496 Shares 7223 views

Ogród Botaniczny, Wołgograd: adresy. Arboretum w Wołgograd

Wielu ludzi wierzy, że najbardziej nudny rozrywką może być zwiedzanie ogrodu botanicznego. Wołgograd stał się żywym dowodem, że to twierdzenie jest całkowicie błędne. Przez 60 lat, władze lokalne próbował stworzyć w arboretum, ale za każdym razem próba zakończyła się niepowodzeniem. A kiedy w końcu zaczęło się, zielona wyspa pośród dżungli kamienia była przydatna z punktu widzenia zwykłego użytkownika, a dla nauki.

celownik

Ogród Botaniczny (Wołgograd) została założona w 2002 roku. Dokładniej mówiąc, to nie jest tak. W tym czasie zdecydowano o regionalnej Dumie, aw 2003 roku projekt został podpisany przez szefa administracji regionalnej. Tak narodził nową agencję rządową zwaną „VRBS”.

Praktyczne wykorzystanie obiektu

Około 2005 Botanical Garden (Wołgograd) jest platformą działania biotechnologii roślin. Głównym kierunkiem działalności – poszukiwanie nowych odmian i metod ich reprodukcji, jak również badanie genomu.

Już w 2009 roku powstał bank nasion genetyczny. Do tej pory jest ona reprezentowana przez 978 próbek 476 gatunków roślin. Liczba ta zawiera 262 rzadkich i gatunki chronione. Spośród nich, jak dotąd 115 wymienione są jako zagrożone. Warto zauważyć, że oryginalne naukowcy pracowali z nasion roślin, które rosną w tym regionie. Ich uprawa, poprawa własności – to wszystko daje doskonałe rezultaty. Już po serii próbek została przygotowana przez wymianę z innymi arboretum.

spotkać bliżej

Ogród Botaniczny (Wołgograd) – jest złożoną organizacją, która posiada własną strukturę. Na terenie ogrodu znajduje się jednostka sterująca i naukowy dział organizacji. Obejmuje ona kilka jednostek: laboratorium biotechnologii, zielnik, biblioteka naukowa ogród botaniczny. Oraz (dzielnica Krasnooktyabrsky) VRBS – to tylko jeden z szkółki miasta. Teraz mówimy o tym bardziej szczegółowo, a następnie przejść do drugiego.

Jest to praca naukowa odbywa się tutaj. Ogród Botaniczny unikalna kolekcja roślin. Znaczna część są gatunki, które są wymienione jako zagrożone. Ważną rolę arboretum jest zachowanie i badanie obiecujących gatunków ozdobnych, owoce, trawy i drzew i krzewów. W trakcie tych prac, wybraliśmy najbardziej obiecujących gatunek dla regionu Wołgograd i innych regionach kraju.

Ale to nie wszystko. Miejskie Arboretum (dzielnica Krasnooktyabrsky) w ramach tej kolekcji zachowuje i bada widoki perspektywiczne naturalnej flory. Wszystkie odkrycia są upublicznione, więc mieszkańcy mogą kupić sadzonki i rozwijać je w swoich działkach. Może to być rośliny ozdobne i lecznicze.

kwitnący ogród

Ponadto, arboretum w Wołgograd – miejsce, gdzie ona jest ciągle w rozkwicie luksusowe łóżka. Szczególne miejsce wśród roślin ozdobnych potrwać zbiór pojedynczych roślin. Ten irysy, róże i powojniki i wiele więcej. Na przykład zbiór powojników jest największym w Rosji.

Rośliny rosnące w pomieszczeniach – to kolejny obiecujący obszar, który jest wielkim sukcesem tutaj jest jego realizacja. W lokalnych szklarniach stale utrzymuje dużą kolekcję roślin gumowych i sukulentów. I oczywiście, największe praktyczne znaczenie ma laboratorium biotechnologii. Nie jest prowadzona hodowla i badanie ich genomu roślinnego. W rezultacie, wybór nie jest na miejscu, a goście mogą korzystać ze wszystkich nowych odmian.

wycieczki

Wołgograd Regionalny Ogród Botaniczny zaprasza odwiedzających do przejść przez fundusz zbiórki. Klienci zostaną wprowadzone do niebiańskiego ogrodu. W szklarniach pachnący rośliny tropikalne, kwitnące storczyki. wystawy tematyczne często koncentrują się na dojrzewaniu owoców egzotycznych. Na przykład, niedawno zorganizował wycieczkę z degustacji Monstera owoce. Wycieczki są dostępne również na wsi. Hutników, 68. W okresie od kwietnia do września, w ogrodzie można oglądać w czwartki w ciągu dnia. Czas trwania – 1 godzina.

Ogród Botaniczny w Dystrykcie Centralnym

Znajduje się on pod adresem: Lenin Avenue, 27. Jest to wyjątkowy park, który lubi wszystkich mieszkańców bez wyjątku .. Ogród Botaniczny VGSPU zachwyca swoich gości z jego porządek i czystość. Rośliny oglądając zespół pracowników, a także asystentów, krajobrazowych. Jest to świetne miejsce czuć się jak w jednym z naturą i odpocząć od zgiełku miasta. Tutaj można zobaczyć rzadkie rośliny, które pochodzą z kolekcji Wołgograd Regionalnego Ogrodu Botanicznego.

harmonogram prac nie jest wygodne dla użytkowników. Od poniedziałku do środy czeka na ciebie tutaj od 10:00 do 17:30. Czwartek-piątek, park jest otwarty do godziny 18:00. Wstęp jest wolny przy alei Lenina, za pośrednictwem sklepu „botaniczna sklepu.”

Park rekreacyjny (dzielnica Krasnoarmeyskiy)

Wreszcie, chcemy powiedzieć o innym pięknym parku, gdzie można mieć wielki czas z najbliższymi. Arboretum znajduje się na Navlinsk ulicy 7. Jest bardzo piękny. Przytulne uliczki, rzadkie rośliny, wspaniałe smaki. Jednak sądząc po opiniach, cały ten splendor zepsuć przewodnicy, którzy są zbyt wrażliwe na ochronę roślin i stale ciągnie dzieci w grupie. Wielu turystów powiedzieć, że dał pieniądze, aby być fotografowane na cichej luksusowych centrach handlowych, ale aby nie zabrakło dla omijając przewodnika. W ogóle, arboretum (dzielnica Krasnoarmeyskiy) zapiera dech w piersi. To jest prawdziwy zakątek przyrody w gęsto zaludnione miasto. Najlepiej jest tu w maju, gdy kwitną bzy.

Istnieje nawet specjalny aleja liliowy, gdzie zbierane są różne odmiany. Aromat nią stoi w parku. Sądząc po opiniach turystów, jest to najbardziej spokojne, ciche i przyjemne miejsce w południowej części miasta. Zawsze można po prostu wybrać się na spacer, jazda na rowerze i po prostu usiąść z przyjaciółmi.

zamiast wniosku

Arboretum w Wołgograd stał się bardzo popularny. Mieszkańcy miasta i regionu wiedzą, że żłobki można kupić rozmaite rośliny dla domu i ogrodu, a także zaledwie przez zacienionych alejek i spojrzeć na zagranicznych kwiatami i palmami. Cudowny świat natury w centrum miasta – na wyciągnięcie ręki. W tym przypadku, koszt biletów jest bardzo rozsądne. Można przyjść z rodziną.