559 Shares 9556 views

Stosunki między Rosją a Turcją: prognozy na przyszłość

Oczywiście, dzisiaj nie jest tajemnicą, że stosunki między Rosją a Turcją budować od wieków, które zaszły duże zmiany. Mają pogorszyła się do tego limitu. Jest to w dużej mierze wytłumaczyć podgrzewanie sytuacji międzynarodowej: na dużą skalę montaż wojskowo-polityczne, które nastąpiły z Bliskiego Wschodu na Ukrainę może w każdej chwili obluzował i zamieni się w krwawą łaźnię.


Stosunki Rosja-Turcja potęgowane są głównie przez fakt, że kraj ten, kierowany przez Erdogana, poznanie (choć pośrednio) wsparcie dla Bloku Północnoatlantyckiego, nielegalnie najechał północną część Syrii, i początek operacji militarnych tam.

Ale rozdzielczości do Rosji, skierowane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, kraje zachodnie i Stany Zjednoczone nie są obsługiwane. Co czeka stosunki Rosja-Turcja w przyszłości i dlaczego są one obecnie rozwija się w „stres”, scenariusz. Rozważmy tę kwestię bardziej szczegółowo.

Rosyjski bombowiec zniszczeniu

Stosunki Rosja-Turcja pogorszyła się nie tylko do powyższego powodu. Przede wszystkim ten przyczynił się do zniszczenia rosyjskiego Su-24M. Winowajcą tego zdarzenia była strona turecka że rakiety „ziemia-powietrze” zaatakowany w jej słowa, „niezidentyfikowany obiekt, naruszył przestrzeń powietrzną”. W rzeczywistości, myśliwiec wykonywania misji pokojowych, a nie naruszać czyjeś terytorium. Jednak prezydent turecki Erdogan powiedział, że incydent z Su-24M to frustrujące i sprawia, że zastanawiam. On jednak nie spieszy się do poprawy stosunków z Rosją, biorąc pełną odpowiedzialność za zniszczenie samolotu.

Konfrontacja zintensyfikowane

Należy zauważyć, że konflikt między Mołdawią i Turcji jest potęgowany przez inne czynniki.

Wystarczy przypomnieć sprawę z patrolu, „bystry”, który miał reagować na ogień ostrzegawczy na tureckim sejner zamiar RAM. Nie może przeszkadzać, a fakt, że Turcja zamknęła Bosfor do Rosji, przynosząc nasze statki handlowe mają się wyróżniać z wykresu. Ponadto kraj Erdogan starał się zapobiec bursirovke rosyjskich urządzeń wiertniczych w rejonie FM.

odpowiednie środki

Oczywiście, nasz kraj nie mógł reagować na działania agresywne i nielegalne „czarny” sąsiada. Dlaczego Turcja przygotowano być? Rosyjskie sankcje nie trzeba było długo czekać.

Po pierwsze, obywatele tureccy zostali pozbawieni prawa do sporządzania stosunków pracy z pracodawcami. Po drugie, wprowadzono odwołania lotów czarterowych między naszym krajem a państwa tureckiego. Po trzecie, została zakazana podróży turystycznych do krajów basenu Morza Czarnego. Po czwarte, Turcja zniosła obowiązek wizowy. Po piąte, sankcje zostały nałożone w odniesieniu do niektórych rodzajów warzyw, owoców, ryb, owoców morza, są importowane z kraju, kierowanego przez Erdogana, dzisiaj.

czy Turcja poniósł? Rosyjskie sankcje dowiodły, że owszem.

siły zbrojne

Dlaczego Erdogan czuje się pewny siebie, gdy popełnienie wyraźnie nieprzyjazne działania przeciwko naszym kraju?

Oczywiście, czuje (choć pośrednio) wsparciu NATO. Cóż, w celu realizacji swoich interesów w Syrii, że liczy na własnych sił zbrojnych. Ale porównywalne czy Turcji i rosyjskiej armii? Oczywiście, że nie.

Na przykład, w naszym kraju liczba pracowników wynosi około 1 miliona. Ludzie przeciwko 410.000 Turków. Rosyjski czołg arsenał jest obecnie na około 21.000 sztuk, podczas gdy „Morze Czarne” sąsiad ma trochę ponad 3000 sztuk, z czego prawie połowa są technicznie przestarzałe.

Podobna sytuacja występuje z artylerii i pojazdów opancerzonych. Pomimo faktu, że armia turecka, a Rosja – to dwie różne kategorie, ale jeśli wziąć pod uwagę siłę pancerza z dwóch krajów, zalety artylerii i czołgów zepchnięte na tle. Dlaczego? Tak, wszystko dlatego, Rosji i Turcji, nie ma granic lądowych.

Gorszy od naszego sąsiedniego kraju, w porównaniu do potencjału Sił Powietrznych. Rosyjski VKS ma poważną siłę bombardowania, które mogą poważnie zmienić „Teatr wojny”, zarówno na lądzie jak i na morzu.

I, oczywiście, nie idź do jakiegokolwiek porównania w krajach flot. Tak, ktoś może podziwiać arsenale tureckie okręty basen, osiem korwet, okrętów podwodnych, czternaście, szesnaście fregat. Ale nie dziwi inne statystyki: tylko na wybrzeżu Morza Czarnego, Rosja ma około pięćdziesiąt okrętów.

Turcja odgrywa w naszym kraju, a liczba rakiet ustanovok.Takim sposób, porównując Rosji i Turcji w zakresie zdolności wojskowych, można stwierdzić, że armia Erdogana jest silny i mocny, ale jest wyraźnie gorsza od naszej.

Polityka podwójnych standardów

Pomimo wysokiego stopnia jakości stosunków dyplomatycznych między wyżej wymienionych krajów, Turcja nie waha się używać podwójnych standardów w stosunkach międzynarodowych i nigdy nie traci okazję do nauczenia się materialną korzyść, czasem do czynienia z organizacjami terrorystycznymi.

Kreml wielokrotnie mówił, że Turcja rozgrzewa na bandytów, którzy potem popełniają przestępstwa na terytorium Rosji. Służby specjalne Ankara zapewnia wsparcie dla radykalnych islamistów na Północnym Kaukazie. Stało się również wiadomo, że Turcja jest dostarczanie zawodników z bronią, amunicją.

Nastąpiło oficjalne informacje, że Ankara jest ważnym partnerem dla sprzedaży oleju, który jest pobierany przez międzynarodowe grupy przestępcze.

A wszystko to dzieje się na tle wypowiedzi Erdogana, który w istocie sprowadza się do tego: jest to niezbędne do zintensyfikowania walki z terrorystami.

przyszłość

Czy można mówić o zbliżającej się poprawy stosunków między Rosją a Turcją? Prawdopodobnie nie. Ale także mówić o tym, że strony zamierzają przerwać dialog, nie jest konieczne. Dowodzi to faktu, że Moskwa jest gotowa do wypełnienia zobowiązań wynikających z umów, a Ankara nie spieszy się do wprowadzenia sankcji odwetowych. Jeśli mówimy o opcjach współpracy gospodarczej, jest prawdopodobne, tryb ręczny zostanie tutaj.

Ostateczne ustalenie stosunków między Turcją i Rosją stanie jeśli Erdogan i jego zespół do dymisji, a jego następca nie będzie obsesję na pomysł, aby ożywić Imperium Osmańskiego.