404 Shares 2056 views

PAZ 3237. Autobus PAZ 3237: dane techniczne

Zapoznanie się z pierwszym i jedynym niskoprofilowym rosyjskim autobusem produkcyjnym PAZ 3237 może odbywać się w 2003 roku w Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym. To właśnie tutaj widniała szeroka publiczność. Ten krajowy autobus o małej klasie stał się idealny dla większości miast. Zanim jednak omówimy cechy techniczne i inne informacje, trzeba powiedzieć kilka słów o historii przedsiębiorstwa.


Krótka dygresja w historii

Fabryka autobusów Pavlovsky na samym początku była nazywana fabryką autobusów Zhdanov. Już w tym okresie rozwoju przedsiębiorstwo produkowało autobusy małych i średnich klas. Zakłady produkcyjne zlokalizowano w mieście Pavlovo, w regionie nowogrodzkim. Zakład rozpoczął pracę w 1930 roku. W tamtych latach pracował jako pomoc dla Gorky Automobile Plant i innych przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej. Fabryka produkowała narzędzia dla szoferów i części dla ciał.

W 1932 r., Kiedy prace budowlane zostały zakończone, rozpoczęto produkcję autobusów. Jak wiadomo, w dniu 12 listopada 1968 r. Zakład stał się pierwszym przedsiębiorstwem produkującym autobusy.

We wczesnych latach 60-tych Fabryka Autobusów Pawłowskich przerobiła koncepcję produkcji. Od tego momentu przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i ulepszaniem maszyn w pełnym zakresie. Po prostu podstawowy model wielokrotnie został zmodyfikowany, aby zaspokoić potrzeby klienta. Później produkty firmy zaczęły aktywnie uczestniczyć w różnych wystawach i wydarzeniach.

1 grudnia 1968 r. W fabryce uruchomiono serię PAZ 3204. Dzisiaj, opierając się na tym modelu, powstało około 30 modyfikacji. Modele autobusów były przeznaczone do różnych celów. Były autobusy kategorii "luksus" i bardziej specjalistyczne modele. Z uwagi na warunki pogodowe, w których te autobusy miały być wykorzystane, dokonano wielu różnych modyfikacji. Dokonano do dziś 10 modyfikacji opartych na Pas 3204.


W 2002 Paz wydał pierwszy w historii mały autobus o małym profilu. Jest to autobus PAZ-3237, czyli "Luzhok". W ostatnich latach fabryka opracowała kilka obiecujących modeli autobusów miejskich. Autobus PAZ często otrzymywał nagrody w różnych wystawach i wydarzeniach.

Autobus PAZ dla pasażerów

PAZ 3237 jest nadal jednym z pierwszych małych niskopodłogowych autobusów miejskich. Autobus jest przeznaczony dla 55 osób, a liczba miejsc siedzących wynosi 18 miejsc. Pasażerowie będą mogli wygodnie siedzieć na krzesłach, które z kolei są instalowane na specjalnych podium. Fotele są półmiękkie, osobne. Oparcia fotele są raczej niewielkie.
Zawieszenie pneumatyczne pozwoliło na jeszcze wygodniejsze lądowanie i wyładunek pasażerów. Dzięki temu systemowi udało się zmniejszyć prześwit, gdy autobus zatrzymuje się na pokładzie. Komfort pasażerów ułatwia szerokie drzwi. Niektóre modyfikacje tego autobusu są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Charakterystyka ciała

Ten model autobusu PAZ jest wyposażony w nośny korpus, który jest wykonany w konfiguracji wagonu. Dzięki zastosowaniu najbardziej aktualnych technologii, innowacji w malowaniu i obróbce związkami antykorozyjnymi, a także dzięki specjalnym rozwiązaniom inżynieryjnym, stwierdzono, że ciało jest zaprojektowane w celu zapewnienia trwałości do 8 lat. Elementy nadwozia magistrali są ujednolicone na korpusach o niskim profilu LIAZ. Nie ma wymuszonego systemu wentylacyjnego . Wykonywane są za pomocą tradycyjnych studzienek i okien. Jeśli chodzi o ogrzewanie, kabina ogrzewa powietrze z wymuszonym obiegiem. Korzystając z układu chłodzenia silnika, powietrze w autobusie jest bardzo dobrze ogrzewane.
Długość autobusu PAZ 3237 wynosi 7,8 metra, szerokość – 2,5 metra. Wysokość wynosi 3,8 metra. Przy rozstawie osi 3.650 mm minimalny promień skrętu wynosi około 8,5 metra. Prześwit wynosi 36 centymetrów. Całkowita waga samochodu wynosi 6 ton.

