854 Shares 6498 views

„Chevrolet Niva-”, filtr paliwa, gdzie to kosztuje i jak wymienić

Samochody „Niva” seria bardzo popularne wśród rosyjskich kierowców. Są dobrze nadaje się na wycieczki do przyrody i wędkowania. Na początku „zero” AvtoVAZ uruchomiła nową „Niva-Chevrolet.” Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością. Ale do tego samochodu należy jego właściciela za niezawodność, konieczne jest, aby zmienić eksploatacyjnych w odpowiednim czasie. „Chevrolet Niva” odnosi się do filtra paliwa do nich. Gdzie znajduje się element, jak go zastąpić, i jak rozpoznać objawy usterki, należy rozważyć w naszym dzisiejszym artykule.


zasób

Jak z powietrza, filtr paliwa to materiał eksploatacyjny. Dlatego też musi być okresowo zmieniane. „Chevrolet Niva” różni się od „Niva” VAZ-2121 obecności układu wtrysku paliwa. W konsekwencji, w samochodzie zastosowano filtr paliwa. Na „Chevrolet Niva” (element obrazu można zobaczyć w tym artykule), stopień oczyszczania benzyny wynosi 10 mikronów. Źródło elementu jest znacząco różny i może wynosić od 30 do 60 tysięcy kilometrów.

Typowe objawy

Ponieważ filtr paliwa „Pole Chevrolet” ma działać na zasób musi być w stanie określić usterkę „w locie”. Głównym objawem ubitego elementu – złe osiągi silnika. Silnik Podtraivat rozpoczyna się produkcja spada. Samochód przyspiesza powoli zwiększa zużycie paliwa. Tak, z tych objawów kontynuować jazdę. Należy jednak pamiętać, że overclocking wymaga znacznie więcej czasu. Należy wziąć to pod uwagę w pracach wyprzedzania przeprowadzka do nadjeżdżających pasa.

Dlaczego zatkanego filtra – Przyczyny

Główną przyczyną zatkania filtra – paliwo niskiej jakości. „Chevrolet Niva” – nie SUV premii, ale dlatego, że właściciele nie martwić o zawartości zbiornika. W rezultacie, gromadzi się brud i zatyka siatki. Pompa nie może pompować paliwo w systemie, ponieważ człon filtr jest całkowicie zatkany.

Ale nie tylko złe paliwo może być powodem, że wadliwy filtr paliwa. „Chevrolet Niva” – SUV z napędem na cztery koła, a więc często pracuje na nierównym terenie. Jeśli korzystasz z pojazdu na off-road, jest to niezbędne do zapewnienia szczelności zbiornika. Po tym wszystkim, jeżeli woda wnika w kabinie przy przekraczaniu brodu i dostać zbiornik paliwa. Należy rozważyć. Woda, która przenika do zbiornika paliwa, co powoduje korozję. W wyniku tego, że gnije od środka. A wszystko odkleić brud i rdzę zatkany w siatek filtracyjnych. Jeśli pominiemy ten problem, szlam może przedostać się przez dysze rozpylaczy natryskowych. Dlatego konieczne jest, aby okresowo sprawdzać stan zbiornika wewnętrznego. Może dla ciebie to było w wodzie (jeśli samochód jest kupiony „z rąk”).

Narzędzia do wymiany

Aby zmienić SUV Chevrolet Niva”» filtr paliwa, jest on zobowiązany do przygotowania niezbędnych narzędzi. Ten zestaw przycisków (na przykład „10”), śrubokręt i ochronne rękawice gumowe.

Jak wymienić filtr paliwa do „Chevrolet Niva” własnymi rękami? Krok po kroku

Więc przygotować wymagane narzędzia, aby rozpocząć pracę. Najpierw trzeba znaleźć gdzie jest filtr paliwa na „Niva Chevrolet.” I znajduje się w tylnej części poduszki sofa z prawej strony. Oprócz poduszki trzeba wyodrębnić (wyginać na bok) i materiał fabryka izolacja akustyczna. Następnie odkręcić śruby za pomocą śrubokręta, które mocują pokrywę zbiornika. Po tym, wyłącz klip pad i odciąć przewody, które są odpowiednie dla pompy paliwowej. Następnie siadamy w fotelu kierowcy i uruchomić zapłon. Tak więc, ciśnienie w układzie musi spaść. Mogą być usunięte i bezpiecznik jednostki. Dalsze wyodrębnić obudowy elementu filtrującego i usunąć końcówki z armaturą. Aby to zrobić, muszą być wstępnie sprężone. Po osłabieniu śrubę mocującą gospodarstwa filtr. Do tego potrzebny jest klucz „10”. W następnym etapie zaciski rurowe kompresji okucia. Dlatego konieczne jest, aby wcisnąć i wyciągnąć dławik filtra. Jedynym sposobem, aby dostać filtr paliwa „Chevrolet Niva” na zewnątrz.

instalacja

Podczas demontażu, ważne jest, aby nie wysypał zawartość starego filtra w zbiorniku. Fakt, że jeden z jego końców jest brudna benzyna. Jeśli dostaje się do zbiornika wkrótce należy wymienić i nowy filtr. Dlatego zanieczyszczone paliwo (to zwykle ma brązowawe zabarwienie) łączą się w oddzielnym pojemniku. Następnie przystępujemy do instalacji nowego elementu. Jak to zrobić? Na obudowie filtra „Chevrolet Niva” widać małą strzałkę. To wskazuje kierunek przepływu paliwa. Niektórzy producenci zwolnić kolor strzałki, inni zrobić prosty vyshtampovki na organizm. Tak więc, w celu umieszczenia elementu filtracyjnego podczas ruchu benzynowych i kotwami rur. Zespół w odwrotnej kolejności. Możemy uruchomić silnik i sprawdzić, czy nie ma śladów smug. Jeśli wszystko jest czyste, wymiana jest zakończona.

zdrowa rada

Korpus pompy paliwowej (która w zbiorniku) posiada siatkę. To sitko. On też musi być okresowo zmieniane. Jak ustalić, czy to wymaga wymiany? Jeśli kolor siatki stał się czarny lub brązowy, element musi zostać wymieniony. W stanie fabrycznym siatki jest biały.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, jak do „Chevrolet Niva”, aby wymienić filtr paliwa. Jak widać, można wszystko, co zrobić z rękami w obecności minimalnego zestawu narzędzi. Na przyszłość zalecamy, aby znak w dzienniku, aby być świadomy zbliżającego się wymianą elementu. Czasami element jest zatkany przed oznaczonym dniem. Dlatego też, jak tylko charakterystycznych objawów (których mówiliśmy w środku artykułu), konieczne jest, aby zastąpić.