138 Shares 1802 views

Narządy miednicy kobiet i mężczyzn

narządów miednicy są anatomicznie przestrzeń ograniczona przez kości miednicy i obejmują moczowodu, pęcherza moczowego, odbytnicy, prostaty, pęcherzyków nasiennych, pochwy, macicy i jajników.

odbytnica

Narządy miednicy kobiet i mężczyzn obejmują tę część jelita grubego, który jest ostateczny. To zbierane i usuwane z organizmu odpadów pokarmowego. U dorosłego człowieka długości okrężnicy 15 cm i średnicy równej dwa do ośmiu centymetrów. Za nią jest kość ogonowa i sacrum, przednie narządów miednicy: ciało kobiety – pęcherza, pochwy i macicy; człowiek – pęcherzyki nasienne ze strumieniami ampułki ejakulacji, gruczołu krokowego i pęcherza moczowego.

W istocie, sam odbytnicy nie jest, to tworzy dwa gięcia w płaszczyźnie strzałkowej, pierwszy – Cross (odpowiada konfiguracji krzyżowej), a drugi – krocza (umieszczonych w przedniej części ogonowej, wypukłych do przodu). W płaszczyźnie czołowej krzywe odbytnicy są nietrwałe.

pęcherz

Znajduje się za spojenia łonowego i przedniej powierzchni jest również uwagę na to, oddzielając je od luźnych włókien w przestrzeni znajdującej się za kości łonowej. Na górnej napełniania pęcherza w kontakcie z przednią ścianą jamy brzusznej, wystaje ponad łonowego.

Większość narządów miednicy kobiet i mężczyzn na układ w przestrzeni miednicy nieco różni się od siebie. Funkcja ta jest również obserwowana od lokalizacji pęcherza, w szczególności jego tylna powierzchnia: kobiety – stykają się z przedniej ściany pochwy i macicy, z dnem pęcherza w ciele kobiety w kontakcie z układu moczowo-płciowego przepony. Mężczyźni – przylega do pęcherzyków nasiennych i nasieniowodów ampułkach przepływa, jak również do odbytnicy, dolna przylega do gruczołu krokowego. Pęcherza (górna część) sąsiadujące narządów miednicy: kobieta – łona człowiek – obwód jelita cienkiego.

Otrzewna obejmujące pęcherz wokół, z wyjątkiem dolnej części, odnosi się do kobiet jak macicy, u mężczyzn – w odbytnicy. Ponieważ jest on podłączony do pępka mediana więzadła pępkowe, dolnej części miednicy z małych wiązek: kobiety – łonowe-torbielowate, u mężczyzn – prostaty-łonowego.

Żeńskich narządów miednicy

jajnik

Ten żeński gruczoł płciowy jest sparowany narządów. W jajnikach starsze i rozwój jaja, żeńskie hormony płciowe są uformowane, które następnie doprowadza się do krwi i limfy. Jajnik ma różowawy kolor, kształt jajowaty, nieco spłaszczoną przednią. Jajnika powierzchnia staje się wypukła tylnej (wolny) krawędzi. Krezkowych przednią krawędź, która jest przymocowana do krezki jajnika, znamienny tym, że wgłębienie jest rynna – jajników bramą, przez którą nerwów w jajniku i tętnicy i pozostawić naczyń chłonnych i żyły.

W pobliżu każdego z jajnika to wykształcenie elementarne: pęcherzykowe zawieszki z przyjajnik, dodatek, jajnika, nerki, pierwotny przepływ i resztki jego kanalików.

Dodatkiem jajnika jest jednym liści krezki jajowodu, jajnika przedniej i tylnej. Składa się z podłużnego kanału najądrza, a zwinięty, płynący w niej kanalików – poprzeczne rowki (ślepy ich końcami skierowanymi w stronę bramy jajnika).

Przyjajnik (dodatek dodatek) jest tworzenie niewielkich rozmiarów, jak to ma miejsce w okrężnicy w jajowodzie, w pobliżu końca cylindrycznej jajnika. Składa się z kilku połączonych ze sobą niewidomych oddzielonych kanalików.

macica

Mięśni, niesparowany korpus w kształcie gruszki w kierunku przód-tył nieco spłaszczony. Się w jamie miednicy, w swojej środkowej części w przedniej części odbytnicy, za pęcherza. Macica rozróżnić kilka części:

  • fundal: wypukły kształt macicy, to wystaje nieco powyżej ujścia jajowodów i wchodzi jej ciało;
  • korpus macicy: większość przedstawiony (w środku) część korpusu ma kształt stożka. Na dole zwęża się i zamienia się w zaokrąglonej części – szyjki macicy. Miejsce przejścia zwęża się nieznacznie, zwany przesmyk macicy;
  • Szyjka: uzyskanych z nich projektów dolnej części do jamy pochwy (pochwy część szyjki macicy), a górna część znajduje się powyżej pochwy – nadvlagalishnyaya szyjkowej, w tym widać otwór macicy (raka szyjki), która prowadzi z pochwy do szyjki (kanału) i zawiera kontynuacją w jamie.

pochwa

Wydrążony korpus wystaje z nieskojarzonym narządów nacięć macicy i ma rurowy kształt, który jest nieco zakrzywiony tylny (wzdłużne formy osi z osią pochwy macicy rozwartym kącie nieco większym niż 90 stopni). Górny koniec pochodzi z szyjki macicy, a następnie przechodzi w dół, jego dolny koniec, w którym otwiera otwór pochwy i przechodzi przez membranę układu moczowo-płciowego. Pochwy o długości około dziesięciu centymetrów, a grubość ścianki około trzech milimetrów.

Ponieważ narządy miednicy kobiet i mężczyzn znajdują się w małej objętości, patologiczny charakter zmiany mogą mieć wpływ na funkcjonowanie sąsiednich narządów miednicy.

Męskich narządów miednicy

pęcherzyk nasienny

Sparowana narząd umieszczony z tyłu i z boku pęcherza VAS przepływu bocznie od góry gruczołu krokowego. Jest to wydzielniczą narządów. Jest przednie (skierowane do pęcherza) oraz tył (sąsiadującej z odbytnicy) powierzchni. Długość korpusu miednicy około pięciu centymetrów, a szerokość w dwóch i grubości jednego centymetra. Przekroju wygląda połączonych pęcherzyków.

Kanał wydzielniczej jest podłączony do systemu alarmowego, w którym tworzą one kanał wytrysku. Jego długość około dwóch centymetrów, szerokości prześwitu na początku – milimetra, na cewki – 0.3 mm.

prostata

Mięśniowo-gruczołowy narząd nieparzysty. W procesie życia podkreśla tajemnicę, która jest częścią nasienia. Położony w przedniej dolnej części miednicy, przepony moczowo-płciowego w, tuż poniżej pęcherza moczowego. Po przejściu początkową część cewki moczowej (na to podstawa), a zarówno kanału ejakulacji.

Średnica osiąga czterech centymetrów, podłużny wymiar (verhnenizhny) wynosi trzy centymetry Grubość (ap) – wielkość dwóch centymetrów. Istota jego gęsta konsystencja szaro-czerwony kolor.