455 Shares 6968 views

Jak działa pompa powietrze samochód?

Dmuchawa – komponent oparty samochodu jest wolnossący silnik. Jego głównym zadaniem jest stworzenie wysokiego ciśnienia w przewodzie dolotowym silnika. Nazwa dmuchawę, ze względu na związane z wału korbowego przepływu powietrza wylotowego i na skutek różnicy ciśnień. Dziś będziemy mówić o typach tych urządzeń, a także analizować strukturę mechanizmu.


typy sprężarek

W tej chwili najbardziej popularne urządzenia wtrysku powietrza są:

 • Cam.
 • Odśrodkowa.
 • Śruba.

Każdy z tych mechanizmów ma swój własny projekt i urządzenia, ale ich główną funkcją nie zmienia.

Niewiele osób wie, że wiele rodzajów sprężarek zostały opracowane na świecie. Niektóre z nich są nadal dostępne dla samochodów, a niektóre z nich przeszło do historii ze względu na jego niepewnej konstrukcji.

urządzenie

Każda dmuchawa na samochód posiada w swojej strukturze specjalny intercooler. Być może słyszeliście o takim urządzeniu na import głównych prętów (przykład uderzające jest seria samochodów ciężarowych „Volvo F12 Intercooler»). Tak, to urządzenie służy do chłodzenia sprężonego powietrza. Podczas jego kompresji znacznie niższe ciśnienie. Zewnętrznie doładowującego jest mała pochłaniające ciepło, które może być powietrzem lub cieczą.

Dmuchawa konstrukcja zakłada także specjalny napęd, przy czym cały mechanizm jest połączony z wałem korbowym. Sam napęd może być:

 • Bezpośredni. W takim przypadku, dmuchawa powietrza (przy Wah „obejmują e) jest zamocowany do kołnierza wału korbowego.
 • Łańcuch. Wykorzystuje ona specjalny metalowy łańcuch.
 • Electric. Taki oddzielny silnik napędowy.
 • Zębaty. Ten reduktor cylindryczna struktura.
 • Pas. W znaczeniu stosowanym w niniejszym dokumencie, pas napędowy. Może to być stopy, płaską lub karbowane.

aplikacja

Teraz dmuchawa jest ustawiona nie tylko przez ręce właścicieli samochodów, ale wielu producentów nadal na linii montażowej. Rozdzielić na trzy główne obszary zastosowania tego mechanizmu:

 • supercharger instalacja jako element strojenia w celu poprawy osiągów pojazdu.
 • Seryjnie na linii.
 • Wraz z wydaniem samochodów wyścigowych.

Self-montaż urządzenia w samochodzie – jest to najbardziej popularny sposób wśród wielu kierowców. Bardzo często zamontowanie ich właścicieli samochodów krajowych. Z linii montażowej zestaw dmuchawy jest bardzo rzadkie. Obsadzone je wyjątkiem wersji sportowego samochodu. Ale na samochodach wyścigowych ten element jest po prostu niezastąpiony. W każdym z tych przypadków, specjalny zestaw podczas instalacji doładowania, zawierający wszystkie niezbędne składniki dla bezawaryjnej pracy całego mechanizmu.

Na ogół, zakres ten element jest bardzo obszerna, że nie jest tylko potwierdziły wiele konstrukcji i wyposażenia technicznego odmian.