738 Shares 6314 views

Jak schować ścian gipsowo-kartonowych: Secrets naprawić swoje ręce

Elewacje z użyciem płyt kartonowo-gipsowych dzisiaj wydaje się najbardziej przystępne i najszybszy sposób, aby poprawić właściwości termiczne i akustyczne w pomieszczeniu i skutecznie ukryć komunikacyjnego (rury, przewody itd.), Że jego unpresentable tylko zepsuć wnętrza. Warto zauważyć, że ten rodzaj pracy jest całkiem możliwe, aby poradzić sobie bez pomocy specjalistów. I po przeczytaniu naszych zaleceń wam to na pewno się uda.

Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz dostępne wszystkie niezbędne, a mianowicie:

1. Arkusze z płyty gipsowo-kartonowej, profile metalowe, kołki, wkręty.

2. układanki lub nóż do cięcia płyt kartonowo-gipsowych.

3. Przewód Building, pion, poziom, gruba nić.

4. ołówek, znacznik lub kreda, do znakowania.

5. śrubokręt.

6. dziurkacza.

7. nożyce do cięcia metali.

Jak schować ścian gipsowo-kartonowych: zrobić układ

Układ ścian wykonanych za pomocą pionu lub poziomicy. Jest to konieczne, przed etapem powlekania, które określają wystających części powierzchni. Akcja zaznacza znalezione miejsca na podłodze. Aby doprowadzić do gładkiej ściany narysowanie prostej linii pomiędzy dwoma najbardziej wiodących markerów. Druga linia powinna odbywać się równolegle z pierwszym i w odległości 5 mm plus szerokość profilu metalowego (w kształcie litery U). To dla tej linii i trzeba naprawić profil. Z pionu linii drugim przesunięciu do sufitu.

Jak schować ścian gipsowo-kartonowych: mount profil metalowy

Cięcie profili na długość, a następnie przymocować do ściany. Montaż odbywa się zwykle przez kołki i „żółty” wkrętów do drewna (do szybkiego montażu), które są sprzedawane jako zestaw. Ale adobe i drewniane ścianki profili metalowych mogą być zabezpieczone i zwykłe „czarne” śruby samogwintujące.

Profil co 50 cm wiercone otwory o średnicy 7 mm. Zamocować szynę do ściany tak, że przednia część była po prostu na linii, którą wcześniej wytyczonym. Ołówkiem lub markerem narysować kontury otworach wierconych. wiertarka udarowa lub otwory w ścianie. Profil przymocować do ściany za pomocą śrub, kołków lub śrub.

Jak schować ścian gipsowo-kartonowych: zamontować ramę główną

Do stosowania głównego profilu ramki „C” w kształcie litery, które niekoniecznie muszą być obecne w miejscach wgłębień, okiennych i drzwiowych, w połączeniach z płyty gipsowej.

W standardowej szerokości (1,2 m) blachy powinny być ustawione jeden profil pomiędzy każdą parą dokowania. Jeżeli odległość między profilami do 60 cm, korzystnie osłona ściany w dwóch warstwach z płyty gipsowo-kartonowej i po 40 cm – to można obyć się bez drugiej warstwy.

Mocowane „C”, profil w kształcie litery do „U”, w kształcie litery pomocą śrub, ale nie dokładnie prostopadle lub nieco skośnie.

Rama jest zalecana do zrobienia w etapach, czyli co 1-2 arkusza, a następnie przymocować płyty gipsowo-kartonowej i zrobić ramkę dalej. Ta zmiana może być unikane z powodu błędu pomiarowego.

Montaż płyt gipsowo-kartonowych na ścianach

Po tym wszystkim, masz już zrobić ten krok może wydawać się najprostszym. Zainstalować arkusz pionowo i przymocować do ramy. Nie jest najlepiej zrobić to sam, ale przynajmniej kilka kolegów. Nawet jeśli śruba suchej zabudowy tylko 2-3 miejsca, będzie to już wystarczy wymienić tu jeszcze robisz i trzymał mocno. Przymocować za pomocą śrub przy użyciu śrubokręta lub wiertarką z mieszadłem.

Przed potrzebne do wykończenia rozmiar arkuszy z użyciem noża lub wyrzynarki, przy użyciu tego ostatniego zapewnia znacznie mniej pyłu.

Jak schować ścian gipsowo-kartonowych: shpatlyuem

Arkusze z płyt kartonowo-gipsowych lub shpatlyuem tylko śruby i stawów, lub vsploshnuyu. W tym przypadku, korzystnie, według ekspertów, druga opcja, ponieważ jest to, aby znaleźć i kupić wysokiej jakości płyt kartonowo-gipsowych z Niemiec trudne. Wzdłużne spoiny zaleca się przenieść na siatce zbrojeniowej – serpyanku.