864 Shares 7980 views

Bezpiecznik 2110 – urządzenie i funkcja

Prawdopodobnie każdy posiadacz krajowej produkcji VAZ czynienia z problemem kierunkowskazy nieprodukcyjnym. Z reguły cierpią z powodu tej właścicielami starego „Lada”. Jednak mimo wielkiego postępu i rozwoju w świecie technologii, problem ten nie przestał prześladować lineup Volga tak daleko. 2110 – nie jest wyjątek. A jeśli przestały działać kierunkowskazy, nie spiesz się, aby zmienić żarówkę – może całość w skrzynce bezpieczników. Najnowsze zapewnić działanie wszystkich urządzeń elektrycznych w obwodzie samochodu. Dlatego też, gdy zwarcie w pierwszej kolejności bierze ciężar skrzynki bezpieczników VAZ 2110. I dzisiejszym artykule będą poświęcone tym urządzeniu.


Schemat bezpieczników 2110

Każdy blok montażowy posiada układ elementów wewnątrz. Strzałka na nim i czarny pasek wskazuje bezpiecznik wykonuje określoną funkcję i gdzie się znajduje. Program jest w każdym podręczniku użytkownika. Bezpiecznik 2110 chroni przed zwarciem z następujących elementów:

 1. licencja żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej i urządzenia.
 2. Kontroli lampy obrysowe lampy.
 3. Lewy, prawy reflektor (niska / wysoka belka). Gdzie każdy element jest bezpiecznik (w ilości 4).
 4. Lampa przenośna.
 5. Lampy przednie i tylne światła przeciwmgielne.
 6. Silniki elektryczne okien i spalinowe wentylator chłodzący silnika.
 7. Lampa przenośna.
 8. Włączanie odmrażacz.
 9. zawór cyrkulacji bezpiecznik.
 10. Migacz i „gang alarmowego”.
 11. Światła hamowania.
 12. Zablokować zamek drzwi i generator nawijania.
 13. On-board computer deski i paneli oświetleniowych.
 14. Sterownik grzejnik.
 15. Rękawiczka komory światła.

Było to tylko niewielka część tego, co chroni bezpiecznik 2110 w przypadku zwarcia w obwodzie elektronicznym. Dlatego też, każdy regulacji wina, świateł tylnych i inne elementy mogą być ze względu na brak części.

Gdzie jest skrzynka bezpieczników 2110?

Na wszystkie samochody „rodziny dziesiątym” aktywny element jest po lewej stronie kolumny kierownicy, w dolnej części (zob. Fotografia №3). Wizualnie jest to niemożliwe, aby zobaczyć, ponieważ cała powierzchnia urządzenia jest zamknięty pokrywką z tworzywa sztucznego. Pod nim znajduje się blok montażowy, że kierowcy są często nazywane „czarna skrzynka” ze względu na jego charakterystyczny design i kolor.

Jaki jest obecny oceniane jest w stanie przekazać w 2110 skrzynkę bezpieczników w samochodzie VAZ?

Około 30 amperów. Jednak wartość ta może być inna. Zazwyczaj bezpieczniki odpowiadają IEC (IEC), EN 60127 GOST R. Takie dane są zdolne do wytrzymania dostatecznie duży prąd (30 amperów), który występuje w układzie elektronicznym podczas zamykania. Bezpieczniki odpowiadające danej normy może utrzymać ją przez dłuższy czas, a więc napięcie nie topi. Jednakże, jeśli bieżący więcej niż 30 A, blok może nie wytrzymać, a wszystkie części w nim zostaną spalone. Napięcie to, że nie mogą wytrzymać, ponieważ temperatura wewnątrz mechanizmu może osiągnąć kilkaset stopni Celsjusza.