123 Shares 3137 views

Jak jest zwycięzcą w spadochroniarstwa. Spadochroniarstwo: historia, opis, cechy i recenzje

Pomysł stworzenia spadochron należący do Leonardo da Vinci. To właśnie on w swoich pismach wspomniane urządzenie, które pozwala na bezpieczne zejście z wysokości. Jednakże stosowanie takiego urządzenia znajduje się tylko w 1783 roku, kiedy szczególną popularność zaczęła się balonem. Jeszcze później projekt spadochron została dopracowana przez Brytyjczyków. W tym przeglądzie, będziemy rozmawiać o lotach na tych urządzeniach. Przyjrzymy się, jak wyłaniany jest zwycięzca w spadochroniarstwa, jej historii i opisu gatunku.


ekstremalne dyscypliny

Pod spadochronem dyscypliny należy rozumieć, gdzie człowiek ze spadochronem trzeba skoczyć z samolotu. Podczas swobodnego lotu, spadające lub planowania, konieczne jest, aby wykonać pewne działania i ziemię. Jest to dla bezpiecznego planowania i potrzebuje spadochronu.

Mówiąc o tym, co jest spadochroniarstwo, nie zwrócić uwagę na fakt, że człowiek w swobodnym spadku będzie tylko minut, jeśli skok odbył z wysokości 4 km. Gdy spadek ten osiąga prędkość 180-200 km / h. Są to wskaźniki pozwalają sportowiec poruszać się swobodnie w powietrzu, za pomocą rąk i nóg do kontrolowania.

Trochę faktów historycznych

Spadochroniarstwo, którego historia jest bogata w różnych imprezach, to pochodzi dawno temu. Ale wszystko zaczęło się od prostego skoku. I pierwszym, który doświadczyli spadochron został Andre-Zhak Garnerin w 1797 roku. Zrobił skok z balonu, który unosił się na wysokości 2230 stóp.

Od latający samolot z wysokości 1500 stóp pierwszy skoczył ze spadochronem Albert Berry w 1912 roku. Freefall przeleciał około 400 stóp, a następnie łagodnie wylądował na placu jednostki wojskowej, która służyła. Pierwsza kobieta doświadczyła spadochron stał Dzhordzhiya Tompson. Stało się to w 1913 roku.

Spadochroniarstwo, którego mistrzostwa zostały uruchomione od 1951 roku, od razu zdobył ogromną popularność. I już w 1982 spadochron komisji weszli przedstawiciele około 60 krajów. Zawody są podzielone na kilka kategorii. nie mogą być brane pod uwagę tylko dokładności lądowania, ale czas wolny lot wykonany ruch i rysunek, grupa skoki i akrobacje Dome.

Rodzaje dyscypliny sportowej

Aby zrozumieć, w jaki sposób, aby wyłonić zwycięzcę w spadochroniarstwa, trzeba opisać odmian tej dyscypliny. Niezależnie od rodzaju skoku, zawodnik musi posiadać pewne umiejętności i zdolności. Ponadto, musi on wiedzieć, jak wykonać różne elementy akrobatyczne kontrolujące redukcji i sprawne lądowanie.

Na obecnym etapie jest izolowany 2 kierunki. Mówimy o pilotowanie spadochron i spadku swobodnego. Pierwszy kierunek zawiera do akrobacji kopuły, lądowania dużej szybkości i dokładności lądowania, drugi – grupy i poszczególne cyrkowych Freestyle i freeflying skysurfing.

Formacja baldachim

Zasady spadochroniarstwo w tej dziedzinie oznacza, że sportowiec musi budować w powietrzu różne kształty. Formacje więc być wykonywane już ujawniony spadochronu.

Należy zauważyć, że istnieje kilka różnych wersji zdarzeń:

  • Ocenia się biorąc pod uwagę kształt, który ma budowę grupę skoczków przy minimalnym czasie.
  • Postać na budowę wybranego w drodze losowania, aby zbudować w powietrzu musi grupę czterech osób. Lek podawany jest tylko pół minuty.
  • Zespół czterech osób przez pół minuty, należy zbudować maksymalną możliwą liczbę dowolnych kształtach.

Jak jest zwycięzcą w spadochroniarstwo w tym kierunku? Skoki sportowców nagrane kamerzystę, sędziowie wydają werdykt po obejrzeniu nagrania.

prędkość lądowania

W różnych spadochroniarstwa przed lądowaniem, trzeba wykonać długi okres poziomej wzdłuż ziemi. Prędkość w tym samym czasie powinny być wystarczająco duże.

Warto zauważyć, że zawodnik w podejściu do ziemi jest w stanie osiągnąć 100 km / h. Wysokość może być mniejsza niż licznika. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że ta dyscyplina jest uważana za najbardziej niebezpieczny i urazy sportowców dostać prawie każdy tytuł.

Lądowanie na dokładność

Mówiąc o spadochroniarstwa, opisu i podstawowych zasad możemy rozważają, należy zauważyć, że ta dyscyplina jest uważana za „stary”. Zawodnik jest zobowiązany do wykonania lądowania we wcześniej wyznaczonym miejscu. A dokładniej to zrobi, tym lepiej. Kilka lat temu, błąd w 80 metrach został uznany za dobry wynik. Ale na obecnym etapie spadochroniarz wymagane jest uzyskanie specjalnego elektrycznego cel czujnika.

