273 Shares 2315 views

Kiedy rozwija się miażdżyca naczyń mózgowych

Jedną z najczęstszych chorób naczyń mózgu jest miażdżyca tętnic, która pojawia się głównie u osób w wieku powyżej pięćdziesięciu lat, ale w chwili obecnej marskość tętnic mózgu można zaobserwować u młodych ludzi poniżej trzydziestu lat. Tak więc miażdżyca tętnic jest częstą chorobą tętnic i przejawia się w zagęszczaniu ich ścian w wyniku wzrostu tkanki łącznej, podczas gdy obserwuje się wzrost poziomu cholesterolu we krwi. Wraz ze wzrostem cholesterolu ściany naczyń są wąskie, krążenie krwi jest zakłócone, dlatego komórki organizmu nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu. Dotknięte naczyniami mózgu często powodują pojawienie się stwardnienia i zwapnienia, a także niewystarczające dostarczanie krwi do mózgu.

Ogólnie przyjmuje się, że miażdżyca naczyń mózgowych rozwija się w wyniku stresu nerwowego i psychicznego, stosowania żywności zawierającej cholesterol, zaburzenia w układzie endokrynologicznym, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, palenie tytoniu i alkoholizm. Niebezpiecznym jest fakt, że z nadciśnieniem tętniczym może wystąpić udar. W przypadku chorób naczyń mózgowych osoba ta doświadcza zmniejszenia zdolności do pracy, zmęczenia, bólów głowy i zawroty głowy, pojawiły się pewne zmiany zachowania i charakteru, zaburzenia widzenia i mowy są zakłócone.

Przyczyny takiej choroby, jak miażdżyca tętnic w naczyniach mózgowych mogą się różnić, obecnie problem pozostaje nie zamykany. Jasne jest tylko, że choroba ta może być przenoszona przez dziedziczność, a poza tym pewne cechy układu krążenia mogą być przyczyną chorób naczyniowych. Miażdżyca naczyń powstaje w wyniku częstych stresów psychicznych, z otyłością i niską mobilnością.

Ta choroba jest bardzo niebezpieczna dla młodych ludzi, lekarze zauważają, że mają nadciśnienie tętnicze, które mogą prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu, w związku z tym do porażenia. Dlatego też, jeśli wystąpią objawy miażdżycy tętnic, należy zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, ponieważ jest on osadzany z dużą prędkością na ściankach naczyń krwionośnych, co prowadzi do zakłócenia funkcji tkanek i narządów ciała.

Objawy miażdżycy tętnic mogą się objawiać różnymi sposobami i zależą od rozprzestrzeniania się choroby. W dużych przypadkach objawy naczyń mózgowych są niepozorne dla osoby, diagnoza jest dokonywana na podstawie oznak zmian naczyniowych. Po pewnym czasie objawy zaczynają pojawiać się w postaci szybkiego zmęczenia, zaburzeń uwagi i bólów głowy.

Leczenie choroby związane jest z takimi czynnościami, jak zapobieganie miażdżycy naczyń mózgowych, które mają na celu przeprowadzenie różnego rodzaju czynności w celu zapewnienia przepływu krwi do mózgu. Do tych celów dobrze nadaje się ćwiczenia fizyczne, właściwe odżywianie, zdrowy tryb życia. Zaleca się, aby w obecności miażdżycy tętnic ograniczyć spożycie węglowodanów i tłuszczów, jeść więcej żywności, które zawierają błonnik i dużą ilość witamin.

Można powiedzieć, że leczenie miażdżycy mózgowej musi rozpocząć się od eliminacji czynników, które powodują pojawienie się choroby. Zaleca się normalizację reżimu snu i pracy, przestrzeganie pewnej diety, która ma na celu utrzymanie odpowiedniej wagi lub jej zmniejszenie, ponieważ otyłość będzie postępować z chorobą. Równie ważna jest kontrola stolca, jeśli to konieczne, można przyjmować leki przeczyszczające. Stosuje się również systemową terapię miażdżycy tętnic, towarzyszących innym chorobom, na przykład nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca.