157 Shares 7768 views

Naleśniki z kwaśnego mleka: przepis

Bake naleśniki mogą być nie tylko w tygodniu Pancake. Powodem tego może służyć jako zsiadłego mleka. Wiele gospodyń domowych celowe nad tym, co umieścić zepsutej żywności. Oto kilka przepisów jak upiec pyszne naleśniki z kwaśnego mleka. Prosty zestaw składników, trochę czasu – i zabawiać gości i domowego pachnące świeże wypieki.


Naleśniki na kwaśne mleko. Przepis № 1

Dla pierwszego przepis naleśniki trzeba l kwaśnego mleka (musi być 18-20 stopni), 2 jajka, para łyżki cukru, olej roślinny 5 łyżek, łyżka pół-sodowy, kwas cytrynowy (ocet), Premium mąka jakości (około 2 szklanki, ale jeśli masz trochę więcej można dostać naleśniki grubsze), sól.

Jak gotować naleśniki z kwaśnego mleka?

Przepis jest prosty, nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Start z faktu, że mieszać jajka z solą i cukrem. Przy użyciu miksera lub ubijaka ubij produktów aż do uzyskania homogenicznej masy. Połączyć go z kwaśnego mleka. W małej misce, zgasić wodą sodową. Z tego kroplówki na niej kilka kropli octu. Albo rozcieńczony kwas cytrynowy i dodanie sody. Podłączyć go do testu. Mąkę przesiać ostrożnie. Powoli, mieszając, dodaje się małymi porcjami. Zadbaj, które są tworzone żadne grudki. Gotowy Ciasto powinno być lekkie, płynne. Jeśli umieścisz więcej mąki, wtedy otrzymujemy naleśniki grubsze. Na końcu dodać masło, dobrze wymieszać. Rozcieńczyć Ciasto można przegotowanej wody. Placki uzyskać bardziej porowata. mix gotowy, pozostawić na pół godziny, a następnie rozpocząć pieczenie.

Placki z kwaśnego mleka. Przepis № 2

W drugim przepisie, potrzebne będą: szklanka mąki, 400-500 gramów jogurtu, niektórzy (do smaku) łyżki cukru, kilka jaj, sól, 2 łyżki oleju roślinnego, pół łyżeczką sody. Najpierw trzeba oddzielić białka jaja z żółtek. Ten ostatni, dodać sól, cukier. Trzepaczka również z mieszadłem, mikser. Wlać mleko i wymieszać. Umieścić żółtka do sody. Delikatnie zacząć przesianej mąki wlać. Uważaj na grudek. Białka zawarte w osobnej misce wymieszać ze szczyptą soli. Muszą stać się stabilna piana. Powoli wstrzyknięcie białka w dużych ilościach. Mieszać przemieszczać się w dół. Ciasto powinno być w stanie powietrza i światła. Umieścić odpowiednią ilość oleju w nim, ponownie wymieszać i piec na gorącej patelni.

Placki z kwaśnego mleka. Przepis 3 №

Nie ma sposobu gotowania jajek. Dla tego przepisu potrzebne będą: szklankę mąki, 450 ml mleka, szczypta soli, kilka łyżek cukru, roztopionym masłem, olejem do smażenia. W głębokiej misce wymieszać cukier, sól i mleko. Mąkę przesiać i połączyć z produktami. Zagnieść ciasto. Trzepaczka jego blender lub miksera dołączyć ghi (około 2 łyżek stołowych). Konsystencja powinna być podobna do śmietany kremówki. Przygotowanie masy do pieczenia należy pozostawić na 2-3 godzin w temperaturze 20-22 stopni. Po określonym czasie, pokonać ponownie ciasto. Teraz smarować gorącą patelnię z olejem i piec. Otrzymasz chłodnym i pyszne cienkie naleśniki z kwaśnego mleka.