356 Shares 2343 views

Rosyjskie pojazdy: samochody, ciężarówki, celowych. Rosyjski przemysł samochodowy

Kiedy mówimy o przemyśle motoryzacyjnym domowych, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – modelu Wołga Automobile Plant. Najbardziej rozpoznawalne samochody naszych czasów jest AvtoVAZ Łada Kalina. Jest on dostępny zarówno na eksport i na rynek krajowy. Różnica między tymi modyfikacjami ciężkich, więc porównanie ich nie ma sensu. Z technicznego punktu widzenia, samochód ma bardzo dobre osiągi, choćby dlatego, że jest przeznaczony do drogi krajowej, i to mówi dużo.


Rozwój rosyjskiego przemysłu samochodowego, który w czasach radzieckich, stał się sławny dzięki następujących samochodach: „Moskvich” i „Lada”, rozpoczął się w XIX wieku. Przed powstaniem Związku Republik kilkakrotnie przemysł podniósł się i spadł na raz i tylko przez 1960 zagoiła się pełnią życia – masa motoryzacji został uruchomiony. Wyjścia z kryzysu, który nastąpił bezpośrednio po rozpadzie ZSRR, z trudem, ale rosyjskiego przemysłu samochodowego wysiadł. A teraz, jeden z największych producentów, którzy pokazali światu samochód Łada Kalina – jest pomysłem AvtoVAZ. Choć w Rosji coraz częściej znaleźć samochód zagraniczny, co drugi samochód jest instancją produkcji krajowej. To pokazuje patriotyzm i miłość do ojczyzny dla ludności, jak również zakres do tańszych samochodów vazovskaya w porównaniu z zagranicznymi. Więcej historię można przeczytać poniżej.

Rosyjski przemysł motoryzacyjny do 1917 roku

Pierwsze rosyjskie samochody zaczęły pojawiać się w 1896 roku. To od tego czasu zaczęła się rozwijać krajowego przemysłu motoryzacyjnego. Pierwszy model miał silnik spalinowy i pojawił się w tym roku. Publicznie, że "reprezentuje" Evgeny Yakovlev i Peter Frese.

Po tych wydarzeniach w Rosji istnieją pierwszych prywatnych firm, które reprezentują rosyjskiego przemysłu samochodowego w tym czasie. Jednak wszystkie z nich bardzo szybko zmienić swoją aktywność. Przez 1912, „na wodzie” istnieją tylko dwie firmy działające. Mówimy o fabryce wagonów rosyjsko-Bałtyckiego i rośliny Puzyreva. Pierwszy znajdował się w Rydze, drugi – w Petersburgu. RBVZ miał szansę uwolnić swoją pierwszą instancję transportu w 1909 roku, podczas gdy RAZIPP rozpoczęła swoją działalność w roku 1911. Cztery lata później, drugi zakład został spalony, a po krótkim okresie czasu, a jego twórca zmarł. RBVZ powodu zbliżających się działań wojennych Ryga podzielona na kilka oddziałów: jeden znajduje się w Petersburgu (tu został umieszczony montaż samolotów), drugi – w Twerze.

Rosyjski przemysł samochodowy zaczął się rozwijać w szybkim tempie z powodu wybuchu I wojny światowej. A wszystko dzięki temu, że znacznie wzrosła potrzebę dodatkowego sprzętu. Rząd wydał dekret w sprawie utworzenia sześciu roślin. Do ich budowy została przydzielona około 11 mln. Rubli. Według obliczeń całkowitej produkcji władz miało to być 10 tys. Sztuk rocznie. Jednak plany te zakończył bardzo tragicznie. Po rewolucji 1917 roku i późniejsze inflację, załamanie systemu transportowego w Rosji, budowa elektrowni nie była zakończona. Ostatecznie stan miał tylko jeden przenośnik, który zbiega się z lekkiego i ciężkiego sprzętu. Do 1917 roku udało nam się zebrać prawie 500 samochodów w fabryce w Moskwie. Po ustaleniu tej sytuacji władze postanowiły wznowić budowę punktów montażowych. Ale tylko dwóch z nich ostatecznie zachowała swoją specjalizację.

Rosyjski częścią ZSRR

Rosyjskie samochody znacznie przekształcona w czasie jego pobytu w Związku Radzieckim. Czas ciężarówka release F-15 Moskwa fabryki jest uważana za punkt początek rozwoju przemysłu motoryzacyjnego. Nieco później został przemianowany AMO. Po odbudowie zakładu zaczęła produkować samochody na podstawie licencji. W Niżnym Nowogrodzie, który był lepiej znany jako Gorkiego, to zbudowany Naz. Roślina ta, wykorzystując rozdzielczość Forda amerykańskiej firmy, rozpoczął produkcję samochodów ciężarowych i osobowych. Przez spółkę może stać się obywatelem godność Związku Radzieckiego, a wydany samochód „Lada” – symbol tego samego państwa. Wraz z mniejszych marek samochodów rosyjski przemysł samochodowy został wydany w Europie w pierwszej kolejności zajął drugie miejsce w kwestii kategorii samochodów ciężarowych na świecie. Przed rozpoczęciem sytuacji konfliktowej w ZSRR w ramach II wojny światowej wyprodukowano ponad 1 mln. Kopii.

