413 Shares 9326 views

Kontyngenty na opiekę medyczną w zaawansowanych technologiach. Co to jest i jak jest świadczenie opieki medycznej.

Zaawansowana opieka medyczna, czyli VMP jest kompleksem diagnostycznych i terapeutycznych usług medycznych prowadzonych w warunkach hospitalizacji z wykorzystaniem unikalnych i złożonych technologii medycznych, które mają bogate w zapasy technologie medyczne i mają całkowite znaczenie kliniczne. Limity dla zaawansowanej opieki medycznej są alokowane i finansowane z budżetu federalnego. Lista metod, rodzajów i form opieki medycznej, które są zaawansowanymi technologicznie, jest corocznie zatwierdzana przez Ministerstwo Zdrowia i Rozwoju Społecznego Rosji zgodnie z potrzebami VMP dla każdego regionu. Innymi słowy, regiony określają limity na opiekę medyczną w zaawansowanych technologicznie, biorąc pod uwagę potrzeby ludzi w VMP w oparciu o dynamikę i strukturę występowania w ich regionie.


Kwota leczenia udzielonego pacjentowi obejmuje wszystkie koszty leczenia przeprowadzane w specjalistycznym ośrodku medycznym, w tym hospitalizację w okresie pooperacyjnym oraz okres hospitalizacji, a także koszt leków.

Limity Ministerstwa Zdrowia wydawane w celu świadczenia opieki medycznej w zaawansowanych technologiach są uprawnione do otrzymywania wszystkich obywateli Federacji Rosyjskiej bez wyjątku. Głównym kryterium w uzyskaniu pomocy są wskazania medyczne.

W chwili obecnej naliczenie kwoty na zaawansowaną opiekę medyczną jest zapewnione przez trzy źródła finansowania.

  1. Leczenie pacjentów i zapewnienie im pomocy medycznej w federalnych placówkach medycznych, kosztem federalnych kontyngentów. Kierunek pacjentów według federalnych kontyngentów ustala Zakon Ministra Zdrowia i Rozwoju Społecznego Federacji Rosyjskiej. Wybór federalnych instytucji medycznych zależy od wielu czynników, takich jak dostępność systemu transportu i długotrwała współpraca z różnymi ośrodkami naukowymi. Wśród tych centrów istnieją takie jak Rosyjski Instytut Badań nad Neurochirurgią. Polenova w Petersburgu, Tyumen Federalny Ośrodek Neurochirurgii, Moskiewski Instytut Neurochirurgii. Burdenko i wiele innych.

W porównaniu z poprzednimi okresami, obecnie najbardziej aktywne kwoty federalne są wydawane w miastach takich jak Noyabrsk, Novy Urengoy, Nadym i regionalne miasta, Salekhard.

  1. Kierunek pacjentów do państwowych instytucji medycznych i instytucji innych podmiotów Federacji Rosyjskiej przekraczających kwoty terytorialne.
  2. Odesłanie pacjentów do leczenia poprzez regionalne programy docelowe.

Jak udzielono pomocy VMP?

Podstawą podjęcia decyzji w sprawie przyznania kwoty na opiekę medyczną zaawansowanej technologii są wnioski i zalecenia głównego eksperta eksperta dotyczące potrzeby zapewnienia VMP, które są uzasadnione:

1) dokumentację medyczną pacjenta;

2) brak możliwości zapewnienia niezbędnej pomocy pacjentowi w ramach programu terytorialnego.

W dniu, w którym wysłano dokumentację pacjenta (wyniki badań, wyciąg z historii medycyny, badań laboratoryjnych, klinicznych, radiologicznych dotyczących choroby, nie wcześniej niż miesiąc temu) w celu zasięgnięcia opinii w FSMU. Komisja wypełnia bilet do pomocy medycznej, który jest wysyłany wraz z dokumentacją do FSMU. Wyniki decyzji złożonej w FSMU są przesyłane Komisji do tematu Federacji Rosyjskiej. W przypadku pozytywnej decyzji o zapewnieniu pacjentowi niezbędnej opieki medycznej, Komisja powiadamia instytucję medyczną, która przesłała dokumentację dotyczącą daty hospitalizacji, przekazuje pacjentowi i jego towarzyszącym mu kuponom w celu uzyskania preferencyjnych dokumentów podróży, napełnia i wydaje stempel oraz podpisuje bilet na VMP. Innymi słowy, wydaje kwotę dla zaawansowanych bezpłatnych pomocy medycznych.