269 Shares 5295 views

1200 Yamaha V-max: opis, opinie właścicieli, zdjęcie

świat po raz pierwszy zobaczył Yamaha V-max dragster 1200 w 1985 roku. Rower, który nawet po 30 latach wygląda futurystyczny, od razu podbił serca milionów i dostał fanów na całym świecie. Wyjątkowy jest nie tylko jego konstrukcja, ale również wypełnienie go dopasować.

Dzisiaj 1200 Yamaha V-max nie jest już wykonana, został zastąpiony przez zaktualizowanego modelu. Ale Honorowy zainteresowanie tego roweru nie znika wraz z wiekiem.

modelowe cechy

V-type 4-cylindrowy silnik z turysty XVZ1200 Venture organicznie pasuje do koncepcji nowego roweru. Yamaha 1200 V max, jako pierwsza na motocykl, produkowane masowo i mające podobny układ. W rzeczywistości krążownika, V-max 145 KM rozdaliśmy, który nawet dzisiaj nie może nie imponować. Ważną rolę w promocji roweru na rynku grał i znakomita dynamika. Dzięki nim model niemal natychmiast po premierze został wyróżniony tytułem „Motocykl Roku” przez Cycle Guide.

Wśród innych funkcji Yamaha 1200 V max może być izolowany z ramy stalowej, 5 skrzynią biegów, a wideł teleskopowych i podwójną absorbera, średnica koła 18 „i 15”, kardanowe hamulec tarczowy ze stopu. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 15 litrów. Mokry motocykl waży 280 kg.

Nie po raz pierwszy, „Yamaha” maski zbiornika paliwa pod siedzeniem, a na jego miejsce ustanowić klasycznych rekwizytów. Ten motocykl jest również stosowali tę metodę. Jest to ogromny wpływ na obsługę i stabilność na drodze, ponieważ środek ciężkości jest znacznie niższy niż w innych modelach.

Przegląd historii produkcji

W 1985 roku, premiera i uruchomić produkcję seryjną 1200 Yamaha V-max. W swojej pierwotnej formie, model był produkowany do 1993 roku. Tak, a w tym roku zmiany nie były tak znaczące. Wtyczka średnica zwiększyła się w celu zmniejszenia vobling przy dużych prędkościach, hamulec odświeżenia. Zmiany dotyczyły głównie poprawy charakterystyki roweru, poprawić jego bezpieczeństwo i łatwość zarządzania. Ponieważ model był produkowany do 2007 roku, nie został jeszcze oficjalnie wycofany. Został on zastąpiony przez równie legendarnego i publicznie ulubionych Yamaha VMAX 1700.

Warto wspomnieć, główne modele konkurencji – Honda CB1300DC. Został on opracowany jako odpowiedź na „Yamaha”, ale koncepcja ta nie powiodła się. Ciekawe wzornictwo i godnym sprzęt techniczny „Honda” i nie mógł przyćmić 1200 Yamaha V-max. Chociaż pewna liczba fanów gorących jeszcze nabyte. Model ten był produkowany tylko 4 lata, od 1997 do 2001 roku.

przeznaczenie

Niektórzy uważają, że Yamaha V-Max 1200, którego cechy są wyjątkowo rejs, coś jeszcze i chopper. Jest to na pewno powiedzieć, że istnieją pewne podobieństwa, ale przypisane do tej klasy nie może. Sadzenie to klasyczny, nie chopper i wygodne zwięzły koła – w przeciwieństwie do zdobionych rogów, z których zmęczone ręce nawet dla doświadczonych pilotów. I usunięcie wtyczki jest bardzo mała, a chopper może sobie na to pozwolić?

Ze względu na swoje doskonałe właściwości dynamicznych, mocny silnik, łatwa obsługa i imponująca zawieszenia, ten rower jest bardziej prawdopodobne, można przypisać do klasy ulicy. Stały się przychylnie do reszty strumienia transportowego, można go łatwo dopasować do wysokiego tempa metropolii z jej wszechobecnych korków i dużą ilością ruchu. Jest możliwe, aby pojechać i rasy, i aby pokazać, jadąc wzdłuż ruchliwej ulicy lotu z prędkością przelotową. Powinienem wybrać Yamaha V-Max 1200 jako transport dla dalnoboev? Zdecydowanie tak, ale tylko pod warunkiem, że po drodze można spotkać wystarczającej liczby stacji benzynowych, ponieważ w jego zbiorniku jest stosunkowo niewielka, a on je dobrze. Być może jest to jedyny wyjątek. Reszta opinie sugerują, że transport ten jest idealny do długich podróży.

silnik

Jeśli właśnie odkrył rower Yamaha V-Max 1200, dane techniczne mogą znacznie zaskoczyć. W szczególności odnosi się to do silnika. Na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny harleevsky V-Twin, ale 4-cylindrowy, nie rower 2. Wizytówka – System V-Boost, która zwiększa moc silnika o 40% wartości nominalnej. Zasada działania tego systemu jest fakt, że po 6000 obrotach na minutę dodatkowy otwór dławiący w kolektorze dolotowym, łączący pierwszą parę z drugim i trzecim czwartym cylindrów.

Tuning i dostosowywanie

Customizers często stosowane nie tylko do ręki, która ma „wady wrodzone”, ale także z techniką, która wydaje się idealne. Po tym wszystkim, nic nie jest idealne, jak wiadomo, w naszym świecie istnieje. I nie był wyjątkiem i Recenzje Yamaha V-max 1200. właściciele często mówią, że jest nadmierny apetyt, często przekształcenie dotyczy przede wszystkim zmniejszenie zużycia paliwa. To wymaga pracy i wąż oleju, który nosi się wkrótce po zakupie.

kastomayzer pracy obawy i design. Warto wspomnieć, że rower został wyprodukowany przez wiele lat praktycznie bez żadnych zmian zewnętrznych. Wszystko w zależności od danego projektu kolory tylko aktualizacje producenta. W rękach konfiguratora motocykla często nabywa Aerografia, elementy chromowane, nowe nadwozie i akcesoria. Niektórzy starają się usunąć z roweru „wszystkie niepotrzebne” w celu zmniejszenia jej znaczny ciężar. I rzeczywiście, wiele waży Yamaha V-max 1200. Recenzje często opisywane, że może to być trudne do parku, gdy cała masa musi być przytrzymany. bieg wsteczny, jak na przykład „Złote Skrzydła”, on nie. W sprawie zarządzania nie ma efektu, a jednak niektórzy chcą zobaczyć rower był nieco lepszy. Z tego refashioned body kit, zmodernizowane kształt i rozmiar siedziska.

koszt

Takie definicje jako „najmocniejszy”, „Najpiękniejsza” i „najfajniejsze”, mają swoją cenę. Jeśli spróbujesz, nawet w naszych czasach można znaleźć w nowym „urzędnicy motocykl Yamaha 1200 V-max. Koszt to, w zależności od roku, będzie 15-20 tysięcy dolarów. Na rynku wtórnym i złowionych okazów 6-7 tysięcy, ale ich stan techniczny i stopień zużycia spowodowane problemów. Średnio urządzenie przenośne można kupić za $ 10000-13000.