813 Shares 8905 views

Jak hrenoder zimę świeżych warzyw?

Zazwyczaj hrenoder na zimowy zbiorów w sezonie dojrzewania pomidorów. Po tym wszystkim, te warzywa są głównym składnikiem sosu. Warto zauważyć, że taki smakowity ma wiele różnych nazw: gorloder, bollocks, syberyjski adjika etc. Ale mimo to, wszystkie wykroje są wykonane z tej samej receptury, które mogą wprowadzać zmiany w każdym gotować.


Najszybszy i najprostszy przepis na zimowe hrenodera

Niezbędne składniki:

  • dojrzałych pomidorów czerwony – 1 kg;
  • Duże świeże czosnek – 60 g;
  • Papryka słodka w proszku – kilka szczypty;
  • chrzanu – 80 ° C (w zależności od wybranej wizualna);
  • sól jodowa mały – 3 deser łyżki;
  • piasek cukru – mała łyżka.

Właściwy dobór głównych komponentów

Hrenoder zimie jest lepiej gotować od A soczyste odmian pomidorów. Rzeczywiście, dzięki takim pomidorów przekąska gęsty i smaczny. Korzeń chrzanu preformy jest zalecane stosowanie neryhly bez żółtym zabarwieniu. W takim przypadku, jeśli masz chory żołądek, i naprawdę chcą jeść sos domowej roboty, a następnie naciskając składników, pożądane jest, aby dodać połowę zasad.

przygotowanie warzyw

Przed jak zrobić hrenoder zimę, należy traktować każdy element zbierający. Aby to zrobić, przemyć pomidory i usunąć z nich cały skórki w razie potrzeby. Następnie musimy czyścić korzeń chrzanu i pokroić na kawałki te, które pasują do mielenia mięsa lub malakserze łatwo. Należy również pozbyć ząbki świeżego czosnku z łuską.

przetwórstwa warzyw

Hrenoder zebrane w zimie w jednolity ostrego zawiesiny, które mogą być zarówno grubsze cieczy i spójność (zależnie od odmiany pomidora). W celu dokonania tego sos, należy użyć do mięsa, mikser lub robota kuchennego. Zatem wybrane urządzenie wymaga przemian posiekać dojrzałych pomidorów, korzeń chrzanu i ząbki czosnku. Sharp składniki nie są ściśnięte oczy, pożądane jest, aby pominąć torby polietylenowej, która dopasowuje się w młynku wylotowego. Po tym, wszystkie z tych produktów powinien być mieszany w pojemniku, a następnie z smak cukru, podłoża słodkiej papryki i cienkiej soli jodowej.

Wytwarzanie opakowań

Jak przygotować się do zimy hrenoder, już wiesz. Pozostaje do ustalenia, w jaki sposób dokonać zbioru pomidorów zachował się tak długo, jak to możliwe. W tym celu, pożądane jest, aby wziąć małych słoików (0,5 litra) z zakrętką, a następnie sterylizuje na ich podwójną kotłową lub silnikiem zakresu. Takie naczynia przetwarzanie nie pozwalają zawartość szybko pogarszać.

ząbkowanie cholera

Po korzenny pomidor zbioru zostaną przygotowane i wysterylizowane słoiki, powinni wlać całą masę warzyw i dobrze zamknięte. Następnie, snack być umieszczone w lodówce i przechowywać nie więcej niż 7-8 miesięcy.

Jak aplikować do stołu

Hrenoder jest przedstawiony przez kolacji w małej miski lodów, wraz z kursów pierwszych i drugich. W razie potrzeby, w tym przekąski można jeść ot tak, rozłożone na świeżego chleba pszennego.