w środku, a materiały wtórne na krawędziach. W ten sposób możesz zaoszczędzić czas rodzicom podczas wyszukiwania potrzebnych informacji.

Dla większości przedszkoli zakupione stoiska są zbyt drogie, więc pracownicy wykonują projektowanie stoisk w przedszkolu własnymi rękami. Trzeba powiedzieć, że wielu wychowawców i rodziców w tej branży robi dobrze. Podstawki są informacyjne i kolorowe. Najważniejszą rzeczą jest wygenerowanie pomysłów. Być może nasi nauczyciele nie mają tego problemu.

Jak zacząć dekorować stoiska w przedszkolu? Na początek musisz zdecydować, co będzie stoisko – tematyczne czy informacyjne. Stanowiska tematyczne są przeznaczone dla dzieci, a stojaki informacyjne dla rodziców, dziadków. Teraz porozmawiajmy o tym, jak stoisko jest zaprojektowane w przedszkolu.

Zwykle rodzice oferują standardowe stojaki: "Menu", "Tryb dzienny", "Nasze urodziny", "Ogłoszenia", "Harmonogram zajęć" i tak dalej. Dla samego stojaka, każda gładka powierzchnia jest odpowiednia. Może to być ściana lub płyta ze sklejki. Możesz użyć metalowej tarczy, na której można mocować materiały z magnesami. Ponadto potrzebny jest samoprzylepny film, tapeta, kolorowy karton lub papier. W produkcji stoisk często używane były kieszonki plastikowe i wykonały ramę, która jest pokryta przezroczystą folią lub grubym papierem. Do wystroju idealnie pasują rysunki, wycięte z tapety z odpowiednim tematem. Często używaj różnego rodzaju dekoracyjnych naklejek, wykonanych w Photoshop-ach i drukowanych zdjęć.

Produkcja stoisk tematycznych jest praktycznie taka sama. Jedyne możliwości ich odprawy są znacznie większe. Możesz używać wszelkich materiałów, które są bezpieczne dla dzieci: tkaniny, wydruki, rysunki, aplikacje. Odpowiednie muszle, kamyczki, szyszki, słomki i inne.

Na przykład stoisko z tematem astronomii można brać błyszczącą, czarną samoprzylepną, srebrzystą lub niebieską tapetę reliefową. Planety i słońce są wycinane z tapet teksturowych lub sufitowych, przykryj je gwaszami lub wklejamy kolorową folią. Orbity dla planet mogą być łatwo wykonane z przędzy lub wielobarwnych sznurków.

Projekt stoiska w przedszkolu na temat "Pory roku" będzie wymagał użycia takich szczegółów, jak okulary przeciwsłoneczne czy rękawiczki. Dla tematu "Moja ojczyzna" użyj mapy kraju wydrukowanej na drukarce. Możesz to zrobić z herbem. Ale flaga jest lepiej wyciąć z tkaniny. Hymn narodowy można łatwo wydrukować lub wybrać z faktur.

Jednym słowem, im więcej ludzi stoi, tym więcej fantazji powstaje. Oczywiście dzieci są doskonałymi asystentami zarówno w procesie produkcyjnym, jak i w idei pomysłów. Pamiętaj o zaangażowaniu ich w tę pracę. W końcu projektowanie stoisk w przedszkolu odbywa się przede wszystkim dla małych dzieci.