Spadochroniarstwo

Ta dziedzina oznacza konieczności wykonywania tych różnych figur skoczków, ewolucje prowadzi się w poziomej płaszczyźnie. Wszystko to musi być zrobione w swobodnym spadku. Przed konstrukcji niektórych figurach sportowców jest zasada. Pozostali skoczkowie leci do niego w ściśle określonej kolejności. To jest dokładnie to, co dzieje się dane stworzenie w powietrzu.

freefall

Ten rodzaj spadochroniarstwa obejmuje wykonywanie ruchów przez jednego zawodnika w danej chwili. Z spadochroniarz wymagają doskonałą kontrolę ciała, jak będzie musiał wykonać nie tylko obrót, ale także salta z spirale. Jak jest zwycięzcą w spadochroniarstwo w tej sytuacji? Jeśli zawodnik nie może wykonywać istotne elementy akrobatyki i wysokie uznanie go otrzymuje. Ale są też inne dane, które zostaną omówione poniżej.

Freestyle i freeflying

Skoczek w kierunku takim, jak freestyle wymaganej w całym spadania, która trwa 60 sekund, wykonywania różnych części, zawierających w sobie najbardziej niespodziewane i czasami złożonych idei. Aby przekonać sędziów, zawodnik jest zobowiązany do wykazania wysokiego koordynację ruchów, elastyczność i łaski.

Kierunek freeflying pojawił się stosunkowo niedawno, ale już zyskał popularność. Zasady spadochroniarstwo w tej sytuacji nie jest zbyt skomplikowana. Zespół z 2 skoczków musi wykonywać różne akrobatyczne figury, uciekając się do różnych pozycjach pionowych head down, siedzącej lub stojącej. spadek szybkości w określonym kierunku może zmieniać się w zakresie od 250 do 300 km / h. Wszystkie ruchy zawodników sfilmowany operatora spadochronowego, który muchy wokół. Analizując zapis, sędzia rękę swój werdykt.

skysurfing

W tym kierunku, zawodnik wykonuje skok, nie tylko ze spadochronem, ale także ze specjalnej płyty na nogach. Niedaleko operator musi latać, który usunie wszystkie akrobacje, wykonywane przez skoczka spadochronowego.

Jak jest zwycięzcą w skoki spadochronowe? Przepisy w tej sytuacji jest to, że wiele zależy od jednoczesnego działania sportowca a operatorem ich interakcji ze sobą.

Należy zauważyć, że konkursy są podzielone na obowiązkowym i dobrowolnym programie. Dla każdego z nich na podstawie nagrania zostaną wykonane przez odrębnej decyzji przez sędziów. Największą liczbę mistrzostw na obecnym etapie prowadzone jest w dyscyplinie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat identyfikacji zwycięzcy w Biathlonie spadochronem

Dość smarowania spadochronowe na świecie. Dokładność lądowania w tym samym czasie jest uważany za najstarszy i najczęściej dyscyplina. Obejmuje ona dwa ćwiczenia – precyzja lądowania i indywidualne akrobacje.

Na podstawie spadochronu urodziły biathlon innych sportów związanych ze skoków i skoków spadochronowych. Ponadto dyscyplina ta nie wymaga zbyt dużych nakładów pieniężnych i ma stosunkowo lekki korpus. Nie ma potrzeby w stałym treningu skoków z dużej wysokości.

dokładność lądowania

W pierwszym ćwiczeniu, sędziowie oceniali dokładność lądowania. Skoki prowadzi się zwykle z grupą sportowców wysokości 1200 metrów. Przed otwarciem spadochronu musi wytrzymać niewielkie opóźnienie. Musiała również podczas wykonywania skoku, w przeciwnym razie można zranić sportowcem, wyskoczyła wcześnie, albo po prostu go powstrzymać.

Sportowców na podeście musi dokładnie trafić w cel, który jest okrągły cel. To koło o średnicy 2 cm w środku – „zero”. Jest w nim i powinien dostać spadochroniarza, jak to wpływa na ocenę sędziów. Należy również zauważyć, że pierwszy kontakt z ziemią powinny być przystępne cenowo, że tego samego kubka lub pięty lub palca.

Dokładność Landing określa specjalny czujnik, który wykrywa cele lekkoatleta dotykowych i wysyła wynik na tablicy wyników. W konkursach spadochroniarz danym kilka skoków, wszystkie wyniki zostaną zsumowane i podzielone przez liczbę prób podejmowanych przez sportowca. Że jest to średni wynik sędziowie wyłonić zwycięzcę.

Drugie ćwiczenie

Co jest Freefall, o których mowa powyżej. obowiązkowe elementy mają być wykonywane przez sportowca powinna być przydzielona. Te dwie spirale w różnych kierunkach o 360 stopni i koziołki wykonanych wcześniej. Są akrobatyczny skoczek powinien wykonać dwukrotnie.

Przed wykonaniem figury, sportowiec musi przyspieszyć do maksymalnej możliwej prędkości pionowej w swobodnym spadku. Potem musi się przegrupować i konsekwentnie wykonywać sztuczki, kontrolując jego ciało z rąk i stóp.

Istnieją dwa zestawy liczb – lewe i prawe. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób należy wykonać pierwszą spiralę. Na przykład, prawo zestaw zawiera prawy helisy leworęcznego spiralę, koziołki. Te ćwiczenia są powtarzane dwukrotnie w tej samej kolejności. Których zakres powinien być wykonywany, określana bezpośrednio przed sędziowie skakać.

Wszystko zamocowany na aparacie, członkowie Komisji Sądowej jest określana przez zwycięzcę nagrywania, nagrywanie czas rozpoczęcia wykonywania akrobatycznych sztuczek i czas realizacji kompleksu. uwzględnia również błędy sportowcem. Zwycięzca może być zdefiniowane jako jeden, a suma tych dwóch ćwiczeń.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, co spadochroniarstwo: rodzaje i poziomy zasad oraz opis sposobu identyfikacji zwycięzców. Mamy nadzieję, że ten przegląd pomógł Ci zrozumieć tę ekstremalną dyscyplinę.