347 Shares 8615 views

Gatsaniya kwiat – uprawy i pielęgnacji

Gazania (lub gatsaniya-kwiat) – przedstawiciel rodziny astrowatych (Asteraceae). Ponad 50 różnych typów wszystko istnieje. Bardzo piękne są sortosmesi "Easy rosnąć", "Ausliz", "Deybreyk", "Zonenshain", "Sunshine mieszane", "Mini Star", "Carnival", "Monarch mieszane", "Shansonet", "Talent". Te kwiaty są co roku staje się coraz bardziej popularne ze względu na piękno i bezpretensjonalność. Ojczyzna gatsanii – Afryka. Nie gatsaniya rośnie w suchych obszarach, gdzie wilgotność jest wysoka tylko w nocy. Druga nazwa tego niezwykłego kwiatu – Gerbery.


Gerbery

W naszych szerokościach geograficznych, Gerbery jest jednoroczne, ponieważ nie może przetrwać ostrą zimę. Gatsaniya w ich ojczyźnie – wieloletnia kwiat. Jest to roślina zielna jest niewymiarowe, który ma krótką łodygę lub nie. W zależności od gatunku, gatsaniya kwiat może mieć zakres kolorów ze srebra do ciemnej zieleni. Na spodniej stronie liści mają pokwitania, przez co zmniejsza ilość odparowanie w upalny dzień. Ich formy, w Gazan jest bardzo różnorodny płetwowaty-rozcięta, podłużne lancetowaty, pierzaste albo liniowe. Liście zebrane w gniazdku. Gerbery posiada system korzeniowy rdzeń, który umożliwia, że roślina ekstraktu wodnego z dużej głębokości.

Kwiaty, rośliny gatsaniya

Gatsaniya kwiaty są dość duże: dorastają do 10 cm średnicy – i są reprezentowane przez szerokiej gamie kolorów. Niezależnie od rodzaju, każdy kwiatostan w bazie znajduje się ciemna plama, który daje roślinie specjalną atrakcję. Kosz sam gazania jest przedstawiony, w którym środek rurowych umieszczone kwiaty. Że wydzielają zapach podczas kwitnienia i lozhnoyazychnye (są sterylne) są umieszczone na krawędzi. Piękne kwiaty gatsaniya – obraz, gdzie można zobaczyć ich rzeczywisty rozmiar, wyświetlanie ich piękno. Instalacja zawiera wiele małych ziaren (do 250 jednostek na 1 g), z „parashyutikom”. Nasiona zachowują żywotność przez 2 lata. Po nocy lub w dni pochmurne gatsaniya-kwiat róży. W deszczowe lato cieszyć się jego zapach jest na tyle problematyczne, ale nie rozpaczaj, jak Roślina kwitnie od wczesnego lata aż do śniegu.

uprawa

Uprawa tych kwiatów jest bardzo skromny i świetnie wyglądają na łóżku w skrzynkach balkonowych lub doniczkach. Dla ich sadzenia najlepiej jest wybrać się słoneczną miejsce bez stagnacji wody. Karmić te kwiaty potrzebują 1-2 razy w miesiącu, stosując uniwersalny nawóz. Gazania lepiej rosną w sadzonek. Aby to zrobić, nasiona wysiewa się w marcu do głębokości 5 mm, pierwsze pędy pojawią się na 5-7th dzień. Dla stałych sadzonek przeszczepione pod koniec maja, zawsze z małą bryłą ziemi.

reprodukcja

Rozmnażanie jest przez sadzonki Gazania. Aby to zrobić, są one cięte w lecie z pędów bocznych i leczenia wzrostu pobudzających, posadzone w ziemi, pierwszy raz pritenit i podlewania w razie potrzeby. Kiedy woda stojąca kwiaty cierpią botrytis. W takim przypadku konieczne jest zapewnienie przepływu wody i traktować kwiat grzybobójczego. nie są one dotknięte przez szkodniki prawie nigdy.