86 Shares 4589 views

Szafa dziecko, czyli jak się ubrać noworodka zimę

Za długich miesiącach oczekiwania małego cudu, niektóre bolesne godzin skurcze, poród. A teraz, w rękach niewielkiej wiązki dysząc cub spokojnie. Tkliwość i szczęście na twarzy młodej mamie słusznie ustępuje zamieszania, zwłaszcza w pervorodok. Zrozumienie, że ta istota jest całkowicie noworodka w zależności od matki, przychodzi dość szybko, aw mojej głowie od razu wszystkie rodzaje myśli powstają. Jak się ubrać noworodka w zimie, iw ogóle jak się ubierać noworodków? Jak się ubrać noworodka na spacer, więc to było wygodne, nie zimno i nie gorąco? Te i inne pytania są bardzo zaniepokojeni nowo matek i ojców.

Aby zacząć rozumieć, co rodzice powinni wiedzieć o szafę swojego dziecka. Większość rzeczy, oczywiście, stanowią pieluchę. W ciągu pierwszych kilku miesięcy liczba pieluszek używanych być dość duże.

Przy zakupie lub ich własnym producenci muszą brać pod uwagę, że małe dzieci z normalnego życia bardzo szybko zwiększa swój rozmiar, więc materiał musi być dość duża. bawełna lub len konwencjonalne pieluchy zajmie niewiele więcej niż flaneli lub flaneli. Produkty wykonane z syntetycznych tkanin w ogóle nie są dozwolone dla dziecka, ponieważ mogą one powodować podrażnienie bezużyteczne i wysypki skórne.

Jeśli chodzi o kolory, jeden jest na podstawie ich preferencji, ale nadal pozostaje najbardziej optymalny, oczywiście, biały. Po pierwsze, białe produkty nie zawierają żadnych szkodliwych barwników, okruchy, a po drugie, nie tracą koloru podczas prania i nie psują inne rzeczy. Na szczycie tego brudu na ich ubrania i pieluchy białe jest widoczny od razu, które mogą służyć jako rodzaj wskaźnika, sygnalizując konieczność rozpoczęcia cyklu prania.

Przed uruchomieniem noworodka na spacer w zimie, konieczne jest, aby wiedzieć zewnętrzną temperaturę powietrza. To nie powinna być mniejsza niż pięć stopni. Jest również bardzo ważne, że pogoda była spokojna, nadaje się do uroczystości. Deszczowo, wietrznie pogoda – nie jest najlepszym rozwiązaniem do wyjścia na ulicę z malutkiej małego człowieka. Doświadczeni pediatrzy twierdzą, że wiedzą, jak się ubrać noworodka w okresie zimowym, jest to najprostszy po pierwszym spacerze. Stripped dziecko wrócił do domu, rodzice powinni zwrócić uwagę na jego skórze. Jeśli jest to normalna temperatura, ma naturalny kolor różowy, nie zaczerwienienie, ilość odzieży został dopasowany pomyślnie. W przypadku czerwone obszary, matek i ojców należy pamiętać, że następnym razem pójdziesz do okruchów na świeże powietrze trzeba usunąć jedną warstwę odzieży. Tak, to jest możliwe, aby uniknąć przegrzania dziecka, jak wiadomo, może doprowadzić do niezamierzonych konsekwencji, co prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych.

Odpowiadając na liczne, powtarzające się kwestie dzień młoda dzień matki o tym, jak się ubrać noworodka w zimie, pediatrzy powinni starać się nie przegrzewać dziecka, a nie tylko iść na spacer, ale również w pokoju. Optymalna temperatura w żłobku jest uważany 19-24 stopni powyżej zera. W tym trybie, noworodek czuje się świetnie nawet nago. nadmierne chłodzenie może być wskaźnikiem okruchy jego zachowanie. Jeśli jest on aktywnie wymachując rękami i nogami, konieczne jest, aby umieścić go trochę cieplej. W temperaturze około 20 stopni powyżej zera, można owinąć dziecko w pieluchy lub flaneli sukienka lekko wyściełane kamizelki i suwaki, a także wygodny skarpety i czapkę bawełnianą. W taki maluch będzie czuć się komfortowo, a moja matka nie będzie musiał martwić się o przegrzanie lub przechłodzenia.