PAZ 3237 – specyfikacje techniczne

Po stronie technicznej autobus wygląda bardzo atrakcyjnie dla wielu osób, które chcą je kupić. Jeśli chodzi o silnik, inżynierowie wyposażyli samochód w czterocylindrowy silnik wysokoprężny z CUMMINS. Ten silnik PAZ może wytworzyć maksymalną moc 140 KM, a prędkość będzie 2500 obrotów. Silnik osiąga maksymalny moment obrotowy 1500 obrotów, a sam czas to 505 N * m. Silnik ten w pełni spełnia wszystkie normy i normy ekologii. Objętość silnika wynosi 3,9 litra. Silnik został wyposażony w system turbosprężarek. Prędkość, jaką PAZ 3237 daje maksymalnie do swoich możliwości, wynosi 80 km na godzinę.

Zużycie paliwa

Autobus PAZ, którego zużycie paliwa wynosi 18 litrów oleju napędowego na 100 km, pojemność zbiornika wynosi 140 litrów. To dość dość na trasach miejskich, a nawet międzyregionalnych.

Przekazanie

Jeśli chodzi o punkt kontrolny, autobus jest wyposażony w pięciobiegową rękę z Pragi. Również w przypadku niektórych modyfikacji na podstawie tego modelu zainstalowana jest automatyczna skrzynia biegów firmy Allison.

Sterowanie

Jako kontrolę projektanci stosowali węgierskie mechanizmy produkcji. Również jest wspomaganie układu kierowniczego, co znacznie ułatwia obrót kierowcy "kierownicy".

Hamulce

Tu należy powiedzieć, że projektanci używali niemieckich hamulców bębnowych . Generalnie system w tym autobusie jest wyposażony w napędy pneumatyczne oraz dwa niezależne obwody. Hamulce te działają z wszystkimi kołami tej maszyny.
Podstawowym wyposażeniem jest ABS. System pomoże kierowcom kontrolować samochód w przypadku różnych sytuacji w trasie. Jak widać, autobus PAZ, który jest doskonały dla naszych dróg, działa na wielu węzłach importowych. Inżynierowie twierdzą, że ten transport jest idealny do warunków miejskich i będzie działał niezawodnie w flotach rosyjskich miast.
Nowoczesne zalety takich niskoprofilowych autobusów są dosłownie tworzone w celu zapewnienia potrzeb transportowych dużych miast. Większy transport pasażerów w tym samym obszarze metropolitalnym po prostu nie radzi sobie z podróżami przez ulice centralne, które zawsze są ładowane samochodami prywatnymi, zwłaszcza w godzinach szczytu. PAZ 3237 został opracowany specjalnie w celu zmniejszenia obciążenia dużych autobusów przy ich pomocy.
Ze względu na małe wymiary, autobus ma wystarczającą zwrotność. Jest to szczególnie ważne, a ten parametr został wzięty pod uwagę przez programistów. Przecież pasażerowie spędzają wiele czasu na drogach miejskich, gdzie gęstą potokiem jest zwykła zasada.
PAZ to autobus, który zdołał zdobyć znakomitą renomę na nowoczesnym rynku. To pozwoliło wpłynąć na fakt, że jego sprzedaż stale rośnie. Ten samochód może ozdobić dowolną flotę pojazdów lub prywatnych przewoźników. Autobus ten przejął już kilka firm motoryzacyjnych. Ponieważ samochód okazał się dość wiarygodny, wygodny, bezpieczny. Model w pełni spełnia wszystkie istniejące normy jakości.

Problemy z kosztami

Dziś wiele firm proponuje kupić autobus PAZ. Cena w kwietniu 2014 r. Wynosiła około 3 mln rubli. Jeśli w tej chwili do monitorowania cen, dziś koszt wzrósł o około 200-400 tysięcy rubli.
Należy zauważyć, że te autobusy od dawna ściśle współpracują z pasażerami w różnych miastach Rosji i krajów WNP. Ten przewoźnik samochodowy jest bardzo wygodny, wygodny, a węzły importu działają w sposób wiarygodny i bez cenzury.
Dzisiaj pojazdy PAZ są skromnymi, łatwymi do utrzymania autobusami, które pomagają pokonać nasycony ruch pasażerski.

Więc dowiedzieliśmy się, które autobusy mają cenę PAZ i jakie mają cechy techniczne.