560 Shares 6045 views

Co jeż jeść w domu i na wolności?

Jeśli zdecydujesz się jeść w domu, zalecamy ponowne rozważenie Twojej decyzji. W rzeczywistości pomimo faktu, że to zwierzę jest skrajnie bezpretensjonalne, warunki aresztowania i sposób jego życia mogą wywołać Twoje oburzenie. Wy właśnie wyobrażacie sobie, on będzie stale robić hałas, zasypia jesienią i nie odpoczywa w nocy, ponieważ jeż nocne zwierzę. O tej porze dnia na wolności polował, ale nie spał spokojnie w jego norze. Jeśli więc zdecydowałeś się na zakup tego utworu, nasz artykuł o tym, co je je w domu, będzie dla Ciebie użyteczny.


Co to jest karmienie zwierząt na wolności?

Głównymi produktami są motyli, żaby, ważki, robaki. Czasem jeż mogą nawet zrujnować gniazdo ptasie, jeśli jest na ziemi. Będąc w mieszkaniu, zwierzę uratuje cię od karaluchów i myszy, jeśli oczywiście je masz. Jeśli masz zamiar trzymać jeża w prywatnym domu, domek, a następnie w lecie może dostać jedzenie dla siebie. Bardzo lubią żaby, więc jeśli to możliwe, niech cierce zwierzę idzie w miejscu, gdzie mogą być zabrane.

Co jeść w domu?

Przed przystąpieniem do opowieści, jak karmić zwierzę w domu, chciałbym zauważyć, że musi koniecznie mieć czystą wodę w misce. Okresowo
Mogę wypić mleko. Więc co jeść w domu? W diecie żarłocznego zwierzęcia powinny zawierać:

 • Wątróbka, ryba, mięso w formie gotowanej (surowa żywność nie powinna być podawana, ponieważ mogą zawierać mikroby i bakterie);
 • Sernik, mleko;
 • Robaki mączne (można je kupić na "pchlim targu") – czasem je rozpieszczać
  Twój zwierzak;
 • Jabłka, marchew.

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy karmieniu jeża jest to, że jedzenie nie powinno zawierać cukru i soli, nie powinno być zbyt tłuste. Możesz też nakarmić zwierzę z resztkami z jedzenia, co najważniejsze, że spełnia powyższe wymagania.

Co je jeść w domu jeszcze?

Jeż będzie korzystał z oleju z ryb, który zawiera wiele przydatnych mikroelementów i witamin, mieszaninę marchwi, krakersów i proszku jajka, zboża w mleku. Możesz także złapać owady, wysuszyć je i nakarmić je zwierzętom domowym. Jedz jeże i marchewkę – pokroić w małe plastry, aby je zjeść był wygodniejszy.

Niż nie możesz nakarmić jeża?

 • Słodycze (ich zwierzęta są bardzo lubiane, ale ich stosowanie grozi niewydolnością wątroby,
  Ponieważ w przyrodzie zwierzęta są przyzwyczajone do wszystkiego naturalnego).
 • Produkty kwaśne (kefir, mleko sfermentowane, jogurt).
 • Czarny chleb.
 • Produkty inne niż naturalne (kiełbaski, frytki).

Co robią małe jeżowce?

Ich dieta jest podobna do tego, co widzieliśmy wcześniej. Oznacza to, że tylko naturalne produkty o niskiej zawartości tłuszczu, o minimalnej zawartości cukru, soli. Staraj się upewnić, że żywność jest różnorodna i dobrze przetworzona (gotowana, jeśli jest mięso, gotowana – jeśli chodzi o mleko).

W tym artykule powiedzieliśmy Ci, jak karmić jeża. Mamy nadzieję, że uzyskane informacje będą przydatne.