879 Shares 7336 views

tabletki hemostazy

W dzisiejszym świecie, każdy z nas w taki czy inny ma do czynienia z różnego rodzaju krwawienia. Najczęściej jest to krwawienie z nosa, a także ze względu na traumatyzacji skóry. Istnieją także inne, mniej znane formy: jelit, macicy, płuca, hemoroidy i inne. Ponadto, może wystąpić długo (przewlekłe) krwawienia, na przykład w chorobie Verlgofa, z aplastyczną anemią i kapillyarotoksikoz które prowadzą do ogólnego krwawienia.

W takich sytuacjach znaleźć swoje zastosowanie hemostatycznej tabletki lub podobne działanie wywierane na środki w postaci iniekcji. Najnowsze często korzystają służby zdrowia jako załóg pogotowia, a także w szpitalach. Hemostazy tabletki są wykorzystywane głównie w przychodni iw domu.

Na czym opiera się działanie tych leków?

Jak wspomniano powyżej – krwawienia najczęściej rozwija się w wyniku urazu (urazowych) tkanki i naczyń krwionośnych. W procesie zatrzymywania krwawienia obejmował cały szereg czynników, które są prowadzone przez typu kaskadowego. Oznacza to, że niektóre czynniki są utworzone przez oddziaływanie z innymi i tak dalej. W wyniku braku czynnika lub naruszenie nastąpi zatrzymanie jego działania krzepnięcia kaskadę reakcji, co ostatecznie prowadzi do ciągłego krwawienia. W takich przypadkach, pierwsza możliwa pomoc – hemostazy tabletek.

Najbardziej popularnym sposobem jest – vikasol. Lek ten jest stosowany w małych ilościach protrombiny (jednego z czynników krzepnięcia krwi). Zmniejszona protrombiny jest najczęściej spowodowane niewystarczającą zawartością witaminy K. Vikasol kompensuje niedobór witaminy i normalizuje krzepliwość krwi. Tabletki te stosuje się w hemostatycznych marskości wątroby, żółtaczka, zapalenie wątroby i pomenopauzalnej owrzodzenie.

Wpływ leku rozwija się po dwunastu – osiemnaście godzin. Vikasola przeciwwskazane stosowanie w leczeniu ostrego zawału mięśnia sercowego, a także zakrzepowe zapalenie żył.

Następnym najpopularniejszym hemostazy lek jest – etamzilat. Ten preparat farmaceutyczny jest przeznaczony do krwawienia kapilarnej, w tym w celu zatrzymania krwawienia z narządów i tkanek po zabiegach chirurgicznych. Wraz z sukcesem użytego narzędzia, aby zatrzymać krwawienie z nosa i dziąseł krwawienia. Te hemostatyczne lek oparcia ich wpływ na wzmocnienie połączenia pomiędzy śródbłonka naczyń krwionośnych i płytek krwi. To z kolei stabilizuje ściany naczyń włosowatych, zmniejszając ich przepuszczalność.

Askorutin – nawet niektórzy hemostatyczne pigułki. Wpływ stosowania leku rozwija się po kilku dniach przyjmowania. Ascorutinum wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, zmniejszając ich kruchość i przepuszczalność. Ponadto, substancja czynna stanowi na brak witaminy C i E, ma działanie antyoksydacyjne i radioprotekcyjnej.

środki hemostatyczne w ciąży są najczęściej prezentowane wymienione powyżej, jak również do typowych, który jest używany w aktywnym naruszenie miesiączki (ciężkie krwawienia).

Tak więc konieczne jest, aby podsumować i powiedzieć, że istnieje duża liczba leków, taki czy inny sposób przyczynić się do zatrzymania krwawienia, ale są one skuteczne i efektywne tylko wtedy, gdy właściwe i ukierunkowane aplikacji. Dlatego tak ważne jest nie tylko wyeliminowanie krwawienia, ale również poznać powody, dla których został on opracowany lub przyczyny naruszenia naturalnej hemostazy.