194 Shares 1262 views

Shulbinsky Reservoir opis, wakacje, plotki o zaporze

Na terenie Kazachstanu przewieźć swoje wody 7 dużych rzek. Długość każdego z nich przekracza tysiąc. Kilometrów. Ponadto istnieje 13 zbiorników w kraju, całkowita objętość ponad 85 km 3.


Na rzece, zwany Irtysz opadnie Shulbinsky zbiornik. Staw jest wykonana z tej samej nazwie HPP. Budowa jest blisko wschodniej granicy Republiki Kazachstanu. Najbliższe duże miasto – miasto Semey (do 2007 roku znany jako Semipalatinsk), położone 70 kilometrów w górę rzeki od Irtysz.

Słysząc, że Shulbinsky rozerwanie zbiornika, zajętych miast i wsi, które były w okolicy. Kilka lat temu, ktoś o złych zamiarach zwłaszcza postanowił wyśmiać ludzi. Następnie została ona podniesiona ogromny paniki, gdy zapora pozostała nienaruszona.

Reszta zbiornika

Wiele osób przyjeżdża tu łowić. Zbiornik może złapać okoń, leszcz, płoć, szczupak i nawet! Chodź tu również i po prostu miłośnicy relaksu na plaży. By the way, nie jest piaszczysta plaża w zbiorniku. Przyczynia się to do faktu, że plaża nie jest tak gorąco. W niektórych miejscach dość silny zestaw głębokości, że nie dla każdego.

latawiec

Przyjdź na zbiorniku Shulbinsky i kitesurferów. Zwracają uwagę, że nie jest dość przewidywalna wiatr. I większość ich szczyt w ciągu około 17-18 godzin. Inni zawodnicy mówią, że wiatr jest porywisty i poszarpane. Czyli nowicjusz kitesurfer lepiej poczekać z jazdy na zbiorniku Shulbinskaya.
Wiatr z powierzchni wody mniej niż kilka metrów wyżej – idealny dla latawca, ale traci do windsurfingu. Ale to nie znaczy, że nie ma absolutnie nic wspólnego miłośników tego sportu. Miejsce, jak mówią, tam jest wszystko. W tym zbiorniku, jak zbiornik Shulbinsky nie ma czasu na dużym wzrostem fal, co pozwala na jazdę w zasadzie płaski wody.

zbiornik Opis

Zbiornik ma dużą powierzchnię, a to 255 km 2. O wymiarach reprezentowane są kontrowersyjne postacie. Niektóre źródła mówią o kwocie ponad 50 km 3. Liczba ta nie może być wiarygodny. W tym przypadku, głębokość zbiornika powinna osiągnąć około 200 metrów lub więcej.

budowa

Jak już wspomniano, zbiornik utworzony Shulbinskaya HPP, z których pierwsza została uruchomiona w 1987 roku. Budowa dworca została opóźniona przez bardzo długi czas. Od kilku lat powstanie brama została przeniesiona do prywatnej firmy. Ona z kolei nie wywiązało się z obowiązku budowy. Projekt został przekazany do stanu z powrotem. Zatem blokada nawigacji został otwarty dopiero w 2004 roku

W 2010 roku, w pobliżu zbiornika, jako zbiornika Shulbinsky, spadło dużo śniegu. to jest na wiosnę, oczywiście, zaczął się topić. Dlatego na zaporze rozpoczął pracę na rzecz wzmocnienia wałów przeciwpowodziowych.

W trakcie prac fortyfikacyjnych w mieście Semey kogoś szerzyć pogłoski o szparę w grobli. Następnie bardzo legenda rosła, pojawiły się nowe fakty i dane. Po tym wszystkim poważnie przerażonych mieszkańców. „Zwłaszcza znając” ludzie twierdzili, że widzieli przełom zapory i multimetru fali, która przenosi się do miasta z prędkością około 40 kilometrów na godzinę.

Mieszkańcy Semey zadzwonił do Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych. Zorientowali się, co zrobić w przypadku katastrofy, w której schronienie ukrycia z taką ilością wody, która przyniesie falę takiego sztucznego zbiornika jako zbiornika Shulbinsky. tama przełom znacznie bawić pracowników elektrowni wodnych. Byli bardzo zaskoczeni wiadomością o pewnych problemach z własnej zapory. Liderzy pospieszył zapewnić przestraszonych ludzi, nie było niebezpieczeństwa. I jedyną rzeczą, która zagraża miasta, jest obfity roztopowych. Kto faktycznie niech te plotki, informacje nie zostały jeszcze zgłoszone.