177 Shares 3032 views

Jak niebezpieczne jest włosia końskiego pasożyt?

Włosia końskiego (pasożyt zdjęcia poniżej) przez długi czas spowodował wręcz mistyczne przerażenie w ludziach. Wokół niego są zawsze dużo plotek i spekulacji. Conrad Gessner napisał w XVI wieku (w książce „Natural History”): „Uważa się, że pasożyt włosia końskiego – naturalne włosy z ogona konia, wracają do życia w wodzie. To mało prawdopodobne. "


Według legendy, pasożyt jest w stanie przeniknąć przez włosie pod skórą, gdy osoba wchodzi do wody. Najczęściej gryzie w pięty, a ofiara w ciągu tych kilku sekund, a nie czuje najmniejszego dyskomfortu. Wszystko zaczyna się później: the włosie pasożyt wpada do serca, jedzenie w drodze do głównego celu całej wnętrzu gospodarza.

Strach przed tym podłym potwór jest naprawdę wielki. Jednakże, jeżeli jest to uzasadnione? Jak niebezpieczne dla nas włosie końskie?

Pasożyt w ludziach. Dla ludzi w kąpieliskach w wodzie słodkiej (było tam znaleźć hairworms), nie ma ryzyka zakażenia. Aby to zrozumieć, wystarczy przyjrzeć się bliżej robaka i jego cykl reprodukcji.

Pasożyta sobie coraz bardziej ciemne zabarwienie (zwykle brązowy blisko czarno) jest bardzo cienka (duże próbki aż do jednego milimetra szerokości), jej wielkość może osiągnąć pół metra (częściej – do 40 cm), nie ma zmiany w grubości całego ciała. On ciężko nitkowatych męskiego ciała ledwo zauważalny maleńkim widelcem. Robak faktycznie bardzo podobny do końskiego włosia. To uderzające podobieństwo i wpłynęły na imię.

Jest to bardzo interesujące obserwować ruchy włosów robaka. Pasożyt włosie często wkrada się do dołu, powoli, serpentyn skręcania, czasami skręcanie i formowania kul i ozdobne pętlę (jakby zawiązany wokół niego).

gatunki słodkowodne, takie jak obleńce znajduje się kilka rodzajów. Hair-worm – pasożyt owadów. Początkowo jego larwy wnikają zarodka komarów, chrząszcze naziemnych, chrząszcze wodne, jętki i tak dalej., Które są przekształcane w dorosłych robaków, na wodzie. Natura stworzyła pasożyta stanie połykać jedzenie, jedzenie jest spowodowane odżywczych zgromadzonych w czasie, gdy żył w owada. Dlatego żyje długo (do 3 tygodni).

Mężczyzna przypadkowo połknięte podczas pływania włosie końskie, niebezpieczeństwo nie grozi: włosy nie będą rozwijać swoje ciało z powodu nieodpowiednich warunkach. Pasożyt można znaleźć w organizmie ślimaków, skorupiaków, ryb. Jednak uważaj obróbka termiczna zabija go.

Dorosłych żyjących w stawach ze świeżą wodą, w zależności od czystości flory. Są one absolutnie nieszkodliwe dla homo sapiens.

Istnieje jednak inny pasożyt, znacznie przypominające włosy robaka. Ten robak świnka, mieszkaniec tropikach, czynnikiem sprawczym drakunkuloza. Mity i historie przypisywane włosie końskie już odnosi się konkretnie do przedstawiciela pasożytów. Jednak w naszych szerokościach geograficznych, nie drakunkuloza stałe.

Cokolwiek to było, myśl o wprowadzeniu pasożyta w naszym ciele dreszcze. Aby chronić się przed wypadkami, pływać tylko w autoryzowanych miejscach i nie próbować połknąć wody (nawet jeśli wydawało się do was krystalicznie czyste). Owoce i jagody, które masz zamiar umyć swój dom (lub wziąć wody pitnej ze sobą). Cieszyć się wakacjami!