Aż do lat 70. rozwój przemysłu samochodowego przebiegała w intensywnym tempie. W tym przypadku większość rosyjskich samochodów jest ogromna liczba samochodów ciężarowych – który był preferowany ich produkcja.

Populacja zaczęła nabierać samochodów osobowych w tym czasie, jak Włochy postanowił zbudować na terenie Związku WHA. Zakład działa w dość szybkim tempie. Początkowo produkowane w roku 660 tys. Egzemplarzy, a następnie bliżej roku 80 th, liczba ta wzrosła do 730 tys. I, oczywiście, samochód „Ziguli” był w indeksie lwia. Wraz z jego przeznaczeniem i „Pole”. Ta sama roślina była pierwsza na terytorium ZSRR wydał hatchback przenośnika.

W 1969 roku rozpoczęto budowę KAMAZ, jest ona zakończona 1976 roku rozpoczęto był on wolno tłumaczyć wiele pojazdów radzieckich do mechanizmów napędowych. Zgodnie z planem, fabryka wyprodukowała 150 tys. Samochodów ciężarowych i 250 tysięcy. Sztuk rocznie.

Dzięki dobrej wsparcia ze strony rządu i wspólnych wysiłków wszystkich roślin, w 1980 roku Związek Radziecki zajmowanych świat:

  • Pierwszym miejscem, do produkcji autobusów.
  • Trzecie miejsce w produkcji samochodów ciężarowych.
  • Piąte miejsce w ogólnej produkcji. Tutaj rosyjskie samochody ustąpiły japońskim, amerykańskich, niemieckich i francuskich odpowiedników.

A nawet z kryzysem, rosyjski przemysł samochodowy nadal zadowolić krajowego nabywcy zupełnie nową markę samochodu. W tym czasie produkcja przestała rosnąć w rozmiarze, brakowało części zamiennych. Kierownictwo ZSRR stopniowo zanikać. Ale to właśnie w tym okresie świat widział takie „wieczne” model jako samochód „Moskvich”, „Sputnik”, „Oka”, „Tavria” i kilka ciężarówek.

Po upadku Związku Radzieckiego, los rosyjskiego przemysłu samochodowego, ukraiński i białoruski udał się do naszych drogach.

Nowoczesny rosyjski przemysł samochodowy

Kryzys, który zszedł po reformach 1992, niemal przestał funkcjonowania wszystkich rosyjskiego przemysłu samochodowego. Były obniżone stawki produkcji, liczba samochodów montowanych. Nawet ci, którzy produkowane tanie kopie po kosztach, zawiesił swoją działalność. Wynika to mieć fatalny problemy gospodarcze i finansowe. Można powiedzieć, że taki atak na przedłużonym stanem tylko naprawdę silne rosyjskie automakers – sprawdzone. Mówimy o WHA, gazu i roślin Lichaczew. Wydali naprawdę legendarny samochód – „Bychkov” „Lada”, „Wołga” To właśnie dzięki tej serii kryzysu udało się przezwyciężyć. Mimo dewaluacji rubla w 1998 roku, znacznie uderzony przez producentów.

Już w 2002 roku, kraj ten jest w pełni zespół kołyszący modeli zagranicznych. W tym czasie w stanie otwartym kilkunastu oddziałów zagranicznych. Wśród samochodów odsetek ten wynosił 40%. planują rozwój w wysokości 1 mln. sztuk rocznie obce został zrealizowany w 2010 roku.

Teraz Federacji Rosyjskiej znajduje się lista 15 największych producentów na świecie. Na terytorium państwa jest otwarta dłużej niż 50 zakładów motoryzacyjnych.

Najlepszy krajowy samochód

Jeśli weźmiemy pod uwagę naprawdę najlepszy samochód wyprodukowany w ZSRR, konieczne jest, aby zatrzymać ich uwagę na fakt, że usługa odebranego indeksu „M-20”. To prawda, że jest to „zwycięstwo”. Został on wyprodukowany w fabryce Gorkiego od 1946 do 1958 roku. około 240 tys. egzemplarzy zostały wydane przed zatrzymaniem produkcji.

