653 Shares 6689 views

Hodowla kur: pyszne, korzystnie, warto!

W tych bardzo trudne i pełne różnych syntetycznych substytutów i GMO czasu, coraz więcej osób stara się zachować prywatny ogród ziemi. Ktoś rośnie owoców i warzyw w kraju, a ktoś rzuca różnych zwierząt gospodarskich. Po tym wszystkim, o wiele ładniejszy rozpieszczać siebie i Twojej rodziny produktów gospodarstwa domowego, kupują te same produkty, ale z dużą ilością dodatków i substytutów, to jest bardzo szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla rozwijającego się organizmu dziecka. Jeśli chcesz zmienić swoje życie i jeść tylko naturalnych produktów spożywczych, nie odmawiać sobie tej przyjemności, korby swoją farmę i żyć w harmonii z naturą.

Najważniejszą rzeczą dla siebie, aby zdecydować, co dokładnie chcesz zrobić i jakiego rodzaju zwierząt gospodarskich będą najbardziej korzystne dla roślin w domu. Jak w każdym innym przypadku, w tym najważniejsze – aby dowiedzieć się jak najwięcej potrzebnych informacji. Teraz spróbujmy to zrobić. Jeżeli wybór między różnymi rodzajami zwierząt, jest bardzo popytu wśród rolników podobało hodowli kur. Ich zawartość jest wygodne, ponieważ nie wymaga dużych inwestycji kapitałowych i koszt czasu. Zawartość drób dobiera się w zależności od rodzaju produktów chcesz mieć. Po tym wszystkim, jest mięso, jajka i kury ozdobne myasoyaichnaya rasy.

Jest też jeszcze możliwość rozróżnienia między nimi oraz rodzaju jaj: różowym, brązowym i białym skorupy. Zbędne i nie byłoby dodać, że większość gospodarstw domowych dać ich preferencji myasoyaichnym ras kur, ponieważ mogą one być uzyskanie dwa rodzaje produktów: i jaj i mięsa. są one również bardzo wytrzymałe, ciche i mniej wybredny do warunków przetrzymywania. Takie jaja kury położył na liczbę trochę mniejszej niż ras jaj. Chociaż z drugiej strony, ich jaj jest znacznie większe i mają zwykle masę od 60 do 64 g, więc hodowla kur niosek nie zawsze uzasadnione!

Niezależnie od rasy zdecydujesz się rozwijać, trzeba wiedzieć, a to z dobrym żywieniu kurcząt, po prostu dwa miesiące może wzrosnąć od 1,3 do 1,8 kg. Adult Chicken samo może mieć masę od 3,3 do 4 kg i kurek do 4,5 kg. Taka masa młodych początkujących hodowców drobiu pomaga zarobić trochę pieniędzy na dalszy rozwój. Rzeczywiście, bez jakiejś inwestycji rozwijać własną farmę drobiu jest praktycznie niemożliwe, a każdy o tym wie!

Do hodowli kurcząt dochodowych, budowania kurników firmy Adobe lub drewna, ale najważniejszą rzeczą nie jest wykonana z cegły i kamienia, jako takie ściany będą gromadzić się wilgoć w zimie i wiosną. Ponadto, ściany domu, można izolować poszczególne grzejniki, ale w pomieszczeniu na pewno trzeba wapna. Do wytwarzania takiego roztworu, biorąc na 1 kg wapna gaszonego, 100 g soli kuchennej i miesza się 5 litrów wody. Paul może być wykonany jako betonu i gliny i drewna, to następnie ocieplone słomą lub trocinami. Jak widać, hodowla kurczaków nie jest tak kłopotliwy, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Niewątpliwie ważnym aspektem w budowie domu jest jego lokalizacja w stosunku do słońca. Rzeczywiście, pod wpływem działania promieni słonecznych u kurcząt produkowane konieczne i przydatne dla ich witaminy D, dlatego budowa jest korzystnie obecny w oknami wychodzącymi na stronę słońca. Jeśli okna w domu nie, na pewno trzeba pokryć lamp elektrycznych – bez tego kurcząt hodowlanych niemożliwych. I od jesieni do wiosny, nawet kurnikach okien, nadal jest konieczne w celu włączenia lampy, tym samym zwiększając długość dnia do około 12, a czasami nawet do 14 godzin. Środki te, wraz z doskonałą moc doprowadzić do tego, że kurczaki są o wiele bardziej jaj. Konieczne jest również zapewnienie kurczaki padok to skonstruować specjalne patio podwórko z grzędy, gdzie ptak mógł odpocząć.

Co do jedzenia, hodowla kurczak nie wymaga kosztów specjalnych. Głównym pokarmem dla nich jest ziarno, a oni są zadowoleni z jedzenia i pasz zielonych, które są bardzo bogate w witaminy. W każdym razie, jeśli jesteś zainteresowany w hodowli kurcząt, zawsze można znaleźć wiele przydatnych informacji na forach dyskusyjnych. Tam dowiesz się o jedzenie, które jest najbardziej korzystne różnych ras z kurczaka!