147 Shares 2302 views

Czy to możliwe, aby umieścić wiele różnych odmian truskawek? Zasady sadzenia truskawek

Truskawki rosnące w prawie każdym miejscu kraju. Ogrodnicy wiedzą, że to wymaga skrupulatnego starań, aby produkować dobre plony. Jednym z zagadnień, o których często zdarzają się spory, czy jest możliwe, aby umieścić wiele różnych odmian truskawek. Odpowiedź na to zostanie przedstawione w dzisiejszym artykule.

Ryzyko zapylenia krzyżowego

Wielu ogrodników uwierzyć, że różne odmiany truskawek powinny być zlokalizowane w różnych miejscach, posadzone obok nich nie powinno być. Te wskazówki czasami dać sprzedawców siebie. To mieszanie odmian i następnie zapylenie krzyżowe nazywany jest przyczyną niskiej wydajności i małych owoców.

W rzeczywistości – jest to nic więcej niż mit. Pollinations jest podwójnego zapłodnienia, w wyniku której wytwarza się ziarna, jak jakość ojców i matek. To niekoniecznie wpływa na jakość zbiorów.

Truskawka jest rośliną, która ma prawdziwe owoce. Jagodowe stosowane w zbiorniku żywności jest proliferujących wyłącznie właściwości matki. To nie zależy od rodzaju pyłku został zaangażowany w proces zapylania. W związku z tym różne odmiany truskawek w ogrodzie jednego nie może być odzwierciedlone na jakość zbiorów.

Dlaczego warto oddzielić odmian?

Zalecenia dotyczące sadzenia różnych odmian truskawek od siebie ze względu na fakt, że dana osoba może następnie stać się uwikłany w nich. Jedną z metod reprodukcji hodowli, użycie gniazd powiązanych, utworzonych z rośliny rodzicielskiej. Ponieważ każda roślina daje wiele wąsy zdolnych staje sadzenia, aby nie mieszać odmiany, zaleca się ich rozdzielić. Czy to możliwe, aby umieścić wiele różnych odmian truskawek? Tak, ale tylko do odtwarzania swoich ulubionych gatunków powinny być grupowane. Możliwe jest również, aby zasadzić oddzielne wiersze lub rozmieszczone na różnych łóżek ogrodowych.

Odległość między krzewami

Decydując się na osiedlenie truskawek na swojej stronie, ogrodnicy często zastanawiam się, związany z optymalnej odległości między krzewami.

Istnieje kilka metod wylot położenie w terenie. Wybrany sposób zależy od odległości między truskawek w trakcie sadzenia.

Poszczególne krzewy znajdują się w odległości około pół metra od siebie. Najczęściej truskawki sadzi się w rzędach. Ta metoda jest najbardziej wygodny i daje plon jakości. Między krzewami odległość powinna wynosić około 25 cm, a między rzędami. – 60 cm Najłatwiej jest uważany za lądowanie „dywan”. Zagęszczony rozmieszczenie placówek ochrony przed chwastami, ale wymaga ostrożnego obchodzenia wąsy. W przeciwnym razie, truskawka rozprzestrzeniać daleko poza siedlisk.

Kolejny wariant umieszczenie truskawek na części docelowej jest jack. Punktem tej metody tkwi w układzie jednego krzewu w środku i 5-6 są wprowadzane wokół niego. Odległość między gniazdami sadzenia truskawek około 7 cm. Jest to konieczne, aby pozostawić około 30 cm pomiędzy samymi gniazdami.

Metody Hodowla truskawkowy

Osiedlić truskawki na stronie, będzie wymagać materiału rozmnożeniowego. Można je nabyć jako sadzonek, rozwijać swoje własne nasienie lub użyj wąsy istniejących zakładach.

sadzenie truskawek wiosną zasad znanych wielu. Sadzonki muszą stwardnieć, umieszczając ją na chwilę w chłodnym miejscu. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na system korzeniowy. To musi być dobrze rozwinięte i zawsze z glebą na korzeniach. Przed sadzeniem, trzeba przygotować glebę i kopać studnie. Zasady sadzenia truskawek na wiosnę i na jesieni tego samego. Ważne jest, że korzenie są w otwór pionowy. Trzymając tuleję z jednej strony, trzeba wypełnić korzenie, nie zapomnij pieczęć ziemi.

Powielanie ogrodowych jagody z pomocą wąsów ma swoje dziwactwa. Aby dostać mocnego materiału rozmnożeniowego z krzaka, konieczne jest, aby usunąć z niej kwiaty, zapobiegając wygląd jagód. W tym przypadku, wszystkie żywności będą miały dokładnie wąsy. Kiedy pojawi się, należy pozostawić najsilniejszy, a reszta zlikwidowane. Po pojawienie się korzeni roślin należy prikopat w ziemi lub bezpośrednio do garnka. Pod koniec lipca, krzew dziecko może być oddzielony od matki i zasadził w klombu.

Uzyskanie kiełki nasion

Uprawy truskawek z nasion jest najbardziej skomplikowanym sposobem uzyskania sadzonek.

Należy przestrzegać siewu. Odbywa się to pod koniec lutego lub na początku marca. Gleba powinna być lekka i płodne. Jest to konieczne, aby dodać proszek do pieczenia. Czy to możliwe, aby umieścić wiele różnych odmian truskawek? Jest to możliwe, ale lepiej jest podzielić nasiona i określenie ich różnych miejscach. To nie będzie się mylić i oceny najbardziej udane wersje w przyszłości. Jeśli wstępnie kiełkujących nasion, można od razu wybrać słabe kopie. Ponadto, są one zalecane do utwardzenia przez umieszczenie w miejscu o temperaturze nieco powyżej zera. Truskawka kocha umysł, więc to musi być stale podlewane. Należy zachować ostrożność wystarczające oświetlenie. Kiełkowanie może trwać od dwóch do siedmiu tygodni.

truskawki sadzenia w otwartych zmielonych nasion może skoczyć. Jesienią chcesz przenieść roślin uprawianych w swoim stałym miejscu.

truskawki miejsce sadzenia

Aby krzewy przynieść dobre plony, gleba optymalnym dla nich jest czarny gleby z dodatkiem popiołu. Aby Strawberry przezimował dobrze, krzewy powinny doskonale utrzymać śnieg. W tym celu, jako dodatkowego materiału pokrywającego niektóre gałęzie jodły wykorzystanie.

Czy to możliwe, aby umieścić wiele różnych odmian truskawek, gdyż może to mieć wpływ na wielkość plonu? Niektórzy ogrodnicy twierdzą, że na jakiś krzak jagody są mniejsze. winni oni tej lokalizacji kilka klas w jednym miejscu. Małe owoce pojawiają się z innych powodów. Najczęściej pojawia się słaba jakość upraw ze względu na wyczerpanie gleby i stopnia degeneracji. W związku z tym, zaleca się co 5 lat przeszczepić truskawki do nowej lokalizacji. Konieczne jest również, aby zastąpić odmian, zwłaszcza gdy krzewy uderzony przez szkodniki.