Samochód miał wspaniały kształt, a to przyciąga kupujących. Należy zauważyć, wysoką przepuszczalność dobrą stabilność. Prędkość maksymalna jest nieznacznie wyższa niż znakiem 100 km / h. Jest taki samochód był potrzebny radzieckich, którzy przeżyli wojnę. Główną wadą maszyn, wielu nazywa go silnik. Rzeczywiście, model „M-20” jest bardzo solidny, ale niestabilny w planie pracy jednostki napędowej. Mimo, że został wyróżniony przez długi okres, ale, szczerze mówiąc, byłem raczej słaby dla tego rodzaju maszyny.

Najdroższe rosyjskie samochody w czasach sowieckich

Należy zauważyć, ZIS-110, który należy do klasy samochodów wykonawczych. Jego produkcja rozpoczęła się w końcu lat II wojny światowej. Aw 1958 roku został zastąpiony przez inny samochód tej samej serii. Gdy roślina została nazwana Lichaczew, jego nazwa zmieniła się nieco – ZIL-110. Całkowity czas produkcji wydany nieco ponad 2 tys. Kopii wszystkich zespołów.

Radziecki kupujący zawsze podkreślić elegancję pojazdu, jak również piękno ciała. Montowane cylindrów i 8 pracował przez 4 cykle. Jego pojemność wynosi 180 koni mechanicznych.

Ten samochód można umieścić zgodnie ze „zwycięstwa”. Różnica między nimi jest tylko to, że „M-20” jest bardziej odpowiednie ludność mieszczańska z powodu polityki cenowej i opisane – wyższe.

Rosyjski najbezpieczniejszy samochód

Nowy „UAZ Patriot” (lub UAZ-3163) pewnie utrzymuje pozycję lidera wśród najbardziej niezawodnych rosyjskich samochodów. SUV posiada wszystkie niezbędne opcje, funkcje i cechy, które są potrzebne do jazdy na rosyjskich drogach. Samochód ma pięć drzwi, jak również zwiększony poziom przestronności w bagażniku i pasażera. „Patriota” jest idealny do jazdy na obszarach wiejskich, które dodaje się do niej dodatkowych korzyści w porównaniu z innymi SUV produkcji krajowej. Seria jest produkowany od 2005 Uljanowsk rośliny. Oprócz doskonałych właściwości technicznych, ma imponujący wygląd i przyciąga poważnych ludzi, a wykonane w minimalizmu.

Rosyjski samochód niezawodny

Wszelkie mieszkaniec Rosji, aby uczcić w tej kategorii produkcji samochodów vazovskaya. Oczywiście, mówimy o samochodzie „Lada”, który jest lepiej znany pod nazwą „grosz”. Nic dziwnego, bo po tak długim czasie od jego wydania, nadal podróżuje do rosyjskich drogach. Co trzeci samochód w Rosji – że „Ziguli”. Warto zastanowić.

Najpiękniejszy samochód

„Mewa” jest w stu procentach wygrywając tę kategorię spośród wszystkich samochodów krajowych. Został on wyprodukowany w fabryce Gorkiego. I przeszedł do historii jako jednej maszynie, że urzędnicy często odwiedzanym. Przyciąga ich pięknym i estetycznym wyglądzie.

Najlepszy Rosyjski samochód

„Łada Priora”, w opinii wielu kierowców, najlepszy. Szczególnie konieczne jest odwołanie się do współczesnych odbiorców, którzy nie poluje na zbyt nowe i heaped instancji. Model ten posiada wspomaganie kierownicy, doskonałe zawieszenie i klimatyzację.

ekonomiczny samochód

Jako samochód gospodarki „Oka” można zauważyć. Produkty VAZ zawsze koszt tanie, ale ten model jest najbardziej tani. Co więcej, ma imponujące cechy jak dla państwa.

"KAMAZ": wywrotka

Nic dziwnego, że „KAMAZ” – jeden z najlepszych producentów w Rosji, jeśli mówimy o ciężarówkach. Są one wykorzystywane praktycznie we wszystkich sektorach: rolnictwa, komunalnych, zabudowy. W 2010 roku serial został ponownie wyposażona nową kabinę, który różnił się zwiększoną wygodę. Seria "KAMAZ" (zrzut) imponująca. Każdy model ma swoje dziwactwa. Przybliżona cena jednego z tych samochodów ogólny wynosi 170 tys. Rubli. Samochody są dobrze zwiedzania standardowy sposób, ale nie radzą sobie z jazdą na drodze.

ZIL ogień

niewątpliwie stale potrzebne strażackie. Muszą mieć wielkie wymagania. Jest to jeden z rodzajów pojazdów, w których dane zewnętrzne jest całkowicie nieistotne. Przez długi czas samochody były produkowane dla ZSRR dla straży pożarnej Lichaczew rośliny. Z czasem uległy poprawie we wszystkich aspektach. ZIL ogień był najlepszy przykład dla ZSRR.